Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Kaaaaaaaa napisał/a komentarz do RB Lipsk - Tottenham Hotspur

  Jak to było? Lewandowski najlepszym strzelcem w piątej lidze Europy?

 • Kaaaaaaaa napisał/a komentarz do MŚ 2018. Skromna premia dla polskich siatkarzy

  Pieniądze się z chmur nie biorą. Siatkówka jest po prostu nieporównywalnie mniej popularna do piłki nożnej i co tu się oburzać. Poczytajcie jakie są pieniądze z NBA, NHL albo w... krykiecie (chyba popularniejszy sport od piłki nożnej). Ale jeszcze warto zauważyć, że siatkówka jest bardzo mocna amatorsko a to, w przeciwieństwie do piłki nożnej, nie chce się przełożyć na zainteresowanie profesjonalnym sportem. Plus "samonakręcającasięmachina" czyli piłka nożna jest popularna -> większy stadion -> więcej widzów -> więcej reklam -> większe zainteresowanie -> więcej gadżetów i tak dalej.
  Moja diagnoza jest taka, że siatkówka jest niezrozumiała (tak jak szachy) i przeciętny zjadacz czipsów nie wie czemu teraz blok się udał, a czemu teraz nie. W piłce tego typu wiedza nie jest niezbędna, w siatkówce raczej jest - bez niej oglądanie nawet może frustrować. Polecam taki test: słuchajcie siatkówkę bez oglądania a potem słuchajcie piłkę nożną bez oglądania. Z piłki nożnej będziecie wiedzieć nieporównywalnie więcej, z siatkówki można powiedzieć, że "nic" - oprócz wyniku.
  Tak czy inaczej wielki sukces i o ich portfele się nie martwcie. Głodować nie będą, a czy muszą mieć w garażu po kilka supersamochodów? Chyba nie... w końcu mają więcej oleju w głowie niż piłkarze.

 • Kaaaaaaaa napisał/a komentarz do Nie wszystkim podoba się transfer Ronaldo do Juventusu. Pracownicy Fiata są wściekli

  Pomijając to czy ten transfer to prawda czy nie, to pracownicy Fiata, jak to zwykli ludzie, nic nie kumają z biznesu. Co przyniesie Fiatowi podwyżka pracownikom pensji o 200E? Nic. Co przyniesie Fiatowi inwestycja w Ronaldo? Wpływy większe niż wydatki czyli zysk np. na utrzymanie zakładów, w których pracują pracownicy Fiata (ew. podwyżki). Juventus już zarobił na samych tylko doniesieniach.

 • Kaaaaaaaa napisał/a komentarz do Piłkarze Bayernu otrzymali nowe samochody. Zobacz, jaki model Audi wybrał Lewandowski

  A ja proponuje przymusowe doszkalanie z podstaw ekonomii. Zarobki celebrytów (piłkarzy, aktorów, piosenkarzy itp.) są jak najbardziej uzasadnione ekonomicznie. Jeśli ktoś twierdzi, że chirurg robiący przeszczep serca czy inny "zbawca świata" powinien zarabiać np. milion za operację to... niech mu tyle zapłaci, w czym problem? Lewandowskim płacicie, np. grosz rocznie. Niech będzie, że każdy jego mecz ogląda 100 000 000 ludzi. Spotkań jest np. 80. Czyli 8 mld ludzi rocznie. Zarabia np. 100 000 mln/rok czyli jeden oglądający/kupujący AUDI czy Gilette płaci mu 0,0125 zł rocznie. Dużo? Bo ja chodzę do lekarzy ze da razy w roku i płacę pewnie kilka tysięcy rocznie (składki) lub ze 100-150 za godzinę prywatnie. Lewandowskiego oglądam pewnie kilkanaście godzin w roku płacąc mu jeden grosz. Czyli na lekarza wydaję tak więcej, że aż kalkulator nie jest w stanie tego normalnie policzyć (serio).
  Zresztą, że to w ogóle trzeba tłumaczyć to wstyd.

 • Kaaaaaaaa napisał/a komentarz do To byłby hit! Duet Borek - Hajto jednak będzie komentował mecze mistrzostw świata?

  Hajto to słaby komentator. Niestety on nie "komentuje" jest jedynie wsparciem komentatora i to w dodatku takim nie do końca udanym. Ten duet (wydaje mi się, że właśnie przez Hajtę) nie potrafi powiedzieć kto ma piłkę, kto podał itp. Po ich komentarzu nie da się ocenić jak grał ten czy inny piłkarz, bo nie ma informacji, że to właśnie któryś z nich zrobił odbiór. Wiadomo, że to nie komentarz radiowy (nie "antykomentarz radiowy" Zimocha) ale komentator ma głosowo opisać to co się dzieje na boisku lub zabawić widza jak nic się nie dzieje plus zrobić nastrój. Hajto niestety jedyne co umie powiedzieć to bzdury typu co powinien w danej sytuacji zrobić piłkarz... i to w dodatku niekoniecznie najładniejszym językiem (jego forma jest interesująca przez 10 minut) no i ma wiedzę jedynie o lidze niemieckiej.
  W tym momencie, moim zdaniem, najlepszym komentatorem jest Laskowski, potem Orłowski (wadę wymowy wyrównuje mega wiedzą) dalej już kilku, w tym Borek. Szpakowski niestety najlepsze lata ma za sobą (wiek robi swoje).

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.