Puchar Francji: sensacja w Tuluzie

W niedzielę rozegrano ostatnie spotkania 1/32 Pucharu Francji. Sensacją zakończył się mecz w Tuluzie, podopieczni Elie Baupa przegrali z trzecioligową drużyną Paris FC. Do następnej rundy awansowały m.in. zespoły Rennes, Sochaux i Olympique Lyon.

Piotr Robaczyński

W 1/16 Pucharu Francji zagra także AS Monaco, które po niezwykle emocjonującej końcówce pokonało na wyjeździe Brest. Goście od 20. minuty przegrywali 0:1 i dopiero w 90. minucie doprowadzili do wyrównania. Zespół prowadzony przez Ricardo Gomesa ostatecznie wygrał po dogrywce 3:1, a bohaterem został Djamel Bakar. Ten 18-letni piłkarz, który do tej pory w tym sezonie przebywał na boiskach Ligue 1 przez zaledwie 6 minut, zdobył 3 bramki i zapewnił swojej drużynie awans do następnej fazy rozgrywek.