Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Albo z szacunkiem do 3 krotnego Mstrza Olimpijskiego albo zamilcz nieudaczniku!

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Kris59 nieudacznik to Ty. Specjalnie z małej litery. Kamil to wielki mistrz. Nie masz prawa i podstaw żeby tak mówić.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Raw Air 2019. Kamil Stoch: Jestem zawiedziony, głównie sobą

  Ciekawe jakie są Twoje życiowe osiągnięcia, skoro uważasz, że zdobycie trzykrotnie tytułu mistrza olimpijskiego, mistrza oraz dwukrotnie wicemistrza świata jest miernym wyczynem?
  Nie, posługiwanie się klawiaturą nie jest wybitniejszym osiągnięciem ;-)

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Dlaczego pisze się o pechu Kamila, gdy on sam mówi o złym skoku? I nie zwala wszystkiego na warunki (paskudne moim zdaniem)?
  Dlaczego nie można po prostu założyć, że skoczkowie najwyższej klasy (a takim jest Kamil, wbrew twierdzeniom takich, jak np. Kris59) mogą skok zepsuć? To się zdarza najlepszym.
  I druga rzecz - nie mogę zrozumieć (mimo, że już powinienem się przyzwyczaić), skąd się biorą ci "nieudacznicy" na forach, którzy zamiast po prostu uznać, że skok się nie udał, a warunki na pewno nie pomogły - wolą pluć jadem?
  "Kris59" - w sprawie przypadkowości sukcesów Kamila Stocha proponuję zerknąć na zapis jego kariery. Zapewne o tym nie wiedziałeś, pewnie zaczynasz oglądać skoki. Więc tłumaczę.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do MŚ Seefeld 2019. Kontrowersyjny Borek Sedlak odegra kluczową rolę w walce o medale

  Nie trzeba jakoś specjalnie interesować się skokami narciarskimi, żeby zdawać sobie sprawę z tego, że jest to sport bardzo uzależniony od warunków atmosferycznych, a co za tym idzie jest loteryjny. O ile to, że Sedlak puszcza zawodnika w ostatniej sekundzie przed zapaleniem się czerwonego światła, kiedy skoczek już przygotowuje się do zejścia z belki jest z jego strony trochę nieeleganckie, to już to, że jednego puszcza z wiatrem w plecy, a drugiego pod narty, to nie zależy tak całkiem od niego. On ma dbać, żeby warunki wiatrowe były BEZPIECZNE, a nie TAKIE SAME dla wszystkich.
  A doszukiwanie się w jego decyzjach spisku przeciwko Polakom jest śmieszne. Sytuacje, kiedy niesprzyjające warunki wycinały bardzo dobrych skoczków zdarzały się wielokrotnie, niezależnie od narodowości. Bywało tak z Kraftem, Tande, Freitagiem, Prevcem, bywało i ze Stochem. Oczywiście, że mnie, jako kibica, też złości to, że czasem wszystkim pod narty, a akurat naszemu w plecy, ale taki ten sport już jest.

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Proponuję dla jednakowych warunków atmosferycznych zbudować skocznie narciarskie w Halach, wielkości hangarów-montowni(garażu) Zeppelina... takie 300 długie... 100 wysokie... 200 szerokie... Można przedłużyć do 500 metrów! Warunki bardzo stabilne... niepotrzebne przeliczniki, a zeskok dość wydłużony z obawy przed klasą zawodnika!

 • Kawa212 napisał/a komentarz do PŚ w Willingen. Kamil Stoch: To było piękne widowisko dla kibiców

  "Stoch komentuje porażkę w Willingen" - taki tytuł ma ten artykuł na głównej. WP, robicie to źle.

 • Kawa212 lubi Komentarz

  No jasne, przecież kraje słowiańskie z poza UE rozwijają się w piorunującym tempie. Serbia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Ukraina - same ogólnoświatowe mocarstwa... A może masz na myśli to, że sam byś się szybciej rozwijał i byłbyś już mniej niedojrzały?

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Dawid Góra: koniec z wątpliwościami. Jakub Wolny błyskawicznie odpowiedział krytykom

  Ciekawe jakie miny mieli wszyscy Ci którzy komentowali przed konkursem "Wolny? O nieee, już Kto byłby lepszy", kiedy Kuba skoczył, szczególnie drugi skok.
  Brawo Kuba, oby tak dalej!

