Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • manak napisał/a komentarz do Timo Lahti gotowy na walkę o skład Orła Łódź. "Chcę być częścią tak profesjonalnego klubu"

  kolego Antega, to Timo wyrolował Kraków podobnie jak Ostrów Wlkp, typowe działanie polskich działaczy, kombinatorzy, oszuści, naciągacze, i to działanie jest nagminne. Pamiętasz kolego jak dwóch zawodników przykuło się łańcuchami do kaloryferów w siedzibie klubu krakowskiego (Wronkowski i Zaremba) cała Polska śledziła ta sprawę.

 • manak napisał/a komentarz do Gollob ma pomysł na pierwszą ligę. "Podzielić ją na dwie strefy"

  Pomysł by rozpatrywany w roku 2004 na spotkaniu w Łódź przedstawicieli I ligi i II ligi. Pomysł dotyczył połączeniu lig i stworzenie dwóch grup Północ i Południe po zakończeniu sezonu zasadniczego z każdej grupy do fazy finałowej awansowały by po dwie drużyny. Rozgrywając dwumecze miedzy sobą z zaliczeniem meczy z fazy zasadniczej. No cóż nie było wówczas jedności i pomysł upadł. Tamtym obradom przewodniczył Stanisław Bazela ekspert od spraw regulaminów i przepisów obowiązujących w rozgrywkach. Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ponadto powinno wprowadzić się KSM minimum w wysokości 36 pkt dla drużyny startującej w meczu.To rozwiązanie spowoduje że kluby zmuszone będą budować silne zespoły, a tym samym zmniejszą się do minimum mecze do jednej bramki i kluby unikną wysokich kosztów dla zwycięzców.

 • manak napisał/a komentarz do TŻ Start Gniezno z nowym prezesem

  Szanowni Państwo, kilka uwag - TŻ Start Gniezno powstało pod koniec 2004 roku . W roku 2013 powstała spółka akcyjna START Gniezno której właścicielem z udziałami 100 % jest stowarzyszenie TŻ START Gniezno. Władze TŻ powołują Radę Nadzorczą, a ta powołuje Zarząd takie kruczki prawne, aby dochować przepisów prawa. Takie szopki tylko w Polsce, a żeby było jeszcze ciekawiej to TZ przerzuciło swój dług w wysokość około 700 tys zł do Spółki w momencie jej tworzenia. Cały ten cyrk chciano następnie sprzedać za 5 mln zł, ale potencjalny nabywca spalił buty i wycofał się z fantastycznej oferty. Tak oto wygląda ten cyrk w Gnieźnie i dziw bierze że jeszcze nikogo tam nie zapuszkowano. Polska to piękny kraj i raj dla cwaniaków. Towarzystwo wzajemnej adoracji bawiło się w żużel przy pełnej aprobacie włodarzy miasta, którzy zapatrzeni w swoje oblicze i wygraną w kolejnych wyborach dawali pozwolenie i nietykalność nieświadomi NAIWNIACY. W tym całym cyrku szkoda naiwnych SPONSORÓW - maja dawać i nie dyskutować. I jak nastał ten straszny krach chłopcy z ferajny, raz składali dymisje, potem znowu wracali krótko mówiąc cyrk na glinianych nogach. Dzisiejsze zmiany dają nową szansę, ale czy uda się gruntownie posprzątać w to nie wierzę, gdyż tylko wycinka w pień daje szanse, a odważnego do takiej pracy nie ma w obecnej strukturze. Ludzie nie garną się do ciężkiej pracy na rzecz klubu, wola narzekać, innych oceniać takie mamy czasy.

 • manak napisał/a komentarz do Ireneusz Maciej Zmora: Niech Daugavpils będzie pretekstem do wolnego rynku

