manak - komentarze

 • manak napisał/a komentarz do Timo Lahti gotowy na walkę o skład Orła Łódź. "Chcę być częścią tak profesjonalnego klubu"

  kolego Antega, to Timo wyrolował Kraków podobnie jak Ostrów Wlkp, typowe działanie polskich działaczy, kombinatorzy, oszuści, naciągacze, i to działanie jest nagminne. Pamiętasz kolego jak dwóch zawodników przykuło się łańcuchami do kaloryferów w siedzibie klubu krakowskiego (Wronkowski i Zaremba) cała Polska śledziła ta sprawę.

 • manak napisał/a komentarz do Gollob ma pomysł na pierwszą ligę. "Podzielić ją na dwie strefy"

  Pomysł by rozpatrywany w roku 2004 na spotkaniu w Łódź przedstawicieli I ligi i II ligi. Pomysł dotyczył połączeniu lig i stworzenie dwóch grup Północ i Południe po zakończeniu sezonu zasadniczego z każdej grupy do fazy finałowej awansowały by po dwie drużyny. Rozgrywając dwumecze miedzy sobą z zaliczeniem meczy z fazy zasadniczej. No cóż nie było wówczas jedności i pomysł upadł. Tamtym obradom przewodniczył Stanisław Bazela ekspert od spraw regulaminów i przepisów obowiązujących w rozgrywkach. Jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ponadto powinno wprowadzić się KSM minimum w wysokości 36 pkt dla drużyny startującej w meczu.To rozwiązanie spowoduje że kluby zmuszone będą budować silne zespoły, a tym samym zmniejszą się do minimum mecze do jednej bramki i kluby unikną wysokich kosztów dla zwycięzców.

 • manak napisał/a komentarz do TŻ Start Gniezno z nowym prezesem

  Szanowni Państwo, kilka uwag - TŻ Start Gniezno powstało pod koniec 2004 roku . W roku 2013 powstała spółka akcyjna START Gniezno której właścicielem z udziałami 100 % jest stowarzyszenie TŻ START Gniezno. Władze TŻ powołują Radę Nadzorczą, a ta powołuje Zarząd takie kruczki prawne, aby dochować przepisów prawa. Takie szopki tylko w Polsce, a żeby było jeszcze ciekawiej to TZ przerzuciło swój dług w wysokość około 700 tys zł do Spółki w momencie jej tworzenia. Cały ten cyrk chciano następnie sprzedać za 5 mln zł, ale potencjalny nabywca spalił buty i wycofał się z fantastycznej oferty. Tak oto wygląda ten cyrk w Gnieźnie i dziw bierze że jeszcze nikogo tam nie zapuszkowano. Polska to piękny kraj i raj dla cwaniaków. Towarzystwo wzajemnej adoracji bawiło się w żużel przy pełnej aprobacie włodarzy miasta, którzy zapatrzeni w swoje oblicze i wygraną w kolejnych wyborach dawali pozwolenie i nietykalność nieświadomi NAIWNIACY. W tym całym cyrku szkoda naiwnych SPONSORÓW - maja dawać i nie dyskutować. I jak nastał ten straszny krach chłopcy z ferajny, raz składali dymisje, potem znowu wracali krótko mówiąc cyrk na glinianych nogach. Dzisiejsze zmiany dają nową szansę, ale czy uda się gruntownie posprzątać w to nie wierzę, gdyż tylko wycinka w pień daje szanse, a odważnego do takiej pracy nie ma w obecnej strukturze. Ludzie nie garną się do ciężkiej pracy na rzecz klubu, wola narzekać, innych oceniać takie mamy czasy.

