Premier League: Liverpool przegrał, Man City zremisował (wideo)

Liverpool zawiódł drugi raz z rzędu. Przegrał w 28. kolejce Premier League z broniącym się przed spadkiem West Ham United 1:3. Rozczarował również Manchester City, remisując na swoim stadionie z Fulham Londyn 1:1.

Bartosz Zimkowski

Do składu Liverpoolu wrócił na ligowe boiska Steven Gerrard. Przeciwko Wigan Athletic nie zagrał i The Reds tylko zremisowali. W pierwszym składzie Kenny Dalglish dał szansę gry Luisowi Suarezowi, lecz to broniące się przed spadkiem WHU strzeliło w 22. minucie bramkę. Pięknym technicznym strzałem popisał się Scott Parker i niespodziewanie Młoty objęły prowadzenie. Jeszcze przed przerwą głową na 2:0 podwyższył Ba i sytuacja gości zrobiła się nieciekawa.

Tuż po zmianie stron Dalglish zdecydował się zagrać bardziej ofensywnie. David N'gog miał mu dać większe pole manewru w ataku. Tymczasem minuty miały, a to gospodarze mogli po raz kolejny trafić do siatki przeciwnika. Jose Reina póki co nie musiał sięgać po piłkę do własnej siatki. Zrobił to za to Robert Green sześć minut przed końcem. Z lewej strony uderzył Suarez, futbolówka została zablokowana i trafiła do Glena Johnsona. Pozostało mu tylko dołożyć nogę i tak też zrobił. Liverpool poczuł krew, ale ostatni cios zadali londyńczycy. W doliczonym czasie gry Carlton Cole strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania na 3:1. WHU dzięki temu awansowało na osiemnaste miejsce i jest już o krok od wydostania się ze strefy spadkowej. Liverpool jest szósty.

Dobrze mecz z Fulham Londyn rozpoczął Manchester City. Od 26. minuty prowadził 1:0 za sprawą trafienia Mario Balotelliego. W ataku Roberto Mancini postawił na Włocha, Edina Dzeko oraz Carlosa Teveza. W razie czego na rezerwie pozostawał czwarty napastnik - Jo. Tymczasem 120 sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie Damien Duff doprowadził do wyrównania. Jak się później okazało - była to ostatnia bramka tego popołudnia i mecz zakończył się remisem 1:1. Fulham po raz ósmy w sezonie podzieliło się punktami na wyjeździe.