  Nie tak dawno bo w roku 2004 niejaki Eugeniusz Związko były dyrektor START Gniezno apelował do polskich władz o nie dopuszczenie do rozgrywek ligowych zagranicznych drużyn. Krytykowano takie stanowisko podczas obrad GKSŻ. Podstawą wówczas i dziś jest statut PZM, który jednoznacznie określa kto może startować w rozgrywkach na terenie NASZEGO kraju. Postanowiono wówczas dofinansować klubu drugoligowe czego nie zrealizowano. Klubu drugoligowe pozostawiono bez wsparcia na pastwę losu, gehenna na granicy , zagrożenie podczas przejazdu na Ukrainie. Krawaciarze z ZG PZM Witkowski, Grodzki szczycili się otwartością dyscypliny na inne ośrodki w szczególności zagraniczne z Ukrainy, Węgier i Łotwy. Dziś w przypadku awansu do ekstraklasy zespołu z Łotwy trzeba ta żabę zjeść i nie stwarzać sztucznych przeciwności. Był czas 11-ście lat temu na przewidywanie skutków tamtej chorej decyzji za która nawiasem mówiąc płaciły klubu polskie z najniższej klasy rozgrywek. Dziś prezesi ekstraklasy niech wezmą na klatę skutki tamtych decyzji. Jedna dobra wiadomość to taka że drużyna z Łotwy ma szanse awansu do ekstraklasy, a nie Ukrainy.

 • manak napisał/a komentarz do Prezes KMŻ Motoru odpiera zarzuty. "Sędzia poszedł za daleko"

  W przypadku utrzymania w mocy walkoweru dla Polonii Piła meczu rewanżowego nie będzie bo Lublin musi dokonać wpłaty wysokości 50 tys zł z tytułu kary za walkower. Brawo działacze i sędziowie w roku 2016 mam kolejny ośrodek który zniknie z mapy polskiego żużla - Lublin. Podanie do informacji że w 2016 roku nie będzie połączenia I i II ligi - pytanie kto będzie startował w II lidze. Na dzień dzisiejszy Piła lub Gniezno; Krosno: Rawicz ?, Lublin ?!!! - masakra

 • manak napisał/a komentarz do Prezes KMŻ Motoru odpiera zarzuty. "Sędzia poszedł za daleko"

  W przypadku utrzymania w mocy walkoweru dla Polonii Piła meczu rewanżowego nie będzie bo Lublin musi dokonać wpłaty wysokości 50 tys zł z tytułu kary za walkower. Brawo działacze i sędziowie w roku 2016 mam kolejny ośrodek który zniknie z mapy polskiego żużla - Lublin. Podanie do informacji że w 2016 roku nie będzie połączenia I i II ligi - pytanie kto będzie startował w II lidze. Na dzień dzisiejszy Piła lub Gniezno; Krosno: Rawicz ?, Lublin ?!!! - masakra

 • manak napisał/a komentarz do Kto spadnie z Ekstraligi - zawiłości Regulaminu Sportu Żużlowego

  Spokojnie z tą wyliczanką, NIKT nie spadnie władze ekstraklasy rozważają poszerzenie ekstraklasy o dwa koleje zespoły do liczby 10 drużyn w sezonie 2016.

 • manak napisał/a komentarz do Start bez zwycięstwa od ponad roku! Piętnaście meczów ligowych z rzędu bez triumfu

  Panowie spokojnie, działacze robią wszystko, aby żużel istniał w Gnieźnie. Ciepłe posadki za publiczne pieniądze nie można stracić. Sponsorzy dotrwają do końca sezonu i odejdą. Kibice zrozumieli że za marne widowisko nie będą płacić. Polityce również przestali gremialnie przychodzić na stadion, bo marne szanse na pozyskanie głosów wyborców. Uwielbiany Prezes, a dziś nie wiadomo KTO Arkadiusz Rusiecki schował się pod trybuną i nie wiadomo co tam jeszcze robi. Takiego lania i dziadostwa to gnieźnieńscy kibice nie pamiętają. Bywało źle, ale to co jest dziś to po prostu KATASTROFA w niespotykanym wymiarze.

 • manak napisał/a komentarz do Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

  Pytanko czy na trybunach jest Łukasz Szwelc ?

 • manak napisał/a komentarz do Awizowane składy na mecz Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

  dlaczego nie zamknięto cały stadion ? Przecież mecz jest wysokiego ryzyka dla działaczy, których trzeba chronić przed nieliczna grupą Kibiców.

 • manak napisał/a komentarz do Awizowane składy na mecz Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

  Nie wiem o co tu chodzi jakieś porachunki Łukasz Szwelc z AMBROS - proponuje spotkać się w gnieźnieńskiej katedrze.

