CKM_ - lubi

 • CKM_ lubi Komentarz

  Gdyby Zmarzlikowi zdefektował motocykl na 1 pozycji można mówić o przypadku a tak Kołodziej wygrał wyścig po walce ze zdecydowana przewaga. Zmarzlik jest nie pierwszym i nie ostatnim przegrany takiej formuły jednak zasady są jasne od kilku lat. Kołodziej też tracił medale w tej formule.

 • CKM_ lubi Komentarz

  I pomyśleć tylko, że ten cały Zarząd ekstraligi wybrali ............prezesi klubów.
  I dobrze wam tak, teraz jeszcze uchwalą, że każdy stadion musi mieć pełne zadaszenie, fontannę na środku murawy, klimatyzowane boksy dla zawodników i oczywiście w przypadku przymrozków, podgrzewany tor.
  Cyrk ku@#a, cyrk.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Ja nie kapuję co jest nie tak z tym stadionem Unii? Unia nie ma stadionu? To gdzie jeździ? Po kiego grzyba pałace na żużel budować? zakurzą to po jednym treningu.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Polski zuzel i jego finansowanie, to od lat gruba patola, a polskie kluby to kolosy na fundamentach z g..na.
  Zawodnicy zagraniczni za pieniądze z polskich podbijają GP, a światowym zuzlem rządzą Włosi, Duńczycy i Angole - oni mówią jaki haracz za GP, jakie tłumiki, z czego ma być zrobiony kombinezon i ogólnie jak ma wyglądać zuzel i forma jego współzawodnictwa - Polacy tylko potakują głowami jak barany, godząc się na wszystko co im się narzuci.
  Kiedyś już to pisałem ale Polska powinna być żużlową NBA i powinniśmy kształtować tą dyscyplinę.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Nic nie poradzisz..mozesz tylko ,,dawac,,,zaprzeczenia ICH myslenia..Biologi jak pisalem nie oszukaja....A zwalac na tych co sa ,,,soba,,bo natura tak ICH stworzyla,,,,,No chyba Pan Bog nie roznicowal jak na ZIEMII na lepszy i gorszy SORT,,,Byle zyli jak MY w spoleczenstwie...Nie widze zadnego ,,,,zagrozenia,,,,Intelektualnie tacy sami jak My HETERO,,A czasami lepsi,,,PZDR...Normali ludzie i wspolobywatele,,,,

 • CKM_ lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • CKM_ lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • CKM_ lubi Komentarz

  Ciekawe,czy ktoś pytał Bajerskiego?

 • CKM_ lubi Komentarz

  no i jeszcze zmiana nazwy stadionu za "zasługi" na Holders Arena

 • CKM_ lubi Komentarz

  Hahaha.
  Ładna przepustka dla Chrisa.
  Polata w Nice zapewne z różnym skutkiem i dalej będzie siedział w Toruniu jak wrócą do ekstraligi ,no bo przecież....nie zostawił klubu!!
  Ten gość to obraz Toruńskiej porażki i upadku A oni dalej go zatrzymują
  Wiecie co? Nie żal was.
  Jak taka żona co wpierjicz dostaje i na drugi dzień wybacza
  A zostańcie z nim nawet 10 lat jeszcze!!!
  Śmiech

 • CKM_ lubi Komentarz

  Chris akurat na 1 ligę nada się idealnie. Lepszej opcji na lidera nie będzie.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Cwany gapa,nie ma co.
  Wie dobrze,że w innym klubie byłoby inne spojrzenie na jego "boskoś" i trza zapiexdalac bo rozliczają z wyniku a nie za zasługi.
  W ciemno będzie w pakiecie z zaburzonym bratem.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Pieprzenie. Jak go nikt nie planował na lidera? To kogo? Może Kościucha Termos kontraktował na lidera? A może Holtę po kontuzjach i słabym sezonie? Miał być u was liderem, prowadzącym parę.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Coś mi sie wydaję że rozwód Torunia z Holderem wyszedłby akurat obu stronom na dobre...

 • CKM_ lubi Komentarz

  Zostanie w Toruniu bo nikt inny go nie będzie chciał :D

 • CKM_ lubi Komentarz

  Plucie na swoich jedynych na poziomie wychowankow i to po spadku z ligi...to tylko pan wlasciciel potrafi.....:)))))aaa sorry ....prawdziwi wychowankowie to bracia Holder ....zapomnialem ....

