Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Transfery. Kamil Jóźwiak już w Anglii. Lech Poznań i Derby County osiągnęły porozumienie

  @Dariusz Janik: A czy przypadkiem nie o to chodzi w zawodzie piłkarza? Naprawdę myślisz, że oni będą grali za frytki tylko dla ukochanych barw i wiernych kibiców? Ty wierzysz w jakieś wielkie przywiązanie do klubu i całowanie herbu na koszulce? Zostało mu jakieś 10 lat grania na w miarę wysokim poziomie. To niezbyt dużo zważając na to, że on poza graniem w piłkę niewiele więcej potrafi robić. Jeśli wyjedzie, zaczepi się na kilka lat choćby w tej Championship i dostanie nawet niezbyt wysoki kontrakt to w ciągu kilku lat zapewni sobie w miarę dostatnie życie aż do jego końca. Gdybym był spawaczem i zarabiał w Polsce 5tyś, a ktoś zaproponował mi bardzo podobną pracę za 50 czy 70 tyś w Anglii to myślę że nie przejmowałbym się specjalnie i pojechał.

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Liga Narodów. Michał Pol: Regres reprezentacji. Nieskuteczny, niestrawny futbol, z którym wstyd się pokazać w Europie

  @prym: selekcjoner nie jest od trenowania tylko selekcji. Powołuję i ustala taktykę, ustawienie itd. On nie uczy grać w piłkę. Z czego ma wybierać, jak prawda jest taka że w tym kraju mamy piłkarzy kołków. Kołków którzy piłkarsko są przeważnie znacznie słabsi od rywali. Piłkarzy od dziecka wyszkolonych w myśl jesteś szybki,
  silny.. Leć zobaczymy co będzie. Może ktoś dokopnie. Może się odbije. Może się coś przydaży.. Nawet ten nasz Robert, jak mu się bliżej przyjrzeć, to porusza się jak drewniak. I z całym szacunkiem dla niego to do takiego Messiego czy Ronaldo to bardzo dużo mu brakuje.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wiecie jak się nazywa to co wczoraj widzieliśmy? To coś nazywa się Narodowy Model Gry. To jest ten system który od kilku lat stosuje większość polskich akademii. To jest taki model gry w którym do niektórych akademii nie przyjmują chłopców którzy ustępują wzrostem swoim rówieśnikom. Potrzeba wyników w wieku 13 lat jest tak duża że trenerzy wybierają wariant byle wysoki, silny i w miarę szybki a wynik przyjdzie sam. Potem hodujemy kołków, którzy poza podaniem do najbliższego albo tzw lagą do drugiego szybkiego nie mają nic do zaoferowania.

 • Marek Marek lubi Komentarz

  Gratulacje dla Piasta. Mam nadzieję na Cracovię i Lecha.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zakaz mają. Żadnych wymian. To że był wku.. n to jedno a to że nie powinien tego robić to zupełnie co innego.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No look pass to podanie w którym zawodnik nie patrzy w stronę osoby do której podaje. Nie ma to nic wspólnego ze sposobem wykonywania karnych przez Lewandowskiego.

 • Marek Marek lubi Komentarz

  Jakoś dziwnie zwolennicy leglej widzą tylko , choć przeważnie i tak nie mają racji niby błędy przeciw leglej przemilczając te przychylne jej . Karny ewidentny a Vukiwic beczy w stylu 13mp19pp że zotali skrzywdzeni . Druga żóta kartka dla Rymaniaka mocno naciągana , delikatne chwycenie za koszulkę to faul ale na pewno nie na żółtą . Dlaczego dyktując karnego nie pokazał drugiej żółtej Wszołkowi ? Bezczelny faul Wieteski przy lini bocznej . Też bez żótej gdzie atakującego wcale nie interesowała piłka tylko zawodnik .Ale w warszawce wszyscy widzą tylko krzywde ( nawet jak jej nie było ) leglej . A potem się dziwią że leglej nie lubi 90% kibiców w Polsce . Teraz czekam na " mądrości " kiboli leglej szczególnie 13mp19pp który jest kwintesencją "mądrości " .!!!

 • Marek Marek lubi Komentarz

  Potrzebuje wiele żeby wyrzucić z boiska zawodnika Legii . Vide faule Witeski. To skandal , że Maliniak ciągle sędziuje legii.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To jest właśnie największy problem polskiej piłki. Piłkarze o których mówimy ekstraklasowi. Oni są rwa wieczni. Przez cały rok, dzielnie pracują na spadek. Solidarnie i wspólnie go wywalczają, a na koniec jak gdyby nigdy nic połowa z nich odchodzi ze zdegradowanego klubu i dalej gra w ekstraklasie.. Tak jakby się w ogóle do tego nie przyczynili. Wszak są to piłkarze ekstraklasowi.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To dobry chłopak był i mało pił...