 • manak napisał/a komentarz do 16-latek zadebiutuje w składzie MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

  Jaki wychowanek Ostrowa ? zdał egzamin i uzyskał licencję w barwach Ostrowa. Dzięki takim działaczom jak Prezes Arkadiusz Rusiecki Gniezno straciło swoich wychowanków jak K. Gomólski, O. Fajfer, A Gała, N. KRAKOWIAK oraz bardzo wielu. Jedno pytanie małe pytanie - DLACZEGO i kto był trenerem tych wspaniałych chłopców z Gnieźnie bo o tym się bardzo mówi w środowisku ?

 • manak napisał/a komentarz do Żużlowcy KMŻ Motoru zostaną ukarani

  Pytanko do Trenera i Prezesa klubu - czy zawodnicy otrzymali od początku sezonu należne wynagrodzenie ? Karanie jest modne w naszym kraju pod koniec sezonu, gdy już nie ma imprez i obiecanki się skończyły -czas zapłaty Nastał. Mecz w Pile nie miał wielkiego znaczenia, gdyż było widomym dla wszystkich za wyjątkiem trenera Motoru że w półfinale spotkają się Gdańsk z Krosnem i Piła z Lublinem. Publiczne podniecanie się i straszenie zawodników karami świadczy tylko o tym że w Lublinie zarządzają klubem chłopcy w krótkich spodenkach.

 • manak napisał/a komentarz do Spotkanie Rady Nadzorczej Start Gniezno S.A. nie przyniosło rozstrzygnięcia

  kabaret w Gnieźnie trwa i ma się dobrze, kibiców że śmiechu boli brzuch, aktorzy skecze walą mistrzostwo świata, tylko bileter jest załamana bo nikt za to nie chce zapłacić.

 • manak napisał/a komentarz do KMŻ Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk

  Trener taktyk roku 2015 Głogowski

 • manak napisał/a komentarz do KMŻ Motor Lublin - Wybrzeże Gdańsk

  Co w parkingu robi "trener" Głogowski debilizm do potegi

 • manak napisał/a komentarz do Oficjalnie: Rosjanie zawieszeni przez FIM

  Karanie zawodników rosyjskich przez FIM oraz zawieszenie licencji przez GKSZ za to że nie reprezentowali barw Rosji podczas DPŚ to kpina. Nikt nie może zawodnikowi nakazać aby za własne pieniądze reprezentował barwy dane kraju. Zaszczytem a nie NAKAZEM jest reprezentowanie danego kraju. FIM i polska centrala zarządzająca żużlem to kupa nieudaczników i ludzi niszczących żużel. Gdzie był FIM podczas szopek z torem na stadionie Narodowym w Warszawie. Mam nadzieję że nastanie kiedyś taki czas gdy zawodnicy solidarnie odmówią startu we wszystkich imprezach rangi MŚ na znak protestu.

 • manak napisał/a komentarz do Liga duńska: Slangerup - Munkebo 34:53, 17 punktów Krzysztofa Buczkowskiego

  Lahti zdobył dziś 3;0;3;3;3;1

 • manak napisał/a komentarz do Polacy nie mogą zawieść lublinian. W niedzielę Motor bez Lahtiego i Mastersa

  śmieszą komentarze o Lahti, trener nie jest obeznany w kalendarzach poszczególnych zawodników i stąd takie kwiatki. Fin w ostatnich startach po Gdańsku ścigał się w Dani( 18; 13;12), Szwecji(12,1). Jak podstawą do startu w lidze ma być trening kilka dni w Lublinie to nie te czasy Panie Głogowski światowy żużel rządzi się innymi prawami niż w latach 80-tych. Ponadto, aby zawodnik jechał w Lublinie należało go powiadomić ponadto ma do pokonania 2 tys km organizacyjne i logistycznie potężne wyzwanie. Do dziś nie został powiadomiony o tym że ma jechać w meczu ligowym z Krosnem i o czym tu wszyscy klawiszo maniacy piszą.

 • manak napisał/a komentarz do Piotr Świderski przegrał z działaczami Startu Gniezno

  Jeden wniosek jaki można wynieść z tej lekcji jest jeden - prawnicy reprezentujący zawodników są słabi merytorycznie. Działacze poświadczyli nieprawdę podczas podpisywanie umowy kontraktowej czyli ich działanie u podstawy miało znamiona świadomego oszustwa gdyż nie dysponowali środkami na pokrycie zawartej umowy.

