SOKAR POLECA - Bryn Forbes !!!

autor: sokar | 2016-04-10, 10:03 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Bryn Forbes – shooting guard (2)

12/13 – Cleveland State Vikings
13/14 – Cleveland State Vikings
14/15 – Michigan State Spartans
15/16 – Michigan State Spartans

Dziś krótka wzmianka na temat tego zawodnika. Co można napisać typowy strzelec na pozycji 2, a może określenie superstrzelec będzie bardziej pasować patrząc z perspektywy skuteczności. Oprócz Buddy Hield’a najlepiej rzucający obwodu zawodnik w NCAA patrząc przez pryzmat skuteczności i ilości celnych trójek. Giddy Potts pewnie by się obraził że o nim nie wspomniałem.

Gra Bryn’a głownie opiera się na rzucie z wyskoku z dystansu jak i półdystansu. Głównie funkcjonuje jako spot up shooter lub of the screens shooter w obu przypadkach akcjach typu catch’n’shoot. Bardzo dobra gra bez piłki w jego wykonaniu i jeszcze lepszy rzut. Bardzo dobrze wykorzystuje zasłony uzyskując czystą pozycje do oddania rzutu z dystansu i półdystansu. Bardzo inteligentnie naprowadza swojego zawodnika na zasłonę uzyskując separacje i czas na oddanie rzutu i wszystko to może być zrealizowane na małej przestrzeni. W jego grze widać powtarzalność wypracowana godzinami na treningach. Elevation oraz catch & release nastepują bardzo szybko i płynnie, ma na to wpływ również solidna praca nóg i timing. Te wszystkie czynniki wpływają na to że Bryn jest tak skutecznym zawodnikiem w tym co potrafi najlepiej. Nie można mu zostawić zbyt wiele miejsca ponieważ może rzucić z przed nosa. Gra na dużej intensywności co sprawia że jest w ruchu praktycznie przez cały czas szukając możliwości do oddania rzutu.

Bryn potrafi wykorzystać błędy jeśli chodzi o closeout defense drużyny przeciwnej. Może wysłać obrońce w powietrze wchodząc w pole i śmagnąć z półdystansu lub odejść w bok i zrobić to samo za 3. Również jest możliwe że jeśli obrońca będzie wywoływał jednak presja to podejdzie bliżej kosz i będzie to wtedy najczęściej floater.


Jest zawodnikiem niezwykle groźnym i skutecznym w tranzycji. W większości szukając otwartej pozycji na obwodzie bardzo rzadko atakując strefę podkoszowa.

Bryn to bardzo przeciętny ball handler dlatego atakowanie strefy podkoszowej stanowi bardzo marginalny procent jego gry ponieważ jak wspomniałem wcześniej głownie funkcjonuje na dystansie i półdystansie. Mają na to wpływ również jego warunki fizyczne które powodują że źle znosi grę na kontakcie. Chociaż w tej materii przed ostatnim sezonem nastąpiła poprawa. Poprawił muskulature i jego waga wskoczyła z 79 kg do 86 przy wzroście 191 (6’3).

Bryn w ofensywie jest typowym strzelcem i głownie skupia się na grze bez piłki szukając sobie czystej pozycji. Pozostałe elementy są jedynie dodatkiem do jego gry. Czasami coś zbierze, zaliczy asyste. W ofensywie często jego jedyny kontakt z piłką to moment oddania rzutu.


Jeśli chodzi zaś o grę w obronie to jest przeciętny w grze na piłce i bez piłki. Ograniczają go w tym warunki fizyczne ponieważ ma problem z fizycznie grającymi zawodnikami i taki którzy maja solidny ball handling. Jedyne czego nie można mu odmówić to zaangażowania. Ponieważ czy to ofensywa czy defensywa sprawia wrażenie zawodnika który ma zamiar rywalizować z króliczkiem energizera starając zająć miejsce w reklamie.

Jeśli ktoś chce takiego zawodnika to musi mieć na niego pomysł i potrafić wykorzystać to co w nim najlepsze. Ponieważ można stwierdzić że jest jednak zawodnikiem jednowymiarowym na pozycji 2, nie tak uniwersalnym jak przykładowo Hield, Gbinije, Valentine Baker czy też Sulaimon. Jeśli w drużynie znajdzie się dobrze broniący bez piłki potrafiący szybko odzyskać i mający pojęcie o closeout to Bryna w tym meczu w statystykach może się zdarzyć że nie zobaczymy.

Bardzo przyjemnie ogląda się jego radość z gry i mam nadzieje że żaden trener mu tego nie odbierze.

Na koniec zasadne pytanie tak samo jak we przypadku pozostałych zawodników których sylwetki starałem się przybliżyć – NBA? Ktoś by pomyślał jak zawodnik tak uzdolniony rzutowo może tam nie trafić? Gdyby miał 6’6 czy też 6’7 przy jego umiejętnościach to pytanie by brzmiało z który numerem w pierwszej rundzie zostanie wybrany – niestety jest 6’3. Skauci w NBA mają bzika na punkcie atletyzmu zawodników dlatego często pewnie można spotkać się z opinią że jest undersized na pozycje nr 2, ale przecież jest bardzo podobnym zawodnikiem co JJ Redick i boryka się z tymi samymi problemami. Wyrobienie sobie marki JJ zajęło trochę czasu wiec dlaczego nie może być tak w przypadku Forbes’a. Warunki fizyczne powodują również obawy dotyczace gry w defensywie gdzie spotka się z bardzo fizycznie grającymi atletami na swojej pozycji. Bryn pewnie przed draftem zostanie zaproszony na treningi do kilku drużyn, a czy będzie wybrany przekonamy się już w niedalekiej przyszłości.


Za lapsusy językowe i ewentualne błędy przepraszam.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
sokar

Thanks for reply. What you can write about the game in Portsmouth tournament some players like Devin Thomas and Nathan Boothe . I have no way to see it , but i will happy to read.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Bryn had a very good showing (along with MSU team-mate Matt Costello) as well at the Portsmouth invitational - led all scoring and made the all tournament team. The Portsmouth invit. takes 64 graduating...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ron Fox

Bryn had a very good showing (along with MSU team-mate Matt Costello) as well at the Portsmouth invitational - led all scoring and made the all tournament team. The Portsmouth invit. takes 64 graduating college seniors divides them into 8 teams to play a tournament in front of professional scouts (http://www.mlive.com/spartans/index.ssf/2016/04/matt_costello_bryn_forbes_win.html).
One point where Bryn is underrated is is ability to get the ball into the low post. His passing into the post is really quite good. He has workouts scheduled with Detroit (Pistons) and Boston (Celtics) as well as a few other teams.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 5 maja 2016 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.