Robert Kościecha: XXX Kryterium Asów zapowiada się bardzo ciekawie

Już w najbliższą niedzielę 27 marca Robert Kościecha wystartuje w XXX Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w Bydgoszczy. W rozmowie z portalem SportoweFakty.pl "Kostek" zapowiada walkę o czołową lokatę.

Mirosław Lewandowski

Robert Kościecha dwukrotnie startował w Kryterium Asów. W 2005 r. z dorobkiem 6 pkt. zajął 11 miejsce, ale już rok później zdobył 12 pkt. i stanął na drugim stopniu podium. Jak będzie w tym roku? - Kryterium Asów to nie są Indywidualne Mistrzostwa Świata i nie wszyscy będą jeździć na 100 proc. swoich możliwości. Jednak dobry występ na inaugurację sezonu zawsze buduje psychikę zawodnika, dlatego nie zamierzam odpuszczać i na pewno powalczę o jak najlepszą lokatę – mówi Kościecha.

"Kostek" wierzy, że jubileuszowe XXX Kryterium zapadnie w pamięci kibiców. - To będą fajne, ale bardzo trudne zawody. Wystarczy spojrzeć na obsadę. W turnieju wystartuje Tomasz Gollob, a to już gwarantuje emocje. XXX Kryterium Asów zapowiada się bardzo ciekawie, a ja zrobię wszystko, żeby widowisko było przednie. Mam nadzieję, że kibice dopiszą i obejrzą bardzo ciekawy turniej - podsumowuje Kościecha.