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Rzeczywiście dramat i katastrofa.. Na pewno czarna rozpacz go ogarnia. Złamał rękę i skończył karierę o miesiąc wcześniej niż zamierzał. Klęska i kataklizm.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie ma w tym nic z bajecznej techniki. Tam tak naprawdę nawet niespecjalnie jest jakakolwiek technika. Chłopak owszem trafia raz lewą a raz prawą nogą ale na tym się kończy. Piłka raz nad głowę raz koło kolana. Ledwo ją chwyta. Takie umiejętności w dobrej akademii prezentuje średnio zdolny 7 latek, a umówmy się że ten jego syn nie wygląda na 7 latka. Nic wybitnego

 • Marek Marek lubi Komentarz

  U nas też przydałoby się wyprostować pałą tych co nie nosząc maski demonstrują pogardę dla czyjegoś życia.

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Aleksandar Vuković: Mam kontakt z zawodnikami. Na razie wszyscy dają sobie radę

  Nie można być normalnym żeby sie wypowiadać w tym tonie o panach piłkarzach.. A co ma niby im być?? Czy to są jakieś czteroletnie dzieci żeby mieli wpadać w zły stan psychiczny z uwagi na siedzenie w domu? Cóż takiego może im się stać żeby mieli nagle nie dawać rady? Że się przez kilka miesięcy nie mogą zobaczyć z najczęściej dalszą rodziną? Rozumiem też, że nie z powodu braków finansowych bo przecież nawet jak sie zgodzą na chwilową obniżkę kontraktów to i tak mają pieniędzy w brud. A może dlatego że nie ma otwartych galerii gdzie można tą kasę wydać? Vukoviczu jeden.. Naprawdę ludzie mają zdecydowanie większe problemy niż twoi przepłacani piłkarze.

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Koronawirus i Jagiellonia Białystok. Konflikt na linii Cezary Kulesza-piłkarze wzrasta

  Piłkarzom obciąć wypłaty i to bezwzględnie. Za 5, 7 czy 10 tyś spokojnie da sie przeżyć te kilka miesięcy. Szczególnie że zarabiając tyle co wcześniej powinni mieć odłożone jakieś pieniądze. Ja jednak zastanawiam sie nad inną sprawą. Właściciele klubów jednym głosem twierdzą, że dostaną zdecydowanie mniej pieniędzy za prawa do transmisji telewizyjnych od Canal+... Jeżeli tak się faktycznie stanie to oczekuję od tej stacji telewizyjnej zwrotu znacznej części płaconego abonamentu, bo w moim przypadku transmisje meczów ekstraklasy są, jedynym powodem dla którego jestem ich abonenetem.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Już myślałem że złożył zawiadomienie na Milewskiego że tak złośliwie podłożył swoją nogę pod korki biednego Kante.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  I bardzo dobrze. W ogóle zakazać tych wyjazdów. Dlaczego niby z naszych podatków setki policjantów muszą zabezpieczać nie tylko te imprezy, ale przede wszystkim przejazdy nierzadko przez całą Polskę.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Dlaczego nie zostali z miejsca aresztowani? Otóż dla sprostowania aresztować to może co najwyżej sąd. Policja może zatrzymać. Dlaczego tego nie zrobili? Otóż dlatego, że w myśl ustawy o imprezach masowych policja została wyrzucona z obiektów sportowych. Wkracza dopiero gdy organizator już kompletnie sobie nie radzi. A wtedy na trybunach jest już taki syf, że przeprowadzenie takich zatrzymań często jest niemożliwe. Dlaczego? Generalnie nie byłby to duży problem, ale przy okazji oberwało by się zupełnie niewinnym osobom i dopiero by było. Dlatego też interwencja polega głównie na uspokojeniu sytuacji i ewentualnym obfotografowaniu kiboli. Co potem? Potem czasami się uda, czasami nie uda potwierdzić tożsamość takiego głupka no i stawiają mu zarzuty. Niestety prawda jest taka, że w polskich sądach jak masz dobrego adwokata to guzik ci zrobią. W najlepszym razie dostaną grzywnę i rok zakazu udziału w imprezach masowych i na tym się kończy. I tutaj wracamy do klubów.. Dlaczego właściciel klubu nie nałoży na takiego gościa dożywotniego zakazu wstępu na swój obiekt? Przecież może to zrobić.. Ano nie zrobi tego bo te ich gadki to tylko mydlenie oczu, a tak naprawdę to trzymają z tymi bandytami sztamę i nie chcą im robić żadnej krzywdy. A może by nawet chcieli, ale najlepiej w białych rękawiczkach i czyimiś rękoma. Tyle w temacie braku pomocy klubom ze strony państwa.

