MŚ w hokeju: W pojedynku USA i Austrii bez sensacji

Reprezentacja USA nie dała sprawić niespodzianki swoim rywalom w pierwszym meczu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Amerykanie bardzo dobrze rozpoczęli mistrzostwa, pewnie pokonując Austrię 5:1.

Michał Gałęzewski

Już w pierwszej tercji Amerykanom udało się strzelić dwie bramki. Mimo to Amerykanie ciągle grali do przodu i w każdej tercji oddali zdecydowanie więcej strzałów, niż ich rywale. Wynik meczu bramką strzeloną w przewadze ustalił Craig Smith.

USA - Austria 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
1:0 - Chris Kreider (Mark Fayne, Derek Stepan) 15'
2:0 - Blake Wheeler (Derek Stepan) 18'
2:1 - Marco Pewal (Thomas Raffl, Michael Raffl) 34'
3:1 - Yan Strastny (Clay Wilson, Cam Fowler) 39'
4:1 - Kevin Shattenkirk (Nick Palmeri, Ryan Shannon) 43'
5:1 - Craig Smith (Jack Johnson) 57' 5/4

USA: Montoya (Conkin) - Stuart, Fowler, Stephan, Smith, Wheeler - Johnson, Fayne, Skille, Stapleton, Porter - McDonagh, Komisarek, Kreider, Palmeri, Shannon oraz Wilson, Shattenkirk, Brwn, Stratsny.

Austria: Penker (Weinhandl) - Werenka, Trattnig, Latusa, Koch, Welser - Unterluggauer, Schumnig, T.Raffl, Kaspitz, M.Raffl - Lakos, R.Lukas, Rotter, P.Lukas, Setzinger - Reichel, Altmann, Herand, Pewal, Hunderpfund.