mazowsze - komentarze

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Znam go od chwili pojawienia się w Płocku. Byłem członkiem zarządu OZPN Płock.Tadziu Prosowski oddał serce za Wana. Tylko zabiegi Tadzia kilkakrotnie zapobiegły deportacji. Ja za odpowiadałem. Dokumenty do deportacji miałem cały czas przygotowane. Tadziu prosił. gwarantował ja jako działacz OZPN ulegałem biorąc odpowiedzialność pośrednio na siebie. Był dobry ale psotny, nie dawał o sobie zapomieć. Kilka tygodni temu po meczu Wisły spotkałem Tadzia z żoną na stadionie. Oczywiście pytanie pierwsze co Wanem, machnął ręką, a żona dopowiedziała zakpił z nas jak nikt. Nie mamy kontaktu. Naszła mnie taka myśl, dlaczego za tyle serca ludzie nie potrafią podziękować. Przecież gdyby nie Tadziu ja nawet wiedząc, że jest bardzo zdolnym człowiekiem nie pozostawiłbym go w Polsce nawet godziny. Wiedziałem, że ma inklinacje do naruszania prawa. Byłem tym, który nie rokował mu wielkiej kariery. Onserwowałem jego karierę i widziałem jak dołuje. To nie był charakter na wielkiego zawodnika. To lekkoduch, coś przytulić zakombinować. Talent piłkarski miał ale takich talentów bez woli do pracy to ja widziałem dużo. To było do przewidzenia, że skończy źle. Chociaż Tadziowi pomagałem nie byłem przekonany co do trafności tych działań.

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zarządca faktyczny nie zminił się. To co może się zminić. Moja odpowiedź jest oczywista. Nic!!!

 • mazowsze napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: różnica klas. Orlen Wisła Płock pewnie wygrała z Energą Kalisz

  Ten trener Wisły to specjalista od poddawania wygranych meczy. Oddał mecz w finale Kielcom, teraz oddał dla dobrego samopoczucia Finom. Przecież to cyrk, aby drużyna prowadziła 9-cioma bramkami, obojętnie w jakiej fazie meczu, taki mecz przegrała. Inna zależność, u siebie wygrywają +10, jadą na wyjazd dostają w plecy. Aż strach pomyśleć, co będzie w Zabrzu. Teraz wygrali wysoko w Płocku z Kaliszem, ale mam wątpliwości, czy za tydzień wygraliby w Sierpcu, bo to jest poziom grania Wisły. Ten klub obecnie prezentuje poziom podwórkowy. Rozbudowali zamiast składu marketing i zarządzanie. W klubie jest więcej rządzących niż grających.

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Prawda jest bolesna obojętnie czy ma zabarwienie polityczne gdy tylko sportowe. W Płocku występuje problem organizacyjny o podlłożu politycznym. Budżet klubu na Polskę dosyć spory. Na rozgrywki międzynarodowe minimalny wystarczający nak drugi sort. Zarządzanie finansami skierowane na promocje partyjnego folwarku. Z tej mąki chleba nie będzie. Swawolę mogą ograniczyć radni. Ale gdy mają taką wolę wygwiżdże ich na hali stajnia związana z PO. To nie ma sensu aby rozważać sytuację w zakresie sportowym. To jest struktura polityczna. Zarządzający nie pracują na sukces sportowy, celem jest sukces polityczny i pełna kieszeń.

 • mazowsze napisał/a komentarz do Fińska wtopa Orlenu Wisły Płock. "Musimy grać na 100 procent przez 60 minut"

  Już dawno mówiłem, że szkoda sobie tym klubem zawracać głowy. Prezes zaraz po nominacji zaczyna budowę klubu od obsadzenia stanowisk kolesiami związanymi z PO. To coś podobnego, co obecnie stało się w KNF. Cały czas dziwię się dlaczego Orlen daje dla tej PO-wskiej ferajny jakieś pieniądze. Jeżeli chcą mącić niech mocą tym co otrzymają ze swojego środowiska. W klubie działa Dyrektorka od spraw marketingu. W klubie sportowym wyniki robią marketing. Ale ludzie z Płocka sami sobie są winni. Mieli wybory, wybrali to co już było. Teraz płaczą, gdy sami tego chcieli. Miastem rządzi koalicja PO - PSL. W ubiegłej kadencji Vive dofinansowywał Jarubas z funduszu marszałkowskiego. W Wiśle siedzi PSL-owski truteń województwem rządzi niezatapialny marszałek wysłać go z teczką niech przyniesie kasy. Nie widzę przyszłości dla tego klubu w tym modelu zarządzania. Model zarządzania PO nie sprawdza się na żadnym odcinku. Ale społeczność Płocka tego nie widzi i godzi się aby pompowano im propagandę. Byłem świadkiem kiedy idioci z trybun wygwizdywali przedstawicieli Orlenu i radną opozycyjną. Niech robią tak dalej a Wisła będzie grała w jednej lidze ze startem Sierpc i Jurandem Ciechanów.

