Sparingowo: Porażka Cracovii z NK Osijek

Przebywająca od poniedziałku na zgrupowaniu w Turcji drużyna Cracovii w czwartek rozegrała tam pierwszy sparing. Pasy musiały uznać wyższość chorwackiego NK Osijek, ulegając 0:1

Maciej Kmita

Przez pierwszy kwadrans przewagę posiadali gracze Jurija Szatałowa, ale nie potrafili udokumentować jej zdobyciem bramki. 11. zespół chorwackiej Prvy HNL obudził się w 18. minucie, kiedy przed utratą gola Pasy uratowała poprzeczka.

Po aktywny początku obie drużyny zmniejszyły tempo i na emocje trzeba było czekać do końcowych minut. Najpierw nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Aleksandr Suworowa, a chwilę później po jego dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym Chorwatów. Jedyna bramka meczu padła w 88. minucie, kiedy centrę z prawej strony strzałem z kilku metrów na gola zamienił Mladen Pelaić.

W drużynie Cracovii kolejny raz testowani byli Maicon i Ramon z Wołynia Łuck oraz Jurij Płeszakow z PFK Sewastopol. Kolejny mecz kontrolny w Turcji Pasy rozegrają w niedzielę z czeskim FC Brno.