"Nowe szaty króla"...

autor: bórmistrz | 2019-09-21, 06:46 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
...czyli baśń Andersena w wersji WPSF.
.....................
Przed kilku dniami włodarze tego portalu przyodziali forum w nową szatę, czyniąc to - swoim zwyczajem - bez zasięgnięcia opinii, czy choćby uprzedzenia uczestników tegoż forum o planowanych zmianach.

>>> Wprowadzono do komentarzy pod redakcyjnymi artykułami nowe funkcje:
1. Czytaj całość
2. Pokaż odpowiedzi (w nawiasie liczba odpowiedzi)

Pierwsza ogranicza widoczną część komentarza do 2-ch linijek, reszta po wielokropku ukryta jest za "Czytaj całość".
Do tego zlikwidowano akapity, stosowane zazwyczaj w komentarzach dla oddzielenia różnych często wątków - teraz cały post zapisany jest jednym ciągiem, co burzy formę wypowiedzi.

Prawdziwy chaos wprowadza druga z "nowatorskich" funkcji.
Przede wszystkim w znacznym stopniu uniemożliwia dyskusję pod artykułami, upychając większość postów pod jednym z komentarzy za zasłoną: "Pokaż odpowiedź". Często nie są to odpowiedzi na ów "wiodący" komentarz, a wymiana zdań kolejnych użytkowników nie mająca już związku z komentarzem, za którym te wpisy ukryto.

> Dodatkową funkcję dezinformacyjną pełni "licznik komentarzy", co widać np. pod artykułem red. Iwanka z dnia 19 września "WTA Seul: Magda Linette kontra Kirsten Flipkens...".  Licznik wykazuje 2 komentarze, pod jednym z nich funkcja "Pokaż odpowiedzi(5)" sugeruje 5 ukrytych kolejnych postów, gdy w rzeczywistości ukryto ich 8. Nie posądzam zarządców portalu o brak umiejętności liczenia na palcach do 10-ciu - można domniemywać, że "błędy" rachunkowe mają ułatwiać nagminne usuwanie komentarzy bez konieczności korygowania licznika.

...Zaiste, jak u Andersena, niezwykła uroda nowej szaty forum dostępna jest jedynie dla oczu władcy (właścicieli portalu) i jego dworzan (redaktorów i moderatorów), niedostępna jest niestety dla oczu zwykłych uczestników forum.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Marc.

Nie spodziewam się, aby właściciele WPSF przejęli się tą opinią (o ile w ogóle któryś to przeczyta), ale przynajmniej niech wiedzą, co użytkownicy sądzą o wprowadzanych sukcesywnie "nowinkach". Portal traci na jakości, coraz dalej odchodząc od pierwotnego kształtu Sportowych Faktów, niegdyś najlepszego portalu sportowego w kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

dobre :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.