Super Lig: Kolejna porażka Sivassporu po kuriozalnych bramkach, 68 minut Grosickiego

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki Super Lig Sivasspor Kamila Grosickiego uległ na wyjeździe 1:2 Eskiserhirsporowi. To oznacza, że w dalszym ciągu pozostanie w strefie spadkowej z tureckiej ekstraklasy. Decydująca o porażce Yigidos bramka padła w 94. minucie gry!

Maciej Kmita

Wszystkie gole, które w piątek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie im. Ataturka w Eskisehirze mogą nosić miano kuriozalnych. W 16. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po tym, jak Serdar Ozbayraktar wykorzystał zderzenie dwóch obrońców Sivassporu i przelobował wychodzącego z bramki Korcana Celikaya. Dwie minuty później wyrównującą bramkę dla gości zdobył... stoper gospodarzy, Diego Angelo. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Brazylijczyk soczystym uderzeniem z woleja wyprostował siatkę swojej bramki...

W 38. minucie po raz pierwszy swój pobyt na boisku zasygnalizował Kamil Grosicki. Polak z lewej strony zacentrował w pole karne do Mehmeta Yilmiza, po którego strzale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Gwiazdy Anatolii. Tuż po przerwie "Grosik" zainicjował akcję, po której Sivasspor powinien prowadzić 2:1, ale Ricardo Pedriel z pięciu metrów trafił wprost w bramkarza rywali. Chwilę później po strzale głową Diego piłkę z linii bramkowej Sivassporu wybił Ziya Erdal.

Grosicki został zmieniony w 68. minucie, a jego miejsce zajął Yannick Kamanan. Nie był to tak błyskotliwy występ polskiego skrzydłowego, jak poprzednie, po których spływały na niego pochwały.

W 84. minucie chociaż trochę plamę po samobójczym trafieniu zmazał Diego, blokując na 10. metrze strzał Yilmaza do pustej bramki. Wreszcie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Eskisehirspor wywalczył rzut wolny 25 metrów od bramki gości. O wykonanie stałego fragmentu gry niemal pobili się Serdan Ozturk i Victor Pele. Ten drugi nie chciał oddać piłki koledze z drużyny, na co ten zareagował skargą do szkoleniowca przy linii bocznej. Portugalczyk niezrażony zachowaniem kolegi ustawił w końcu piłkę na murawie i strzałem nad murem, tuż przy słupku zapewnił drużynie komplet punktów.

Dla Sivassporu to już trzecia z rzędu porażka i w ogóle szósty kolejny mecz bez zwycięstwa. Po zakończeniu 22. serii spotkań Yigidos mogą tracić do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli już pięć punktów.