MŚ do lat 20. Grupa spadkowa: Dania i Szwajcaria w Dywizji I

Zespoły Danii i Szwajcarii przegrały dziś swoje spotkania w grupie ostatniej szansy i na kolejkę przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek pewne są już gry w Dywizji I w kolejnym sezonie.

Ireneusz Gostański

W pierwszym meczu, który rozpoczął się o godzinie 16. drużyna naszych południowych sąsiadów ? Słowacja pokonała słabiej dysponowanych dziś Szwajcarów. Mecz już od pierwszych minut potoczył się po myśli Słowaków. Szybko zdobyta bramka dała im większy spokój w rozgrywaniu krążka. Po dwóch tercjach Słowacy prowadzili 3:0 i wynik wydawał się już być raczej przesądzony. W trzeciej tercji zespół szwajcarski zdobył dwie bramki i dał kibicom nadzieję na dogrywkę. Tak się jednak nie stało. Trzy punkty powędrowały na konto Słowaków umacniając ich po dwóch kolejkach na drugim miejscu w grupie spadkowej.

Słowacja - Szwajcaria 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Strzały: Słowacja: 21, Szwajcaria: 36

Słowacja: Hudáček (Hiadlovský) - Biro, Ďaloga, Beňa, Bališ, Mikuš, Kozák, Krajčík, Zúkal - Roháč, Marcinko, Lušňák - Slovák, Skokan, Čaládi - Šinkovič, Češík, Jančovič - Suja, Ďuriš, Jurík

Szwajcaria: Mayer (Flueler) - Josi, Weber, Welti, Geering, Maurer, Sbisa, Stoop, Hollenstein - Berger, Froidevaux, Jacquemet - Suri, Lotscher, Lemm - Augsburger, Schlagenhauf, Donati - Sciaroni, Bykov, Wieser.

Drugi mecz, rozgrywany o 20. był znacznie bardziej zacięty niż pierwszy. Pierwszą połowę wygrali Kazachowie, jednak w drugiej do ataku rzucili się Szwajcarzy i już w 3. minucie doprowadzili do remisu. Następne dwie bramki, w 35? i 39? minucie strzelił Kazachstan. Dwubramkowe prowadzanie Kazachów utrzymało się jednak tylko na przez 23 sekundy, dzięki celnemu strzałowi Ellera, który zwiększył szansę Szwajcarów na powalczenie o korzystny rezultat. W 44 minucie na tablicy wyników znowu widniał remis, a bohaterem drużyny Szwajcarskiej stał się wówczas Hardt. W trzeciej tercji obie drużyny stoczyły twardy bój, jednak bramki padały już tylko po strzałach Kazachów, a dokładnie jednego z nich - Rymareva, który w całym spotkaniu strzelił aż cztery gole.

Kazachstan - Dania 6:3 (1:0, 2:2, 3:0)
1:0 Gasnikov (Fast, Rymarev) 9'
1:1 Eller (Hardt, Boedker) 23'
2:1 Vorobyov (Paramzin) 35'
3:1 Rymarev 39'
3:2 Eller (Hardt, Hjulmand) 39'
3:3 Hardt (Boedker, Lauridsen) 44'
4:3 Rymarev (Savchenko) 53'