Górnik Zabrze wygrał z czołowym rosyjskim klubem

Drugie zwycięstwo w drugim meczu sparingowym - tak brzmi bilans spotkań kontrolnych Górnika Zabrze przed nowym sezonem. Podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali najpierw V-ligową Concordię Knurów 7:0, by trzy dni później ograć rosyjski Amkar Perm 2:0.

Krzysztof Skutnik

Szkoleniowiec Górnika dał pograć niemal wszystkim piłkarzom, których zabrał na zgrupowanie do Wronek. Na placu gry nie pojawili się jedynie bramkarze Tomasz Laskowski i Łukasz Skorupski oraz powracający do zdrowia po operacji kolana Marius Kiżys. Miał zagrać też Dariusz Kołodziej, ale we wtorek doznał złamania nosa i mecz oglądał z trybun.

W zespole Górnika wystąpiło dwóch testowanych piłkarzy. 25-letni Brazylijczyk, Leopoldo Roberto Markovsky, czyli po prostu Leo Markowski (ma polskie korzenie) strzelił gola już w 2. minucie spotkania. To trzecie trafienie tego zawodnika w barwach 14-krotnego mistrza Polski (dwie bramki zdobył w Knurowie). Pół godziny później wynik podwyższył Tomasz Hajto.

Drugim z testowanych zawodników był 21-letni bramkarz Wigier Suwałki, Rafał Gikiewicz. Także on dał się poznać z dobrej strony, broniąc w 75. minucie rzut karny.

Wcześniej drużyna Amkara pokonała Lecha Poznań 2:1 i zremisowała z Groclinem Grodzisk Wlkp. 2:2.

Górnik Zabrze - Amkar Perm 2:0 (2:0)
1:0 - Markowski 2'
2:0 - Hajto 31'