HMŚ hokeistów na trawie: Polacy wicemistrzami świata!

Polscy hokeiści na trawie nie zdołali przerwać dominacji Niemców w halowych mistrzostwach świata. W finale rozegranym w Poznaniu biało-czerwoni prowadzili już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. Tym samym złoto zdobyli Niemcy, a nam przypadły srebrne medale.

Mateusz Klejborowski

Finałowe spotkanie, które oglądał komplet publiczności było wspaniałym widowiskiem. Polacy szybko objęli prowadzenie i po 11. minutach prowadzili już 2:0. Później do głosu doszli Niemcy, którzy co rusz stwarzali zagrożenie pod naszą bramką. Kontaktowego gola zdobyli pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Natomiast do remisu doprowadzili w 34. minucie gry. Jako, że do końca meczu wynik nie uległ już zmianie o podziale medali zadecydowała dogrywka do "złotego gola". W dodatkowym czasie gry lepsi byli Niemcy, którzy po pięciu minutach zdobyli zwycięską bramkę.

Dodajmy, że nasi zachodni sąsiedzi to dominatorzy halowej odmiany hokeja na trawie. Wygrali wszystkie edycje mistrzostw świata, które są rozgrywane od 2003 roku (Polacy plasowali się tuż za nimi). Poza tym w Niemczech halową odmianę hokeja na trawie uprawia 200 tys. ludzi, a u nas zaledwie 2 tys.

Polska - Niemcy 2:3 d. (2:1)
1:0 - Rachwalski 4'
2:0 - Górny 11'
2:1 - Witthaus 15'
2:2 - Decke 34'
2:3 - Wess 45'