 • Marek Marek lubi Komentarz

  O co ta draka? Przecież sami napędzacie to zjawisko. Piszecie o "wspaniałych oprawach", pokazujecie zdjęcia tych bohaterów... Jeśli jakiś klub idzie na wojnę z kibolami, to piętnujecie, że "puste trybuny" , "bez atmosfery"... Dziennikarze sami w tym wszystkim uczestniczą :(

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Proste. Firma ochroniarska nie spełnia swojej roli to powinni ją zmienić, albo obciążyć finansowo. To właśnie ustawa i imprezach masowych wyrzuciła policję nie tylko z trybun, ale i ze stadionów. Ci reagują jedynie na prośbę organizatora, który już nie daje sobie rady. Tylko że wtedy sytuacja jest już tak zaogniona że trudno ją opanować. Co się dzieje dalej? Otóż policja wraz z prokuraturą stara się zidentyfikować osoby które popełniały przestępstwa na trybunie.
  Często nawet się to udaje, ale jeszcze częściej sąd ma tak duże wątpliwości, że zarzuty te oddala a w innych przypadkach zapadają śmiesznie niskie wyroki. Skoro kluby są takie biedne i narzekają na system to dlaczego same nie nakładają wobec tych skazanych już osób dożywotnich zakazów udziału w imprezach na swoim obiekcie? Przecież mają takie możliwości. To kluby oraz zatrudniane przez nich firmy ochroniarskie i nikt inny odpowiadają za to co się dzieje na polskich stadionach. Firmy ochroniarskie zatrudniają po najmniejszych kosztach emerytów rencistów i studentów a ci nie są w stanie przeciwstawić się dobrze zorganizowanym grupom bandytów. Są zastraszani, często sami współpracują z kibolami. Jeżeli na trybunach nie będą pojawiać się tzw sektorówki pod którymi można się przebierać, kominiarki i ubrania malarskie to zniknie problem rac. Klub musi się na coś zdecydować. Albo pozostaje w romansie z bandytami, albo postawi na normalność i się ich pozbędzie. Ta rzekoma współpraca z organami państwowymi o której tak ochoczo mówią to tak naprawdę fikcja i mydlenie oczu. Kluby chcą zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko, a tak się nie da. A państwo? Państwo na dobry początek powinno zakazać udziału zorganizowanym grupom kibiców w meczach wyjazdowych. Trudno. Nie potrafią się zachować, nie będą jeździć.

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Boks. Deontay Wilder był wściekły. Po walce krzyczał w kierunku swojego narożnika

  @Marian Nowak: W tym momencie walki on nie był już żadnym bokserem tylko workiem bokserskim, a niezwykle rzadko zdaża się żeby worek bokserski zrobił trenującemu jakąś większą krzywdę.

 • Marek Marek napisał/a komentarz do Polskie i światowe legendy sportu - rozpoznajesz je na zdjęciach?

  GWIAZDY.... Błagam.

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Karę dla Legii podtrzymać, albo i powiększyć.
  A z drugiej strony nurtuje mnie pytanie Czy Pzpn nałożył na siebie, jako organizatora, kary za racowisko i zniszczenie Stadionu Narodowego podczas finału PP??

 • Marek Marek napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Takie pytanie. Kto wpuścił na stadion półgłówków z taką szmata? Kto wpuszcza ich z sektorówkami, ubraniami malarskimi, kominiarkami, racami, świecami dymnymi itd.. Prokuratura? Policja? Raczej nie, więc to nie ich wina. Otóż wpuszcza ich firma ochroniarska, zatrudniona przez klub. Niech zatem klub wyegzekwuje to za co im płaci, albo zmieni firmę ochroniarską na taką, której pracownicy nie przestraszą się kilku durni z krótką szyją. A skoro kluby nie chcą tego zrobić to znaczy że się na to godzą więc niech ponoszą konsekwencje. Tak samo jak ci którzy siedzą na tych trybunach.
  Wiedzą doskonale kto za te transparenty, race i inne burdy odpowiada, ale solidarnie milczą. A skoro tak solidarnie milczą to niech teraz nie narzekają i w tym poczuciu solidarności oglądają mecze w tv.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.