Faworyci w komplecie - podsumowanie 18. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy

Faworyci rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy nie zawiedli swoich fanów i w komplecie sięgnęli po zwycięstwa. Najwięcej problemów miał zespół CCC Polkowice, który wygrał na trudnym terenie w Pruszkowie. W niezwykle ważnym meczu dla ostatnich miejsc tabeli, brzeska Odra pokonała we własnej hali ŁKS Siemens AGD Łódź sprawiając nie lada problem przegranym, gdyż utrzymanie oddala się wielkimi krokami.

Krzysztof Kaczmarczyk

Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 78:69 (19:19, 19:19, 25:11, 15:20)

Po blamażu w starciu z łódzkim Widzewem, zawodniczki INEI AZS Poznań jechały mocno zmobilizowane do Bydgoszczy. Trzeba przyznać, że akademiczki rozegrały bardzo dobre zawody, ale przespana jedna kwarta sprawiła, że marzenia o sukcesie odeszły w niepamięć. Trzecią kwartę zespół ze stolicy Wielkopolski przegrał aż 25:11 i z wyrównanego meczu, inicjatywa szybko przeszła na stronę gospodyń, które dowiozły cenny sukces do końca. Wśród triumfatorek z dobrej strony pokazała się aktywna Lori Crisman oraz rozgrywająca Stephanie Raymond, która rozdała w tym meczu aż 9 asyst.

MVP spotkania: Lori Crisman; 19 punktów (4/9 z gry), 7 zbiórek, 4 przechwyty, asysta

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...oszcz-ine/ >-> Kluczowa trzecia kwarta <-

Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 69:61 (14:16, 21:22, 17:16, 17:7)

To miała być wojna o utrzymanie Ford Germaz Ekstraklasy dla któregoś z klubów i na parkiecie trwała niesamowita batalia o triumf. Co prawda to tylko jeden z wielu meczów, ale dla obu ranga była potężna. Przez trzy kwarty wynik oscylował cały czas wokół remisu i o wszystkim zadecydować miały ostatnie minuty meczu. W nich ŁKS nieco się pogubił, a fakt ten w mgnieniu oka wykorzystały gospodynie, które w decydujących fragmentach meczu zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrały. Dzięki temu sukcesowi Odra może nadal marzyć o pozostanie wśród najlepszych na kolejny sezon, chociaż kolejnych zwycięstw potrzebuje jak ryba wody.

MVP spotkania: Xenia Stewart; 16 punktów (6/7 z gry), 4 zbiórki, 2 przechwyty, asysta

Matizol Lider Pruszków - CCC Polkowice 54:60 (10:25, 10:10, 18:9, 16:16)

Osłabiony zespół Lidera nie rozpoczął pojedynku z Pomarańczowymi dobrze, bowiem już w pierwszej połowie przegrywał różnicą nawet 18 oczek. W tym momencie ekipa Arkadiusza Konieckiego rzuciła się do odrabiania strat i w końcówce CCC prowadziło już tylko różnicą trzech oczek. Na tym jednak pogoń się zakończyła, a przyjezdne zdołały obronić przewagę i wygrać mecz. W meczu tym w szeregach polkowickiego zespołu zadebiutowała Kalana Greene i jak się okazało w późniejszych występach, sprowadzenie Amerykanki było opłacalną transakcją dla włodarzy wicelidera ligowej tabeli.

MVP spotkania: Joanna Walich; 17 punktów (7/9 z gry), 3 przechwyty, 2 zbiórki, asysta

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...czu-pts-l/ >-> Przegrana pierwsza kwarta się zemściła <-

UTEX ROW Rybnik - Wisła Can Pack Kraków 59:80 (20:26, 18:11, 13:18, 8:25)

Dla Białej Gwiazdy pojedynek w Rybniku miał być spacerkiem po kolejny ligowy triumf. Jak się jednak okazało, gospodynie nie mając nic do stracenia rozegrały całkiem niezłe zawody, a po pierwszej połowie nawet prowadziły. Wystarczyło jednak kilka minut czwartej kwarty, w których krakowianki zanotowały serię 20:0 i emocje w spotkaniu dobiegły końca. Wisła Can Pack wygrała pewnie po raz kolejny pokazując, że jest w stanie losy spotkania rozstrzygnąć w nie więcej niż 5 minut. Mając jednak taki potencjał w składzie, nie może być innej opcji...

