Ligue 1: Pewne zwycięstwo Bordeaux, mistrz Francji tylko zremisował

Niedzielne spotkania 21. kolejki Ligue 1 nie doprowadziły do znaczących zmian w czołówce tabeli. Faworyci powiększyli swój dorobek punktowy, choć Olympique Marsylia zawiódł i tylko zremisował z AS Monaco.

Piotr Robaczyński

Olympique Marsylia zanotował piąty ligowy mecz z rzędu bez porażki, ale remis z broniącą się przed spadkiem drużyną AS Monaco z pewnością nie zadowolił kibiców. Zabrakło przede wszystkim skuteczności, dwie dogodne okazje do strzelenia gola zmarnował Loic Remy, słabo zagrał również Andre-Pierre Gignac. Goście przed najlepszą szansą stanęli w 44. minucie. Mathieu Coutadeur wyprzedził obrońców, ale przegrał indywidualny pojedynek z bramkarzem. Po 21. kolejce marsylczycy tracą do lidera - Lille OSC już 8 punktów, tymczasem Monaco nadal znajduje się w strefie spadkowej.

Piłkarze Girondins Bordeaux podnieśli się po dwóch porażkach, w niedzielę podopieczni Jeana Tigany pewnie pokonali u siebie OGC Nice 2:0. Dobry mecz rozgrywał Jaroslav Plasil i właśnie po akcji reprezentanta Czech piłkę w polu karnym w 38. minucie otrzymał Lamine Sane. 23-letni obrońca uderzył głową, nie dając szans bramkarzowi. W drugiej połowie bezradni goście nie byli w stanie odrobić straty. Wynik na 2:0 ustalił były zawodnik OGC Nice Anthony Modeste, który po błędzie Nemanji Pejcinovicia wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem.

Cenne trzy punkty dopisali do swojego dorobku gracze Montpellier. Choć przegrywali z AS Nancy od 2. minuty, szybko zdołali doprowadzić do wyrównania, a w drugiej połowie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydujące trafienie zanotował Garry Bocaly, który na prawej stronie boiska minął obrońcę i precyzyjnym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce.