Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • eb lubi Komentarz

  Generalnie lepiej, gdy klub ma stałą nazwę niż gdy zmienia ją co kilka lat w zależności od tego, kto jest głównym sponsorem (w Gdyni przez wiele lat było tak zwłaszcza u koszykarek, zanim w końcu przyjęły nazwę Basket). Ale i z historycznego, i z promocyjnego punktu widzenia taka zmiana nazwy to strzał w stopę - po pierwsze Arka w przeciwieństwie do Bałtyku nigdy nie miała nic wspólnego ze szczypiorniakiem, nie zawsze też nawet piłkarsko była czołowym klubem w mieście (w latach 80. z jej cienia wyszedł Bałtyk i to on może się pochwalić najwyższym miejscem w ekstraklasie wśród gdyńskich klubów piłkarskich). Po drugie już widzę te tłumy kibiców zapełniające trybuny po zmianie szyldu w sytuacji, gdy klub jest albo w rozsypce (GTPR), albo nie spadł z ekstraklasy tylko dlatego, że rozgrywki miały zamkniętą formułę (Spójnia).

 • eb lubi Komentarz

  To nie kwestia Vive tylko polskiej piłki recznej. Na halach w większości pustki, mecze Superligi ogląda średnio po KILKA tysięcy widzów, Ligi Mistrzów po kilkanaście. Gdzie poważny sponsor przyjdzie do takiej dyscypliny z dużymi pieniędzmi? W dodatku problemem Vive jest teraz brak Polaków i firmy może by chciały dawać (może nie gigantyczne pieniądze), ale na Balkancow, Hiszpanów? To nie te wartości marketingowe, jaki teraz jest budzet Vive.
  Tylko, ze to Vive jest ostatnim działającym (jak czytamy ledwie) bastionem piłki ręcznej polskiej. Nie będzie Vive- to wszyscy zaraz znikniemy.

 • eb lubi Komentarz

  Do izolatki, przypadek beznadziejny.

  Jakich polskich pieniędzy? Gdzie była Iskra bez Servaasa? Rozumiem, gdyby to był jakiś szejk, ale zakłady pod Kielcami to są polskie pieniądze. A Bertus jest Polakiem z zasługami miliard razy większymi niż Twoje.


  Persona non grata to mówią na Ciebie w towarzystwie ludzi powyżej 80 IQ. Bertus zbudował z poziomu w miarę solidnego polskiego klubu zespół na miarę czołówki europejskiej, a ten baran będzie go rozliczał. I co że Vive ma kłopoty? Nie ma nic złego w angażowaniu w klub większej części środowiska, także miejskiego i politycznego.
  Wszyscy lubili przez lata sukcesów grzać się w blasku klubu, teraz wychodzą ich prawdziwe intencje. Przy wygranych było wspólne dobro, teraz jest prywatny problem Berta.
  Vive sobie dawało radę w gorszych sytuacjach (pożar w halach w Górkach Szczukowskich), da sobie radę w tej.

  A ciśnięcie Bertusa za to, że próbuje od lat zbudować coś wielkiego i nie stać go na rywalizację z Vesprem, które dostaje od rządu ok. 10 mln zł rocznie i drugie tyle z samorządu to największy przykład wieśniactwa i polaczkowatości, jaki można sobie wyobrazić. Ma się powiesić, że ma 20 milionów zamiast 30, bo wielki polaczek mazowsze tak mówi? Słowa o związku nie powie, szkoleniu, niewykorzystaniu złotej generacji, Bertus mu zepsuł piłkę ręczną.
  Słoma z butów i piana z pyska, szczekaj dalej, jeszcze niejeden triumf Vive będziesz musiał przeżyć.

 • eb lubi Komentarz

  Lepiej sprawdzić samemu, czy wszystko się zgadza. Pisał kempski, więc pewnie godziny albo daty poprzekręcane. Przecież wiadomo, że ten ktoś wypisuje kłamstwa, bo ma za daleko do głowy, żeby być w stanie zweryfikować informacje, które podaje. Pewnie jak go pytają czym się zajmuje, to mówi, że jest "dziennikarzem sportowym". A wszyscy wiedzą, że to nieprawda.

 • eb lubi Komentarz

  Sylwek wiesz, że ja lubię cytaty. Znalazłem nawet jeden specjalnie dla ciebie, myślę że pasuje jak ulał.


  "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

 • eb napisał/a komentarz do Reprezentacja Islandii sparingpartnerem Energi AZS-u Koszalin

  Na to wygląda, na szczęście.Jutro sparing gramy.

 • eb lubi Komentarz

  W tym Vardarze wcale nie jest chyba tak źle, bo wielkie gwiazdy zastępowane są przez bardzo przyzwoitych w skali światowej zawodników, dzięki czemu Vardar pewnie ciągle będzie liczącą się siłą w lidze mistrzów.
  Co do VIVE - z jednej strony z komunikatu płynie kiepska nuta smutnej perspektywy. Z drugiej Bertus już tyle razy zaskakiwał, że nie zdziwię się, jeśli po wyborach klub dostanie gwarancje grubej kasy z miasta, do tego znajdzie możnego sponsora (-ów) i zamiast pozbyć się Dujszebajewa i Cindricia, zakontraktuje kolejne nazwiska. Z resztą z punktu widzenia wmiarę obiektywnego kibica uważam, że dzisiaj polska piłka ręczna jest tak silna i tak interesująca, jak siln i interesujące jest VIVE. Regres kieleckiej ekipy będzie gwoździem do trumny naszej piłki ręcznej, która i tak dołuje.

