WTA Estoril: Klejbanowa w II rundzie, porażki Mattek i Zheng

Najwyżej rozstawiona Alisa Klejbanowa (WTA 25) pokonała Olgę Goworcową (WTA 116) i awansowała do II rundy turnieju Estoril Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Estoril (Portugalia).

21-letnia Rosjanka w Estoril walczy o swój trzeci tytuł, dwa zdobyła w ubiegłym sezonie w Kuala Lumpur i Seulu. Tenisistka z Moskwy, która przerwała serię trzech porażek, z młodszą o rok Goworcową spotkała się po raz piąty. W dwóch pierwszych meczach górą była Klejbanową, w tym na kortach ziemnych w Berlinie (2008), gdzie zwyciężyła 6:0, 6:0. W dwóch kolejnych meczach lepsza była Białorusinka, która straciła w sumie pięć gemów.

Rozstawiona z numerem szóstym Jelena Wiesnina (WTA 46) w 43 minuty rozbiła 17-letnią dziką kartę Barbarę Luz (WTA 1048) 6:1, 6:1 wykorzystując sześć z siedmiu break pointów. 24-letnia Rosjanka sezon na mączce rozpoczęła od finału w Charleston, gdzie pokonała Samanthę Stosur, a przegrała jedynie z Karoliną Woźniacką.

Odpadły rozstawione odpowiednio z numerem piątym i siódmym Mattek-Sands (WTA 40) i Zheng (WTA 53). Amerykanka przegrała po trzech godzinach i sześciu minutach z Monicą Niculescu (WTA 59) 4:6, 7:5, 3:6. Rumunka wykorzystała 10 z 21 break pointów. Triumfatorka imprezy z 2006 roku Zheng, która z powodu kontuzji lewego nadgarstka sezon rozpoczęła w lutym, przegrała z Rominą Oprandi (WTA 92) 4:6, 2:6. Dla 25-letniej Włoszki to pierwszy wygrany mecz w sezonie (odpadła w I rundzie w Auckland, Hobart, Australian Open, Pattai, Acapulco, Monterrey i Indian Wells).