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wisła płynie nie regulowanym korytem. Grają cieniutko ale kto ma grać? Nie widzę w tym składzie, jednego, wybitnego zawodnika. Sami średniacy bez większych możliwości. Gdy czytam komentarze kibiców mam nie zły ubaw. Zastanawiam się ,co oni chcą i od kogo. Przecież kilka tygodni wstecz mieli wybory. Zaakceptowali stan panujący od ośmiu lat ,kiedy Wisła zmienia się w śmierdzący potok. Zgodzili się na degradację i destrukcję. Teraz gdy wszystko jest jasne szukają wsparcia dla bezładu i nonszalancji jaki funkcjonuje w SPR od Orlenu. Paranoja decyzja zapadła, wybory dały wsparcie dla bezładu i kumoterstwa. Orlen nie powinien tego bajzlu wspierać. Kibic znający się na tej dziedzinie sportu równiż nie podda się naiwnej propagandzie.

 • mazowsze napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: Morawski przypomniał o sobie. Wisła rozgromiła Piotrkowianina

  Przecież tym zespołem nie rządzi trener. Popatrzcie na powtórki meczu z Bukaresztem, kto przesuwa klocki. Loczek nigdy nie był gorszy od Barbiego. Kto i dlaczego go skreśla, to jest zagadka tego klubu. Loczek kiedy wyjdzie nie odstaje od Barbiego i Wichury. Klocki przestawia Sulić. Może jest plan na niego, jako grającego szkoleniowca. Osobiście nie widzę żadnej szkoleniowej rewelacji. Dan gra dno, powinien wylądować w drugim zespole z obniżką kontraktu. Już idzie kaczka, że od nowego sezonu będą sprowadzać dwóch klasowych na środek rozegrania. Tylko kto tu przyjdzie? Czym zaimponują? Kasą nie, klasą sportową nie, bo już można śpiewać, LM baj, baj! Rozwalili ten klub permanentnie. Ale grabarz wygrał wybory w pierwszej turze. Chyba w Płocku nie chcą mieć dobrego klubu w tej dyscyplinie. Może nawet więcej, nie chcą sportu na wysokim poziomie. W nożnej jeden człowiek z odpowiednią mentalnością i przygotowaniem, klei wszystko i kręci bicz z g.....!

 • mazowsze napisał/a komentarz do Igor Źabić jednak w kadrze Słoweńców. Pustki na treningach Orlenu Wisły Płock

  Coś nie pojmuję, co ma Orlen do tej drużyny. Skro właściciel nie chce rozmawiać z Orlenem, tylko chce kasę na swoje wybryki, to czego można się spodziewać. Orlen kasy nie da i dobrze zrobią. Niech wreszcie pomyślą, co ważniejsze drużyna, czy stołki dla kolesiów. Marketing sportowy, to jest wyniki drużyny i gwiazdy na parkiecie, nie umalowana panienka, robiąca dobre miny do złej gry, za kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie, a może i więcej, pokazująca środkowy palec kibicom. Albo Prezes podsumowujący spotkanie z przedstawicielką sponsora " śmiech na sali". Taka dyplomacja? Burak i koniec, niech idzie na mirabelki!

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z tej mąki chleba nie będzie. Kto w Wiśle ma grać? Ja wystawiłbym do obrony Prezydenta Miasta Płocka. W tym klubie jest więcej jego darmozjadów niż zawodników mających jakieś predyspozycje do grania w LM. W środę z Kielcami będzie - 10! Jeszcze chwila i na hali w Płocku będzie kibicował Prezydent ze swoją świtą i Wiśniewski ze swoją świtą do tego ściągną z terenu kilku PSL w ramach współpracy ze Struzikiem i zrobią zebranie koalicyjne. W środę będzie to spotkanie przed wyborcze.

 • mazowsze napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kibice Wisły to dzieci, albo mają tyle rozumu, co namawiający do zerwania kontraktów ze sponsorami. Nie da się brać za friko.