 • eb napisał/a komentarz do Angaż Nevena Hrupca przemyślaną decyzją. Przemysław Mańkowski: Jego wizja mnie przekonuje

  Cześć.Jak pies;)

 • eb lubi Komentarz

  Vive wygrywając mecz w Dubaju może zarobić więcej niż przez sezon w Lidze Mistrzów. LM jest bardzo ładnie opakowana, całe F4 jednak nagrody są mizerne. Co pokazuje że to wciąż sport niszowy. Kasa jest tam gdzie jest hype na szczypiorniak czyli Niemcy, Francja czy Węgry. Przykre że takie Vive czy Wisła nie mogą znaleźć kasy gdy piłka nożna klubowa u nas w kraju to dno a i tak kasa zawsze się znajduje. Mimo mizernego poziomu popularność dyscypliny robi swoje.

 • eb napisał/a komentarz do Ciekawe plany Pogoni. Zapoczątkowano współpracę z chorwackim klubem Ligi Mistrzyń

  Patrząc szerzej masz oczywiście rację bez 2 zdań.Ale bankructwo Vistalu i prezydent cep,to raczej nie broszka leśnych:)

 • eb lubi Komentarz

  "Skład uzupełniły też trzy zawodniczki Truso Elbląg, Paulina Stapurewicz, Adrianna Wasiak oraz Wiktoria Tarczyluk. Ta ostatnia trenuje z kadrą do lat 18 i może zagrać na sierpniowych MŚ w Kielcach."


  Sprostowanie - chodzi o Paulinę. Wiktoria gra w reprezentacji juniorek młodszych, która właśnie zajęła 8. miejsce na OME w Goeteborgu.
  Z artykułu wynika, że do drużyny dołączy pięć zawodniczek, a nie cztery.

 • eb lubi Komentarz

  Ale zna "morze śródziemnomorskie" :)

 • eb lubi Komentarz

  POkarzą czy raczej pokażą. Pokarać to Cię Bóg pokarał. Nie znasz geografii ni ortografii.

 • eb lubi Komentarz

  Brawo Jasiu! Jaki aut? Przecież ssp zamiast w prywatę, to będzie pakowało większą kasę np. w ligę, która przez to będzie się szybciej rozwijać. Dalej, jeśli za ta kasę wychowasz kolejne złote pokolenie, tylko w liczbie zawodników 2-3 krotnie większej, to chyba trafią oni w końcu do ekstraklasy? Uważasz, że jeśli będą grali o medale wielkich imprez, to nie będzie z nich dobrych zespołów i dalej silnej polskiej ligi? To jest naturalna kolej rzeczy i tak to powinno być poukładane. Wiesz co stoi na przeszkodzie, że nie możemy zrobić ligi na wzór bundes czy francuskiej? Poza kasą oczywiście. Na przeszkodzie poza kasą stoi oczywiście to, że nie mamy własnego szerokiego zaplecza na odpowiednim poziomie. Praca u podstaw. Mówi co to coś? To jest właśnie klucz. Uwierz mi, za 2 -3 sezony nikt ni będzie pamiętam o Zormanach. Duarte , Agiunagalde i innych, a nasz problem u nas zostanie. Sami nasi złoci mówili nie raz, że potrzebujemy zaplecza jak w siatkówce. Tam przed sezonem nie wiadomo kto będzie mistrzem, baa nawet nie wiadomo kto będzie w 4. Prywatna i lokalna kasa w prywatne kluby, państwowa w to co napisałem. To po części patriotyzm.

 • eb lubi Komentarz

  Ja za to czekam na to o czym wiele osób mówiło i pisało przed poprzednimi wyborami, a mianowicie ...., że spółki skarbu państwa nie będą już sponsorować m.in.prywatnych, jak też lokalnych klubów! Widać, że na razie to tylko słowa. Jednak takie argumenty padały, jak dobrze pamiętam, przy wycofywaniu się Lotosu z Lechii czy Atomu czy też Trefla.Jak dobrze pamiętam spółki skarbu państwa miały sponsorować przede wszystkich nasze narodowe reprezentacje, związku sportowe, masowy sport młodzieżowy i dziecięcy. Co do tego nie mam żadnych obiekcji, a wręcz z entuzjazmem popieram.

 • eb lubi Komentarz

  próbowałem skontaktowac sie z redaktorem naczelnym sf ale sie nie udalo postaram sie jeszcze raz. Niech albo powie temu zalosnemu redaktorowi zeby sie ogarnal i weryfikował co pisze albo niech da sobie spokoj

 • eb lubi Komentarz

  Nie ważne kto wnioskował, ważne, że radni zagłosowali na TAK !
  Wszyscy kibice piłki ręcznej cieszą się z takiego obrotu sprawy!

