Surowa lekcja Nafciarzy, starcie spadkowiczów dla Piotrkowianina (wyniki)

PGNiG Superliga Mężczyzn wkracza w decydującą fazę. W pierwszym półfinałowym spotkaniu, szczypiorniści Orlen Wisły Płock gładko rozprawili się z wicemistrzami Polski z Kwidzyna. Popularni Nafciarze odnieśli przekonujące zwycięstwo 30:19 (13:9). Z kolei w 4. kolejce fazy play out PGNiG Superligi Mężczyzn doszło do rywalizacji drużyn zamykających ligową tabelę. Po godzinie gry Piotrkowianin podejmujący GSPR Gorzów Wlkp. pokonał podopiecznych Henryka Rozmiarka 38:35 (21:16).

Paweł Nowakowski

Pojedynek ubiegłorocznych medalistów MP miał niestety jednostronny przebieg. Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego dotrzymywało kroku faworyzowanym Nafciarzom przez większą część pierwszej połowy. Dopiero w końcówce w skutek słabej dyspozycji w ataku zawodników MMTS-u, Nafciarzom udało wypracować się większą przewagę - 13:9 (30'). Wydawać by się moglo, że w po zmianie stron będziemy świadkami reaktywacji w szeregach przyjezdnych. Nic bardziej mylnego. Drużyna z Dolnego Powiśla w drugiej partii była jedynie tłem dla ekipy Larsa Walthera, o czym najlepiej świadczy fakt, że pierwszą bramkę po przerwie MMTS rzucił dopiero w... 40 minucie! Brązowym medalistom MP skutecznie udało zneutralizować się Michała Pereta - jednego z najgroźniejszych zawodników wicemistrzów Polski. Prowadzenie płocczan systematycznie rosło, a na parkiecie dominowali wyłącznie gospodarze. Orlen Wisła Płock odprawiła z kwitkiem MMTS Kwidzyn - 30:19 i objęła prowadzenie w półfinałowej rywalizacji.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 30:19 (13:9)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Dimitry Kuzelev 9, Piotr Chrapkowski 7, Arkadiusz Miszka 5; dla MMTS-u - Michał Waszkiewicz, Kamil Krieger, Robert Orzechowski, Antoni