MVP spotkania: Ewelina Kobryn; 21 punktów (7/9 z gry), 2 zbiórki, 2 asysty

Super Pol Tęcza Leszno - Lotos Gdynia 70:80 (8:23, 23:19, 16:24, 23:14)

Zwycięstwo nad Lotosem Gdynia to jedno z niespełnionych marzeń trenera Jarosława Krysiewicza. Po kolejnym meczu w Ford Germaz Ekstraklasie marzenia tego kolejny raz nie udało się zrealizować, bowiem mistrzynie Polski pokazały w leszczyńskim Trapezie kawałek dobrej koszykówki i już po pierwszej kwarcie prowadziły bardzo pewnie. Gospodynie dopiero w ostatniej kwarcie zdołały odrobić część strat i ostateczny wynik meczu zupełnie nie odzwierciedla przewagi, jaką w tym meczu miał coraz lepiej radzący sobie Lotos.

MVP spotkania: Ketia Swanier; 13 punktów (5/10 z gry), 8 asyst, 7 zbiórek, przechwyt

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...ecza-lesz/ >-> Mistrzynie coraz lepsze <-

Widzew Łódź - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 50:68 (15:12, 14:18, 9:20, 12:18)

Spotkanie to nie odbyło się w pierwotnie zaplanowanym terminie, a powodem były choroby w ekipie przyjezdnych. W tamtym czasie w szeregach akademiczek nie było jeszcze Chiomy Nnamaki oraz Lyndry Weaver, co mogło dawać większą nadzieję na sukces. W nowym terminie KSSSE AZS PWSZ pojawiło się już w Łodzi z zawodniczkami zagranicznymi, a to mocno ułatwiło rotację składem trenerowi Dariuszowi Maciejewskiemu. Po festiwalu nieskuteczności wicemistrzynie Polski pewnie pokonały Widzew i zachowały szansę nadal nawet na drugie miejsce przed zakończeniem rundy zasadniczej. Żeby tak się jednak stało, gorzowianki muszą zacząć grać zdecydowanie lepiej.

MVP spotkania: Justyna Żurowska; 16 punktów (7/11 z gry), 7 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty

Przeczytaj szczegółową relację z tego spotkania: http://www.sportowefak...w-relacja/ >-> Nieskuteczność zawodniczek i nerwowe popisy trenerów<-

Pauza: Energa Toruń

MVP 18. kolejki FGE wg SportoweFakty.pl: Ketia Swanier (Lotos Gdynia)

Od momentu, w którym w Lotosie pojawiła się Ketia Swanier oraz grecki szkoleniowiec George Dikaioulakos, ta pierwsza gra fenomenalnie, a Lotos wygrywa swoje kolejne mecze. Przebojowa i filigranowa Amerykanka gra znakomicie, a wspólnie z Eliną Babkiną tworzą znakomicie współpracujący duet zawodniczek obwodowych. Swanier w Lesznie zapisała w swoich statystykach 13 punktów (3/5 za jeden, 5/10 za dwa), 8 asyst, 7 zbiórek i przechwyt. Zawodniczka zza oceanu dobrze wkomponowała się w grę swojej nowej drużyny i z pewnością będzie ważnym ogniwem zespołu w decydujących meczach fazy play off.

Najlepsza Polka 18. kolejki FGE wg SportoweFakty.pl: Joanna Walich (CCC Polkowice)

Walich to jednak z najbardziej efektywnie grających zawodniczek nie tylko w ekipie Pomarańczowych, ale i całej Ford Germaz Ekstraklasie. Zawodniczka, która grywała dotychczas w zespołach środka tabeli, znakomicie odnalazła się w klubie z wielkimi aspiracjami, a w Pruszkowie tylko tą tezę potwierdziła. W starciu z pruszkowskim Liderem uzbierała na swoim koncie 17 punktów (2/3 za jeden, 6/8 za dwa, 1/1 za trzy), 3 przechwyty, 2 zbiórki i asystę, a to wszystko w 23 minuty. Bez wątpienia Walich była jedną z kluczowych postaci wygranej w hali Znicz.