 • eb napisał/a komentarz do Zwrot akcji w Starcie Elbląg. Władze miasta przekażą klubowi dodatkowe środki

  Straszne niechlujstwo, nie pierwszy raz.

 • eb lubi Komentarz

  Ot i cały redaktor....nie ważne co, ważne żeby się napisało :D

 • eb napisał/a komentarz do Zwrot akcji w Starcie Elbląg. Władze miasta przekażą klubowi dodatkowe środki

  Ludzie kochane,poprawił:)

 • eb napisał/a komentarz do Zwrot akcji w Starcie Elbląg. Władze miasta przekażą klubowi dodatkowe środki

  Chłopie,wnioskodawcą był radny z PIs-u,nie Prezydent.
  Nasze podziękowania były dla niego właśnie i dla całej rady.
  Prezydent to musi jeszcze klepnąć,choć nie wyobrażam sobie innego scenariusza.
  Najlepsze jest w tym wszystkim to,że go nie było,a specjalnie dla niego przygotowaliśmy taki ładny pogrzebowy transparencik.

 • eb lubi Komentarz

  bez tego klubu, 80% ludzi na świecie, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym , że takie miasto jak Kielce w ogóle istnieje, nie miało by bladego pojęcia o tym naszym zaściankowym pierdziszewie. Macie tego świadomość? To nie jest prywatny klub, tylko dobro wspólne, jedyne jakim poza granicami tego ubogiego województwa, jesteś w stanie jeden z drugim się pochwalić. Minuta emisji spotu promującego jakiś region, w telewizji publicznej kosztuje 400 000 zł. Czyli chodzi nam o emisję 10 spotów, które ch... znaczą, w porównaniu do chluby jaką ten klub przynosi naszemu miastu.

 • eb lubi Komentarz

  Tak właśnie uprawia się w naszym kraju politykę. Lokalną ,ale też tę przez duże P...Wielu z tych tak zwanych polityków ,ponieważ najczęściej nie mają w tym kierunku wykształcenia ,(czyli są amatorami ) nie zadaje sobie często trudu,by zgłębić temat . Powstają niepotrzebne smrody,które potem ciężko jest przewietrzyć.......

 • eb lubi Komentarz

  Pan Witek nagina fakty. Według niego (lub jakiegoś urzędasa doradcy) na Start chodzi 2150 kibiców co mecz i wszyscy wykupili karnety :) Jeśli na tego typu danych opiera swoje opinie o nieudolności zarządu, to ja się pytam, kto tu jest nieudolny???

 • eb lubi Komentarz

  Prezydent W. to jakiś lokalny ,,filozof". Porównanie piłkarskiego klubu grającego na 3 poziomie rozgrywkowym do zespołu grającego na najwyższym poziomie rozgrywkowym w piłkę ręczną jest zwyczajnie śmieszne. Uważam, że jako włodarz miasta ma prawo wytykać błędy w zarządzaniu, ale dając pieniądze ma możliwość egzekwowania odpowiedniego nimi gospodarowania. Są sprawozdania finansowe, po sezonie można zrobić audyt.Tu widzę inny problem. Facet ma gdzieś ten klub. Nie widzi sensu rozwijania młodych talentów w Elblągu. Nawet chyba nie zdaję sobie sprawy, że Magda Balsam to jest zawodniczka, która naprawdę jest w stanie w przyszłości grać regularnie w reprezentacji Polski, a ciekaw jestem którego ,,kopacza" z 3 poziomu rozgrywkowego można powołać do reprezentacji Polski w piłkę nożną? Klub pełni też ważną rolę dla lokalnej społeczności. Co do sponsora, że mało daję, to może prezydent pomoże znaleźć innego. W Lublinie włodarz miasta monitorował rozmowy klubu z Selgrosem, a później z Perłą. Tylko, że prezydent Lublina wiedział jaki potencjał ma piłka ręczna w kobiecym wydaniu i zebrał owoce w ten sposób, że drużyna, której mocno pomagał, wygrała CC. Naprawdę jest to duża promocja klubu i miasta w całej Europie. Teraz Lublin prawdopodobnie zorganizuję turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń. Pełna hala, dobre europejskie zespoły. Jednak chyba ten gość nigdy nie był na meczu piłki ręcznej, pewnie piłka ręczna to dla niego takie ,,rugby" w hali, a brązowy medal mistrzostw Polski z sezonu 16/17 to żadne osiągnięcie, bo on za 200.000 złotych zleci zaprzyjaźnionej firmie reklamowej naprodukowanie balonów i długopisów z logiem miasta, a i zrobi koncert Dody czy innej ,,gwiazdki" z telewizji przed wyborami samorządowymi, bo akurat taka ,,kiełbasa wyborcza" będzie bardzo ważna. Brawo dla pani Boluk, że nagłaśnia odpowiednio co się dzieje wokół Startu. Cała Polska może dowiedzieć się jaki ,,fajny" prezydent zarządza Elblągiem.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.