 • CKM_ lubi Komentarz

  Dokładnie, szanse na PO są, w dodatku jeszcze wszystko zależy od Nas, ale miejsca na błędy już nie ma

 • CKM_ lubi Komentarz

  Nie masz racji skład jaki jest taki jest. Mnie brakuje w czewie toru i zaangażowania rodem z Lublina. Nie zależy mi na tym aby był team jak w Lesznie bo to jest ogolnie smutne (są za mocni) nie ma adrenaliny na meczu po prostu kolejne zwycięstwo. Kibice z Leszna w zasadniczej nie ma fanu w play-offach dopiero będzie ekstytacja (O ile przegrają 1 mecz ). Wlokniarz walczący był super nie ważne czy o medale czy o utrzymanie .

 • CKM_ lubi Komentarz

  1. Zmiana prezesa. Trzeba pozbyć się Termińskiego. Gość traktuje zawodników jak maszyny do robienia punktów, nie potrafi zarządzać klubem. Od czasu przejęcia przez niego klubu klub idzie po równi pochyłej. 2015 i 2016 jeszcze poszedł jako tako, ale już 2017 to byłby spadek gdyby nie wpadka Łaguty, 2018 też dno, a 2019 to już blamaż na całego. Nie zna się na sporcie, nie potrafi zbudować dobrej otoczki i atmosfery w klubie lub dobrać takie osoby, które za to by odpowiadały.

  2. Odchodzą z Torunia. Safutdinov, Doyle, Vaculik, Hancock, G.Łaguta. Za kadencji tego prezesa z Torunia uciekali najlepsi zawodnicy. Gdy przejął klub we wrześniu 2014 z Torunia uciekł Emil Sajfutdinov (teraz średnia 2,22). W 2015 jeździł tu G.Łaguta i po roku też odszedł (teraz śr. 2,04). W 2016 Vaculik jeździł i też odszedł (teraz śr. 2,28). W 2015 jeździł tu Doyle i też odszedł kosztem C.Holdera. Teraz Doyle ma 2,42. Hancock też odszedł. Wszyscy najlepsi odchodzili, pytanie czemu?

  3. Nie chcą przyjść do Torunia. Dlaczego Dudek, Kołodziej, Hampel czy inni zawodnicy nie chcą przyjść do Torunia? Dlaczego Krakowiak mówi, że teraz jest szczęśliwy w Zielonej Górze, a w Toruniu był pozostawiony sam sobie głównie? Dlaczego Jakub Miśkowiak wybrał Czewę i teraz chwali swój wybór?

  4. Nietrafione transfery. Jw. Zatrzymywanie Chrisa Holdera, a oddawanie młodych, zdolnych zawodników. Gdzie jest Max Fricke, a gdzie Chris Holder. Przed sezonem mogli podpisać z Thomsenem, Michelsenem, a woleli Chrisa Holdera. Ściąganie do Torunia na seniorkę Kacpra Gomólskiego, zamiast Szymona Woźniaka, który wybrał Wrocław. Gdzie jest Gomólski, a gdzie Woźniak wszyscy widzimy. Jak teraz jeździ Marcin Turowski, a jak Igor Kopeć-Sobczyński wszyscy widzimy. Zatrzymanie dziadka Holty odcinającego już tylko kupony od swojej kariery też było obarczone sporym ryzykiem.

  5. Brak atutu własnego toru. Zamiast przebudować nawierzchnię, dosypać/odjąć mączki, zmienić jej zawartość, dosypać/nawieźć granitu, solidnie go ułożyć i przetrenować. Może toromistrz nie potrafi zrobić toru w porozumieniu z zawodnikami? Wszystkie drużyny poza Toruniem równają tor zgodnie z kierunkiem jazdy żużlowców, może zmienić kierunek równania toru? Może trzeba zacząć go inaczej przygotowywać, by był trudniejszy do odczytania przez zawodników przyjezdnych? U nas nachylenie łuków jest większe niż na innych torach i rzeczywiście logika nakazuje równać pod prąd, ale może warto spróbować innego rozwiązania?

  6. Szkolenie. Od wielu sezonów nie wyszedł ze szkółki żaden dobry junior poza Przedpełskim (aktualna średnia to 1,10). Może do szkolenia trzeba zatrudnić nowego trenera, młodego typu Robert Kościecha. Motocykle się zmieniają, stylistyka jazdy się zmienia, teraz startuje się na pół gazu i wkręca później, może trzeba młodszego trenera, który ma max 50 lat? Sawina mówi, że tor jest za łatwy i uczą się na zbyt łatwym torze. Pewnie ma rację.

