Wygrali, lecz nie zachwycili - relacja z meczu Warmia A.G.S. Olsztyn - Vive Targi Kielce

W drugim półfinale rozgrywanego w płockiej Orlen Arenie Final Four Pucharu Polski zawodnicy Vive Targów Kielce pokonali Warmię Anders Group Społem Olsztyn 32:28 i awansowali do finału, w którym już czekają na nich gracze Orlen Wisły Płock.

Łukasz Luciński

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kielc, który wprawdzie jako pierwsi stracili bramkę, lecz odpowiedzieli czterema trafieniami z rzędu. Kilka chwil potem na tablicy świetlnej widniał już remis 5:5, a w 16. minucie wspierana dopingiem płockich fanów Warmia odskoczyła mistrzom Polski na dwie bramki (9:7). Wprawdzie po bramkach skrzydłowych Witalija Nata i Patryka Kuchczyńskiego podopieczni Bogdana Wenty doprowadzili do wyrównania, lecz na listę strzelców wpisał się Michał Nowak i szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur ponownie prowadzili.

W 23. minucie na pakiecie pojawili się Mateusz Zaremba i Uros Zorman, a po chwili piłkę do siatki skierował Rastko Stojković (13:12 dla Vive). Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej partii czerwoną kartką został ukarany Patryk Kuchczyński, który przetrzymywał piłkę po stracie uniemożliwiając tym samem rywalom wyprowadzeni kontry i wdał się w związku z tym w szamotaninę z Michałem Barczakiem. Całe zajście nie zostało jednak opisane w protokole, dzięki czemu skrzydłowy Vive będzie mógł wystąpić w finałowym pojedynku Final Four. Ostatecznie to właśnie kielczanie schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką (17:15).

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga żółto-biało-niebieskich, którzy za sprawą dobrej postawy Marcusa Cleverly'ego odskoczyli na kilka bramek. Jednak ambitnie grający Warmiacy nie zamierzali się poddać i trzeba przyznać, że na tle utytułowanych rywali wyglądali naprawdę nieźle. Świadczy o tym chociażby fakt, że między 49, a 55 minutą zdobyli aż 5 bramek, przy zaledwie jednym trafieniu kielczan zbliżając się tym samym do rywali na zaledwie dwie bramki (29:27).

Wtedy też Orlen Arena ożyła, a zgromadzona w niej publiczność głośnym dopingiem zaczęła wspierać szczypiornistów z Olsztyna. W ostatnich minutach to jednak doświadczeni gracze Vive Targów Kielce zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 32:28, awansując tym samym do wielkiego finału Final Four, w którym zmierzą się z odwiecznymi rywalami z Płocka.

Najlepszym zawodnikiem w szeregach Vive został wybrany duński golkiper Marcus Cleverly, z kolei trenerzy kieleckiego zespołu wyróżnili kołowego Warmii Mateusza Jankowskiego.

Warmia A.G.S. Olsztyn - Vive Targi Kielce 28:32 (15:17)

Warmia A.G.S.:
Sokołowski, Boniecki - Bartczak, Kopyciński, Malewski 3, P.Ćwikliński 4 (3k), Jankowski 5, Gujski 3, Moszczyński 4, Rumniak 5, Nowak 4, Krawczyk, Garbacewicz.

Vive Targi: Cleverly - Nat 4, Kuchczyński 5, Dżomba 3 (2k), Stojković 5 (1k), Grabarczyk, Żółtak, Rosiński 4, Knudsen 1, Jurasik 5, Podsiadło, Zaremba 3, Zorman 2.

Kary:

Warmia A.G.S. - 14 minut
(Moszczyński 3 - czerwona kartka w 52 minucie, Jankowski, Bartczak, Rumniak, Krawczyk).

Vive Targi - 12 minut (Grabarczyk 2, Żółtak 2, Zaremba, Rosiński).

Czerwona kartka: Kuchczyński (29 minuta).

Widzów: ok. 2000.