ACB: Wygrana zespołu Ignerskiego

Cajasol wygrała swoje piąte spotkanie w rozgrywkach ACB. Koszykarze z Sewilli pokonali faworyzowane Akasvayu Girona. Liderem pozostał Real, który wygrał z Alta Gestion. W świetnej formie jest Rudy Fernandez, który już trzeci mecz z rzędu kończy z dorobkiem powyżej 30 punktów (w niedzielę rzucił 35).

Michał Owczarek

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Cajasol, gdzie gra Michał Ignerski. Debiutujący na ławce trenerskiej Manel Comas poprowadził swój zespół do wygranej na wyjeździe z Akasvayu Girona 67:69. Marc Gasol zdobył 18 punktów i miał 11 zbiórek, ale bez wsparcia partnerów nie mógł samotnie pokonać Cajasol. W końcówce rzutu ostatniej szansy równo z syreną nie trafił McDonald i i to koszykarze z Sewilli cieszyli się ze zwycięstwa. Ignerski wyszedł w pierwszej piątce, spędził na parkiecie niecałe 20 minut i zdobył 2 punkty (1/2 za dwa, 0/1 za trzy), miał 3 zbiórki i 2 asysty.

Sporo sił w starciu z Alta Gestion stracili koszykarze Realu. ?Królewscy? prowadzili przez całe 40 minut, ale w końcówce zaczęli się mylić i dali gospodarzom nadzieje na zwycięstwo. Ci jednak nie trafiali i ostatecznie Real wygrał 79:76. 17 punktów dla zwycięzców zdobył Luis Bullock. W kryzysie jest Barcelona. Po porażce w czwartek w Eurolidze (z Realem) Katalończycy tym razem ulegli Gran Canarii. Podopieczni Dusko Ivanovicia nie byli wstanie zatrzymać Carla Englisha (28 punktów), który raz po raz dziurawił ich kosz.

Marcus Haislip i Carlos Cabezas poprowadzili Unicaję Malaga do niezwykle cennego zwycięstwa nad Pamesą Walencja. Amerykański środkowy zdobył 25 punktów i miał 6 zbiórek, a rozgrywający reprezentacji Hiszpanii dołożył 13 ?oczek? i 4 asysty. 25 punktów dla Pamesy zdobył Ruben Douglas. Sporą niespodziankę była porażka TAU w meczu z Ricohem Manresa. Świetnie grał Tiago Splitter (23 punkty), ale po przeciwnej stronie znalazł równego sobie rywala - Josha Asselina (23 punkty, 12 zbiórek). Javi Rodriguez otarł się o double-double (12 punktów, 9 asyst), a jego podania świetnie rozmontowały obronę TAU, zwłaszcza w ostatnich minutach, gdy jego partnerzy mogli rzucać z czystych pozycji.