  7. Marketing szkolenia. Dlaczego nigdzie w mediach, gazetach, radiu nie mówi się o naborze do szkółki żużlowej? A potem dziwić się, że szkolenie w Toruniu wygląda tak, że w tym XXI wieku (od roku 2001) bardzo mało żużlowców wyrosło na prawdziwych żużlowców. Gdzie są akcje marketingowe w szkołach itp? Ale kto ma do nich wychodzić, jak jeździmy dwoma polskimi seniorami, z czego jeden z nich nie mówi po polsku, a drugi ma 35 lat i od wielu lat jest to jego pierwszy sezon w ekstralidze? Kto ma być twarzą Torunia i kto ma zachęcać młodych do uprawiania tej dyscypliny? Dlaczego Leszno ma tak dużo zdolnych zawodników? Bo małe miasto? To dlaczego Gorzów ma zdolnych zawodników, tj. Zmarzlik, Karczmarz, Bartkowiak, Nowacki. Bez polskiego seniora dobrego Toruń nic nie osiągnie samymi najemnikami. Trzeba pracować u podstaw. Zielona chodzi na Dudka, Wrocław chodzi na Janowskiego czy nawet Drabika, Leszno chodzi na Pawlickiego czy juniorów i takie kluby górują. Bez polskich seniorów, a wcześniej wyszkolenia zdolnych toruńskich juniorów na dobrych polskich seniorów nic klub nie osiągnie w dłuższej perspektywie.

  8. Celmer, M.Jaguś, Kalwasiński, Kłos, Kościelski, Krzyżanowski, Lampkowski, Michnicki, Pietrykowski, bracia Pulczyńscy, Stachowiak, bracia Wiśniewscy, Wolender. Można do tego doliczyć całą plejadę zawodników, która zdała egzamin, a nie wystąpiła w lidze jak Gut, Pieniążek i inni. Niby szkolenie jest, ale nic z tego nie wynika - mówi Żabiałowicz. Może klub nie pomaga zawodnikom? Dlaczego gdy ktoś przychodzi do Torunia, to jeździ nagle słabiej? Może trzeba wymienić ludzi decydujących o kontraktach, sposobie funkcjonowania klubu, marketingu, budowania atmosfery z zawodnikami, osoby decyzyjne, które podejmują nietrafione decyzje?

  9. Spadek do 1 ligi, a polityka klubu. Jak spadniemy do 1 ligi, to po co jeździć zawodnikami z corocznym regresem? Lepiej zakontraktować młodych, gniewnych typu Łogaczow (który był u nas już), niż Chrisa Holdera, który od kilku sezonów regularnie zawodzi. Wrocław postawił na młodych i ambitnych zawodników, i bardzo na tym skorzystali. Miedziński co raz bardziej zaczyna cieniować (śr. 1,24), w odrodzenie Przedpełskiego jeszcze wierzę, bo jest młody. Trzeba postawić na młodych zawodników, którzy mogą się rozwinąć.

  10. Silniki. Dlaczego 4 zawodników z Torunia ma silniki od Petera Johnsa? Dlaczego nie przygotowywuje nam silników Rysiek Kowalski z Cierpic? Dlaczego Tai Woffinden podstawia silniki i mechaników np. Jamrogowi czy Milikowi, a u nas Doyle nikomu? Gdzie jest #teamspirit i gdzie atmosfera?

  11. Get Well. Dlaczego w nazwie tytularnej mamy Get Well? Nie widzę nigdzie napojów Get Well w sklepach. Lepiej wziąć prawdziwego tytularnego sponsora, który wyłoży jakieś pieniądze, np. Apro, bo tak nazywa się drużyna młodzieżowa, a nie wkładać w nazwę firmę prezesa, który chce rozwijać swoją firmę w oparciu o klub żużlowy. Lepiej byłoby w tym miejscu mieć prawdziwego sponsora, a kasę przeznaczyć chociażby na szkolenie, silniki, akcje marketingowe celem przyciągnięcia młodych osób do uprawiania sportu żużlowego. Stop prywatnemu folwarkowi prezesa Termińskiego.

 • CKM_ lubi Komentarz

  Czyli nic się nie zmieni i będzie taki sam syf od kiedy przejęli klub... No nic tylko się cieszyć...