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Kubuś pokazał, że konkurs w Lahti to był wypadek przy pracy. Dziś indywidualnie uzyskał najlepszy wynik. To go na pewno zmotywuje do dalszej pracy nad sobą. Zresztą trójka Polaków byłaby dziś na podium indywidualnie. Ale.... Co się odwlecze to nie uciecze. Jest szansa jutro i pojutrze. Zresztą często niedziela jest dla nas.

 • Kawa212 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Nie wiem kolego jakie skoki oglądasz, ale Żyła sezon życia (ma dwa razy więcej punktów niż przed rokiem), Kubacki sezon życia (pierwsze zwycięstwo w PŚ, ma więcej punktów niż przed rokiem), drużyna po trzech konkursach rok temu miała dwa drugie miejsca, teraz ma zwycięstwo i trzecie, w Pucharze Narodów prowadzimy, a rok temu zakończyliśmy udział na 3 miejscu. Fakt Kot i Hula skaczą poniżej swoich możliwości (zwłaszcza ten pierwszy), ale nic nie trwa wiecznie, Horngacher to człowiek, a nie cudotwórca. Dla odświeżenia pamięci sezon 15/16, ostatni za kadencji Kruczka, Puchar Narodów 7 miejsce, najlepszy nasz zawodnik Kamil Stoch miejsce 22 z 295 punktami, no nie "tragedii" nie było.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Niepokojące informacje ws. Stefana Horngachera. Prosto z Niemiec

  Dobry żart :)
  Czyli trenera można byłoby uznać za dobrego tylko wtedy, kiedy całe podium co konkurs zajmowali Polacy, a reszta mieściła się w pierwszej szóstce?
  No wiadome. Każdy turniej w sezonie powinien wygrywać polski zawodnik, a wszystkie możliwe medale MŚ koniecznie muszą trafić do Polski. W klasyfikacji generalnej naturalnie tak samo - Polacy na pierwszych sześciu, a już najlepiej na pierwszym miejscu wszyscy ex aequo. Takie osiągnięcia czynią trenera względnie dobrym. Horngacher to jakiś amator xDD

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Wolny jest lepszy od Kota, trzeba sprawdzić ponownie w Willingen. Nie widzę innej opcji.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Dawid Góra: powrót Kamila Stocha. To jest forma na mistrzostwa!

  No właśnie xD
  Tytuł jakby Stoch pierwszy raz w tym sezonie w PŚ wystąpił w Lahti xD

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Panie Góra , czy Kamila brakowało bo ja nie zauważyłem jego brak ? Bredzisz pan w tytule .

 • Kawa212 lubi Komentarz

  Niemcy zachowuja sie tak jakby Horngacher musial do nich isc bo oni tak chca .Nie bywala arogancja buta .

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Stefan Kraft znów jest w formie. Może być bardzo groźny na mistrzostwach świata

  Walka o medale, moim zdaniem, biorąc pod uwagę minioną część sezonu, rozegra się na tej imprezie między Kraftem, Kobayashim, a Polakami - Kubackim, Stochem i Żyłą. To Ci zawodnicy w tym sezonie niemal regularnie stają na podium. Oczywiście, że wszystkim wymienionym zdarza się zepsuć jeden ze skoków, ale ostatecznie (poza paroma wyjątkami) wszyscy plasują się w pierwszej dziesiątce.
  Wśród czarnych koni tych mistrzostw widzę Eisenbichlera, Zajca oraz trochę nierównych, ale mocnych Klimowa i Forfanga. Nie zdziwi mnie też wysokie miejsce Killiana Peier'a.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Krystian Długopolski po konkursach w Oberstdorfie. "Krystalizuje się czwórka na MŚ w Seefeld"

