"Nowe szaty króla"...

autor: Marc. | 2019-09-21, 06:46 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
...czyli baśń Andersena w wersji WPSF.
.....................
Przed kilku dniami włodarze tego portalu przyodziali forum w nową szatę, czyniąc to - swoim zwyczajem - bez zasięgnięcia opinii, czy choćby uprzedzenia uczestników tegoż forum o planowanych zmianach.

>>> Wprowadzono do komentarzy pod redakcyjnymi artykułami nowe funkcje:
1. Czytaj całość
2. Pokaż odpowiedzi (w nawiasie liczba odpowiedzi)

Pierwsza ogranicza widoczną część komentarza do 2-ch linijek, reszta po wielokropku ukryta jest za "Czytaj całość".
Do tego zlikwidowano akapity, stosowane zazwyczaj w komentarzach dla oddzielenia różnych często wątków - teraz cały post zapisany jest jednym ciągiem, co burzy formę wypowiedzi.

Prawdziwy chaos wprowadza druga z "nowatorskich" funkcji.
Przede wszystkim w znacznym stopniu uniemożliwia dyskusję pod artykułami, upychając większość postów pod jednym z komentarzy za zasłoną: "Pokaż odpowiedź". Często nie są to odpowiedzi na ów "wiodący" komentarz, a wymiana zdań kolejnych użytkowników nie mająca już związku z komentarzem, za którym te wpisy ukryto.

> Dodatkową funkcję dezinformacyjną pełni "licznik komentarzy", co widać np. pod artykułem red. Iwanka z dnia 19 września "WTA Seul: Magda Linette kontra Kirsten Flipkens...".  Licznik wykazuje 2 komentarze, pod jednym z nich funkcja "Pokaż odpowiedzi(5)" sugeruje 5 ukrytych kolejnych postów, gdy w rzeczywistości ukryto ich 8. Nie posądzam zarządców portalu o brak umiejętności liczenia na palcach do 10-ciu - można domniemywać, że "błędy" rachunkowe mają ułatwiać nagminne usuwanie komentarzy bez konieczności korygowania licznika.

...Zaiste, jak u Andersena, niezwykła uroda nowej szaty forum dostępna jest jedynie dla oczu władcy (właścicieli portalu) i jego dworzan (redaktorów i moderatorów), niedostępna jest niestety dla oczu zwykłych uczestników forum.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Marc.

Nie spodziewam się, aby właściciele WPSF przejęli się tą opinią (o ile w ogóle któryś to przeczyta), ale przynajmniej niech wiedzą, co użytkownicy sądzą o wprowadzanych sukcesywnie "nowinkach". Portal traci na jakości, coraz dalej odchodząc od pierwotnego kształtu Sportowych Faktów, niegdyś najlepszego portalu sportowego w kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

dobre :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.