Podsumowanie czwartkowych meczów towarzyskich

W nocy ze środy na czwartek odbyły się trzy mecze towarzyskie. W pierwszym z nich Wenezuela zremisowała 2:2 z Kostaryką, a w kolejnych odpowiednio Meksyk ograł Bośnię i Hercegowinę, a Ekwador po rzutach karnych Honduras.

Adam Kiołbasa

Kostaryka bardzo dobrze rozpoczęła starcie z Wenezuelą i bardzo szybko, bo już w 7. minucie objęła prowadzenie za sprawą Oviedo. Na to trafienie odpowiedział jednak Rondon i tym samym do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Na pół godziny przed końcem spotkania ponownie bliżej zwycięstwa byli goście, dla których tym razem gola strzelił Urena. Ostatecznie jednak ponownie wyrównanie dał gospodarzem Rondon, który tym samym ustalił wynik tej konfrontacji.

Pewnie wygrał Meksyk, który grał z Bośnią i Hercegowiną. Zaraz po zmianie stron zespół z Ameryki Północnej objął prowadzenie po samobójczej bramce Pjanicia, a ostatecznie wynik pojedynku ustalił Pacheco.

O rozstrzygnięciu w meczu Hondurasu z Ekwadorem musiały zadecydować rzuty karne, które skuteczniej wykonywała ekipa z Ameryki Południowej (5:4 dla Ekwadoru). W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1.

Wenezuela - Kostaryka 2:2 (1:1)
0:1 - Oviedo 7'
1:1 - Rondon 25'
1:2 - Urena 60'
2:2 - Rondon 82'

Meksyk - Bośnia i Hercegowina 2:0 (0:0)
1:0 - Pjanić (sam.) 48'
2:0 - Pacheco 55'