 • manak napisał/a komentarz do Ireneusz Maciej Zmora: Niech Daugavpils będzie pretekstem do wolnego rynku

  Nie tak dawno bo w roku 2004 niejaki Eugeniusz Związko były dyrektor START Gniezno apelował do polskich władz o nie dopuszczenie do rozgrywek ligowych zagranicznych drużyn. Krytykowano takie stanowisko podczas obrad GKSŻ. Podstawą wówczas i dziś jest statut PZM, który jednoznacznie określa kto może startować w rozgrywkach na terenie NASZEGO kraju. Postanowiono wówczas dofinansować klubu drugoligowe czego nie zrealizowano. Klubu drugoligowe pozostawiono bez wsparcia na pastwę losu, gehenna na granicy , zagrożenie podczas przejazdu na Ukrainie. Krawaciarze z ZG PZM Witkowski, Grodzki szczycili się otwartością dyscypliny na inne ośrodki w szczególności zagraniczne z Ukrainy, Węgier i Łotwy. Dziś w przypadku awansu do ekstraklasy zespołu z Łotwy trzeba ta żabę zjeść i nie stwarzać sztucznych przeciwności. Był czas 11-ście lat temu na przewidywanie skutków tamtej chorej decyzji za która nawiasem mówiąc płaciły klubu polskie z najniższej klasy rozgrywek. Dziś prezesi ekstraklasy niech wezmą na klatę skutki tamtych decyzji. Jedna dobra wiadomość to taka że drużyna z Łotwy ma szanse awansu do ekstraklasy, a nie Ukrainy.

 • manak napisał/a komentarz do Prezes KMŻ Motoru odpiera zarzuty. "Sędzia poszedł za daleko"

  W przypadku utrzymania w mocy walkoweru dla Polonii Piła meczu rewanżowego nie będzie bo Lublin musi dokonać wpłaty wysokości 50 tys zł z tytułu kary za walkower. Brawo działacze i sędziowie w roku 2016 mam kolejny ośrodek który zniknie z mapy polskiego żużla - Lublin. Podanie do informacji że w 2016 roku nie będzie połączenia I i II ligi - pytanie kto będzie startował w II lidze. Na dzień dzisiejszy Piła lub Gniezno; Krosno: Rawicz ?, Lublin ?!!! - masakra

 • manak napisał/a komentarz do Prezes KMŻ Motoru odpiera zarzuty. "Sędzia poszedł za daleko"

  W przypadku utrzymania w mocy walkoweru dla Polonii Piła meczu rewanżowego nie będzie bo Lublin musi dokonać wpłaty wysokości 50 tys zł z tytułu kary za walkower. Brawo działacze i sędziowie w roku 2016 mam kolejny ośrodek który zniknie z mapy polskiego żużla - Lublin. Podanie do informacji że w 2016 roku nie będzie połączenia I i II ligi - pytanie kto będzie startował w II lidze. Na dzień dzisiejszy Piła lub Gniezno; Krosno: Rawicz ?, Lublin ?!!! - masakra

 • manak napisał/a komentarz do Kto spadnie z Ekstraligi - zawiłości Regulaminu Sportu Żużlowego

  Spokojnie z tą wyliczanką, NIKT nie spadnie władze ekstraklasy rozważają poszerzenie ekstraklasy o dwa koleje zespoły do liczby 10 drużyn w sezonie 2016.

 • manak napisał/a komentarz do Start bez zwycięstwa od ponad roku! Piętnaście meczów ligowych z rzędu bez triumfu

  Panowie spokojnie, działacze robią wszystko, aby żużel istniał w Gnieźnie. Ciepłe posadki za publiczne pieniądze nie można stracić. Sponsorzy dotrwają do końca sezonu i odejdą. Kibice zrozumieli że za marne widowisko nie będą płacić. Polityce również przestali gremialnie przychodzić na stadion, bo marne szanse na pozyskanie głosów wyborców. Uwielbiany Prezes, a dziś nie wiadomo KTO Arkadiusz Rusiecki schował się pod trybuną i nie wiadomo co tam jeszcze robi. Takiego lania i dziadostwa to gnieźnieńscy kibice nie pamiętają. Bywało źle, ale to co jest dziś to po prostu KATASTROFA w niespotykanym wymiarze.

 • manak napisał/a komentarz do Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

  Pytanko czy na trybunach jest Łukasz Szwelc ?

 • manak napisał/a komentarz do Awizowane składy na mecz Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

  dlaczego nie zamknięto cały stadion ? Przecież mecz jest wysokiego ryzyka dla działaczy, których trzeba chronić przed nieliczna grupą Kibiców.