  Przed mistrzostwami świata mamy konkursy w Lahti i Willingen, w czym dwa drużynowe, więc różne konfiguracje można jeszcze przetestować, ale myślę, że w sztabie nawet nie biorą pod uwagę występu Macieja Kota. Skoro został wycofany ze "zwykłego" startu w PŚ, to dlaczego miałby zostać nominowany do występu w tak prestiżowej imprezie? Bezsensowne dywagacje.
  Kibicuję Maćkowi z całego serca i trzymam kciuki, żeby odnalazł formę, która pozwalała mu wygrywać. Wiadomo jednak, że zastanawiać się na ten moment można wyłącznie między Wolnym a Hulą, ze wskazaniem na Kubę, który jest wyżej w klasyfikacji generalnej, brał już udział w konkursie drużynowym, w którym polska drużyna zwyciężyła, no i w ten weekend spisał się rewelacyjnie.
  No chyba, że Maciek w następnym konkursie zaskoczy jakoś niesamowicie, ale wiadomo już, czy w ogóle pojedzie?

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Dawid Góra: To jasne. Bez Horngachera nie byłoby takich sukcesów

  Skąd wniosek, że występ w Oberstdorfie zdołował Wąska? Proszę sobie obejrzeć wywiady z Pawłem – jest wręcz przeciwnie. Samo powołanie na zawody takiej rangi było dla niego wyróżnieniem i dodało mu pewności siebie. Skoki (pierwsze w życiu!) na skoczni mamuciej natomiast sprawiły mu wiele frajdy i dały zastrzyk pozytywnej energii.
  Brak awansu do konkursów? Ani sam Paweł, ani myślę nikt w sztabie nie oczekiwał awansu i na nikt nie ma do nikogo o to pretensji. Wiadomo, że brak doświadczenia miał tutaj znaczący wpływ na długości skoków Pawła.
  Nawet gdyby Wąsek podczas tego weekendu skoczył „bombę” i złapał noszenie, które pozwoliłoby mu odlecieć poza dwusetny metr, pewnie wyhamowałby ten skok ze strachu. Takie zachowanie zdarza się nawet skoczkom bardzo doświadczonym w występach na skoczniach mamucich, jak choćby Maćkowi Kotowi, kiedy skoczył życiówkę. Kto wie gdzie by zaleciał, gdyby skoku nie wyhamował.
  Paweł ma dopiero 19 lat, pierwszy raz startował na mamucie. Jeśli coś ma go zdołować, to na pewno nie brak awansu, lecz krytyka ze strony kibiców, którzy oczekują zbyt wiele i wywierają tym samym zbyt dużą presję. Szczęście, że Wąsek pewnie nawet tego nie czyta.
  Trzymam za niego kciuki :)

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Dawid Góra: To jasne. Bez Horngachera nie byłoby takich sukcesów

  Horngacher był trenerem w kadrze juniorskiej w latach 2004-2006, kiedy znajdował się w niej m.in Kamil Stoch, czy Piotr Żyła. Pod jego wodzą drużyna sięgnęła wtedy po wicemistrzostwo świata juniorów w Rovaniemi.
  Horngacher miał zatem wpływ (kto wie czy nie najbardziej znaczący, o czym mogłyby świadczyć sukcesy kadry A za jego czasów) na wychowanie najbardziej utytułowanego skoczka narciarskiego pana Kamila Stocha.
  Być może Horngacher jest ojcem obecnych sukcesów seniorów od samego początku. Tyle co do historii.

 • Kawa212 napisał/a komentarz do PŚ w Oberstdorfie. "Mamut jadł mi z ręki!". Kamil Stoch szczęśliwy po wygranej

  Świetnie, że Kamilowi w końcu się udało! Powtarzał w wywiadach, że tak niewiele mu brakuje i widać, było że lekko go frustruje to, że nie może znaleźć tego "czegoś". Gratulacje, Kamil! Oby tak dalej! :D

 • Kawa212 napisał/a komentarz do Barbara Toczek: O Kuttinie, który utonął w oceanie hejtu (komentarz)

  Widać podziw kibiców na pstrym koniu jeździ w każdym kraju. Jak są sukcesy, to się skoczków i całe sztaby wielbi, a jak przychodzi kryzys (bo ciężko mówić w przypadku Austrii o totalnej porażce - wszak na podium kilka razy stali i jako drużyna i indywidualnie) to się na wszystkich pluje. Schemat znany z polskiego podwórka.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.