Liga turecka: Glinka wygrywa hit kolejki, a Skowrońska rundę zasadniczą

Kibice w Stambule obejrzeli w 22 kolejce ligi tureckiej prawdziwy horror. Eczacibasi, mimo prowadzenia 2:0, nie było w stanie pokonać Vakif Gunes. Mniej nerwów swoim fanom zafundowały siatkarki Fenerbahce, które z łatwością wygrały w Ankarze z TED. W pierwszych składach obu zwycięskich drużyn wybiegły Polki.

Agnieszka Kaszuba

Derby Stambułu między Eczacibasi i Vakif Gunes były niekwestionowanym hitem 21 kolejki ligi tureckiej. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Pod wodzą świetnie grającej Neslihan Darnel, szybko uzyskały prowadzenie 2:0. Niedawne zwyciężczynie ligi mistrzyń nie dały się jednak zdeprymować. Odzyskały inicjatywę i doprowadziły do tie-breaka, którego wygrały 15:12.
Małgorzata Glinka rozpoczęła spotkanie w szóstce swojego zespołu. Po dwóch setach została zmieniona, a na parkiet wróciła w decydującej, piątej partii. Zdobyła 10 punktów (w tym 3 blokiem i 1 zagrywką) i atakowała z niezbyt wysoką, 24-procentową skutecznością.

Eczacibasi Stambuł - Vakif Gunes Stambuł 2:3 (25:23, 25:20, 25:27, 22:25, 12:15)

Eczacibasi: Duszkiewicz 6, Oner 2, Cansu 8, Francia 21, Del Core 15, Darnel 22, Gumus (libero)

Vakif Gunes: Gozde 11, Nilay 1, Glinka 10, Toksoy 8, Nikolić 15, Poljak 15, Guresen (libero) oraz Cemberci 2, Onal 13

TED Ankara nie było faworytem pojedynku z Fenerbahce, ale przez dwa sety bardzo ambitnie walczyło z faworytkami. Zwycięzca tego meczu mógł być jednak tylko jeden - klubowe mistrzynie świata. Podopieczne Jose Roberto Guimaraesa zgarnęły trzy punkty i zakończyły rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Katarzyna Skowrońska rozegrała całe spotkanie. Zapisała na swoim koncie 13 oczek (w tym 1 blokiem) i atakowała z 50-procentową skutecznością.

TED Ankara - Fenerbahce Stambuł 0:3 (22:25, 22:25, 15:25)

Fenerbahce: Skowrońska 13, Sokołowa 15, Tokatioglu 11, Furst 6, Erdem 12, Aydemir 3, Dikmen (libero)