 • manak napisał/a komentarz do Motor Lublin ubolewa nad wynikiem z Gdańska

  Czytam i mam pytanie kto z tych pismaków był na meczu ? Byłem w Gdańsku podczas tego meczu i wynik nie odzwierciedla rywalizacji na torze. W kilku biegach Lublinianie przegrali w sytuacji prowadzać po starcie. Po drugie za słaby punkt w drużynie Lublina należy uznać trenera i jego posunięcia taktyczne po prostu jest słabym strategiem i dużo pracy przed Nim. Co do zawodników obu drużyn to tylko wariat mógł przewidywać wygrana gości. Gdańsk ma mocna drużynę, w Lublinie należy spokojnie pracować i nie dokonywać zbyt szybkich roszad kadrowych. Praca, praca, praca i spokój dadzą wynik sportowy w innym przypadku pierwszym który wyleci może zostać trener Głogowski który umiejętnościami trenerskimi niczym nie obiega od umiejętności juniora Wieczorka, każdy z Nich ma szanse na lepsze jutro wszystko zależy od Nich.I na koniec duże brawa na kibiców z Lublina byli grupą widoczna i wspierająca swoich pupili.

 • manak napisał/a komentarz do Brak zainteresowania Timo Lahtim. "Na chwilę obecną nie mam żadnych ofert"

  Większość komentarzy niestosownych i obraźliwych. Pytanie w tym momencie należy zadać jedno - czy kluby w których startował na bieżąco realizowały wypłatę wynagrodzeń. Jak życie pokazuje z tym wywiązaniem się ze swoich obowiązków kluby mają ogromne problemy, ale aby wymagać należy samemu być bez skazy. Klubom łatwiej jest karać zawodników i ich napiętnować niż dotrzymywać warunków umowy kontraktowej. Kończy się czas dla nieuczciwych klubów i tu działaniom ZG PZM należy przyklasnąć.

 • manak napisał/a komentarz do GKM Grudziądz - Orzeł Łódź

  Z czym maja problem działacze Grudziądza skład krajowy i nie mogą startować od poniedziałku do środy. Witek ma racje to jest kompromitacja żużla. BRAWO Witek więcej takich działaczy a
  mniej płaczków i cwaniaczków podobnych do działaczy z Grudziądza.

 • manak napisał/a komentarz do Rusiecki nie jest już prezesem Start Gniezno S.A. Imbierowcz prokurentem

  do CG GKM - kolego Arkadiusz Rusiecki w klubie działa od 10 lat i to on doprowadził swoimi decyzjami do bankructwa klubu. Co rok od kilku lat wstecz przerzucana długi na następny sezon. Na końcu przerzucono długi właściciela TZ START Gniezno na nowo powstałą spółkę START Gniezno S.A. Co w efekcie doprowadziło do niekontrolowanej zapaść finansową i obecny stan stał się faktem - START Gniezno BANKRUTEM. Arkadiusz Rusiecki i Dariusz Imbierowicz to fanatycy, którzy jako sternicy gnieźnieńskiego klubu doprowadzi poprzez swój fanatyzm do KATASTROFY FINANSOWEJ. Czas najwyższy tych Panów odizolować od klubu z Gniezna.

 • manak napisał/a komentarz do Kto przygotował tor na derby? Zmora: Nie ruszaliśmy go od piątku

  tor nie przygotowany co to znaczy. Po każdym treningu poprzedzającym zawody ligowe tor musi przejść gruntowne spulchnienie na całej szerokości i długości oraz na nowo należy powierzchnie ułożyć i przyklepać. Ilość wody roszonej uzależniona jest od pogody i potrzeby co do jakość nawierzchni ( tor przyczepny potrzebuje dużej wilgotności i małego ubijania; tor twardy małego nawilżania oraz dużego walcowania) ponadto wszystkie prace uzależnione są od frakcji granitu ( nawierzchni). Prezes Zmora mówi że od piątku nic nie robiono z torem i tu leży pies pogrzebany. Po treningu tor ślepą zaciągnięto następnie lekko zroszono i lekko ubito. W dniu zawodów utrzymywano małą wilgotność z uwagi na spodziewane opady tor się rozwarstwił w miejscach gdzie zakryto dziury. Komisarz przybywając nie widział i nie będzie nigdy widział co jest pod nawierzchnią chyba żę sam będzie nadzorował wszystkie fazy układania toru.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.