Bukmacherzy a sport w dobie koronawirusa

autor: JBPiotr | 2020-06-08, 10:53 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła nasze dotychczasowe życie i z siłą tornada zaatakowała liczne biznesy. Bardzo ucierpiała branża bukmacherska, która przez długi okres czasu nie mogła liczyć na bogatą ofertę wydarzeń sportowych. Ponad dwa miesiące przerwy sprawiły, że legalni bukmacherzy musieli nieco odmienić dotychczasową formę działalności.

Zakłady sportowe ograniczone do minimum

Z powodu pandemii koronawirusa zatrzymano niemal wszystkie najważniejsze ligi piłkarskie na świecie. Gwałtowny wzrost popularności zanotowała liga białoruska, która przez długi okres czasu była jedną z nielicznych aktywnych lig piłkarskich. Nieliczne rozgrywki, np. hokeja, odbywały się także w Rosji. Legalni bukmacherzy nie mogli jednak sformułować dobrze wyważonej oferty zakładów sportowych, która trafiłaby do wszystkich fanów obstawiania wyników.

Na szczęście najgorszy okres mamy już za sobą. Do gry wróciła Bundesliga i Ekstraklasa. Rozgrywki pragnie dokończyć hiszpańska La Liga, włoskie Serie A oraz angielska Premier League. Pojawiają się nawet odważne plany zakończenia Ligi Mistrzów w sierpniu. Dzięki temu, legalni bukmacherzy mają coraz więcej wydarzeń do zaoferowania swoim klientom.

Jak zmienił się rynek bukmacherski przez koronawirusa?

Przez ponad dwa miesiące działalności, bukmacherzy byli niemal całkowicie odcięci od ważnych wydarzeń sportowych. To doprowadziło do licznych zmian w funkcjonowaniu rynku. Większy nacisk położono na sporty wirtualne (rozgrywki sterowane komputerowo), zakłady specjalne (np. na politykę lub rozrywkę), a przede wszystkim na esport, który w dużej mierze uratował się przed pandemią.

Coraz popularniejsze staje się również obstawianie zakładów związanych z aktywnością znanych osobistości na Youtubie. O tym zjawisku możemy dowiedzieć się więcej w serwisie legalnibukmacherzy.com. W skrócie, klienci zakładów bukmacherskich mogą obstawić zakład np. na liczbę subskrypcji nowego kanału Roberta Makłowicza.

Co dalej z legalnymi zakładami bukmacherskimi?

Powrót ważnych rozgrywek sportowych sprawia, że legalni bukmacherzy mogą powoli zapomnieć o trudnym okresie. Pandemia koronawirusa skłania jednak do wyciągnięcia wniosków: Żadna branża w dobie XXI wieku nie może czuć się w stu procentach bezpieczna. Nie wiemy, czy jesienią nastąpi drugi atak koronawirusa. Na przykładzie branży bukmacherskiej wiemy jednak, że z pandemii każdy z nas musi wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Łukasz19811213

Ja tam jakoś nie odczuwam, że obstawianie w dobie koronawirusa się zmieniło. Owszem, może jest mniej dyscyplin do obstawiania, ale zawsze coś ciekawego da się wybrać i obstawić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.