Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Parys - Poznań otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Parys - Poznań napisał/a komentarz do Dawid Góra: Spór TVP z TVN nie obchodzi kibica

  Pogrywali sobie z Discovery no to Amerykanie pokazali pisowcom gdzie jest ich maluczkich miejsce. Pis zapomina, że "Kto Mieciem wojuje ten od Miecia ginie". Mam nadzieję, że świat zdaje sobie sprawę tylko z jednego, ze PIS to tylko (albo nie wiem czemu aż) 30-35% Polaków, wyznawców tego ugrupowania (a nie świadomych wyborców). Jak zacznie się "Nowy Ład" i wszyscy przedsiębiorcy, samozatrudnieni - sól tego kraju - zorientują się jak są dymani aby ich ciężko zarobione podatki rozdawać tym, którzy ciężką praca się brzydzą, jak ludzie sobie uświadomią o ile za rządów PIS wzrosły ceny: prądu, gazu, żywności, paliwa do samochodów (ponad 50% ceny paliwa to akcyza ustalana przez PIS) i wszystkiego co kupujemy. Że w du...pę można sobie wsadzić programy o energii odnawialnej (dopłaty na fotowoltaikę coraz mniejsze i dla małej ilości osób o zasadach rozliczania nie wspominając, program miliona aut elektrycznych tak wiarygodny jak budowa promu w Szczecinie), budowach domów bez pozwolenia (ceny działek poszybowały w górę a ceny materiałów budowlanych osiągnęły kosmos). Mam nadzieję, że wtedy i "ściana wschodnia" przejrzy na oczy i zmieciemy te rządy nieudaczników do Przekopu Mierzei Wiślanej.

 • Parys - Poznań napisał/a komentarz do Marek Wawrzynowski: Polska jest organizacyjnie 100 lat za Słowenią [OPINIA]

  A my mamy religię w szkołach i typuje się dzieci na ministrantów i marianki, ku uciesze księży-pedofilów. 600 godzin religii w szkole podstawowej!!! Nie ma czasu na WF, matematykę, fizykę i informatykę. Czyli budujemy nowoczesne, innowacyjne społeczeństwo na miarę ŚREDNIOWIECZA!!! Dzieciaki nie będą miały żadnego pojęcia o podstawach programowania, nie będą znały jak zbudowany jest układ rozrodczy człowieka, nic nie powiedzą o naukowo uznanej teorii ewolucji Darwina ale za to będą wiedziały, że Bóg z gliny ulepił mężczyznę a z żebra jego stworzył kobietę.

 • Parys - Poznań napisał/a komentarz do El. MŚ 2019. Twitter po meczu Portugalia - Polska: brak słów, niewiarygodnie smutne. Czas na sensowny plan działania

  Może nie powinienem komentować bo przy takich herosach jak nasi piłkarze ręczni to bledną przede wszystkim wszyscy nożni piłkarze i przedstawiciele wielu innych dyscyplin gdzie kasa wielka a umiejętności niewielkie, zapał słomiany ale ego wielkie jak ilość żelu na włosach. Błędem wydaje mi się polityka związków sportowych naciskanych przez profesjonalne ligi, zezwalająca na zatrudnianie w klubach wielu obcokrajowców a tym samym likwidująca szkolenie "młodych" sportowców. Ograniczenie liczby obcokrajowców zmusi kluby do prowadzenia szkolenia młodych, zdolnych. A z tysięcy trenujących "diamenty" same wypłyną na wierzch. Potem tylko dbać o umiejętne wymiany pokoleń w klubach i reprezentacji i będzie dobrze.
  Jest wiele dyscyplin sportowych z niewielką kasą, w których brak jest rozgrywek ligowych lub są one bardzo ograniczone tym samym nie występuje tam coś takiego jak kupowanie zawodników spoza Polski i mamy sukcesy międzynarodowe. Tak jest w lekkiej atletyce, wioślarstwie, kajakarstwie, kolarstwie, łyżwiarstwie szybkim, skokach narciarskich. A tam gdzie szkolenie młodych zastępuje się tańszym ściąganiem zawodników z zagranicy reprezentacje grają coraz słabiej. Nie oszukujmy się, regres mamy nie tylko w piłce ręcznej ale i w siatkówce, koszykówce, żużlu i piłce nożnej też. Bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że nasza reprezentacja piłkarska jest potęgą światową na miarę 6-8 miejsca na świecie!!!
  Pokazują to kluby, które są bladziutkie w rozgrywkach europejskich. Niemiecka Federacja Piłkarska po porażce "u siebie" w MŚ w 2006, zmusiła kluby do wdrożenia piramidy szkoleniowej (kilkadziesiąt drużyn trampkarskich, kilkanaście juniorskich, kilka na zapleczu pierwszego zespołu) grożąc nie udzielaniem licencji na grę w Bundeslidze i na efekty długo nie trzeba było czekać: Kedhira, Oezil, Goetze, Reuss, Muller i wielu innych zawojowało świat i z powrotem odzyskało tron dla Niemiec. MOŻNA!!! Czas wreszcie abyśmy i w Polsce dojrzeli do myśli, że podatki powinny być przeznaczane na sport dla dzieci i młodzieży bo to czyni przeszłe społeczeństwo zdrowszym, kreatywnym i lepiej zorganizowanym a w konsekwencji przyczyni się do lepszych klubów, lepszych reprezentacji a na końcu sukcesów naszych reprezentantów na arenach międzynarodowych a to przecież wszyscy kochamy.
  Przecież było nam super jak Stoch wygrywał Turniej Czterech Skoczni, a wcześniej jak ręczni zostawali wicemistrzami świata a siatkarze mistrzami. Zatem nadszedł czas na odważne i dalekosiężne decyzje. I nie chodzi tu o ksenofobiczne "Polska dla Polaków" tylko o nasz sport i nasze reprezentacje. Póki co w reprezentacjach startują tylko sportowcy z danego kraju.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.