Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Oficjalnie: koniec sezonu w PGNiG Superlidze. PGE VIVE Kielce znowu mistrzem

  Dlaczego po raz drugi w przeciągu trzech dni kasujecie mój post????

  Oto on:

  Szanowni koledzy i koleżanki forumowicze, zwracam się do redakcji portalu sportowefakty.peel. Otóż mimo wielu prób zwrócenia uwagi na problem trollingu na naszym forum, który to polega na pozornie kulturalnym mąceniu, podjudzaniu i taniemu manipulowaniu faktami, wyrwanymi z kontekstu stwierdzeniami itp., co w konsekwencji prowadzi do znacznego obniżenia poziomu dyskusji, braku jakiejkolwiek reakcji ze strony redakcji, oznajmiam, iż w......m z forum i portalu w trybie natychmiastowym do odwołania. Dopóki będziecie tolerować wnoszenie tu kupy na butach przez ulizanego Maxi-102, moja noga tu nie postanie. Myślę, że wchodzę tu około 10 razy dziennie, mnożąc to przez 365 dni, to ucieka wam 3650 kliknięć rocznie. Zapraszam koleżeństwo do chwilowej kwarantanny od SF

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Jedyna słuszna decyzja. Nie rozumiem przytyków ludzi z Płocka o zielonym stoliku. Rozumiem że Wisła miała szansę w finale jednak jeden dwumecz między zainteresowanymi zespołami już się odbył w którym zdecydowanie lepsza była drużyna z Kielc. W dwumeczu wynik Wisła 47: 55 Vive. Kibice Wisły przed meczem w Kielcach mocno argumentowali miejsce w tabeli. Teraz tabela wygląda jak wygląda i miejsca zostały rozdane. Co do spadków to nie jest taka prosta sprawa jak z miejscami. Jedyny słuszny kierunek to powiększanie ligi na sezon i więcej spadków w przyszłym roku. Potrzeba silnych ośrodków sportowych. Jeśli Tarnów by spadł to cały klub mógłby upaść. A widać że klimat na ręczna mają.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Czekam na moment kiedy Maxiowi i innym oraz redakcji SF, ktoś z prawników przed obliczem Temidy wyjaśni pewne sprawy formalne, dotyczące treści zamieszczanych komentarzy, zawierających np. pomówienia, obrażanie, wyzywanie innych osób, bądź zamieszczanie nieprawdziwych informacji. Odnosząc się do tej osoby jaskrawo widać, że gość sobie w sposób bardzo czytelny pozwala nawet na sugestie korupcyjne względem osób, organów związkowych.
  SF od lat nie reagują na jego wpisy łamiące zasady regulaminu co jednoznacznie świadczy o tolerancji na takie zachowania. Udostępnianie miejsca na publicznym portalu i brak właściwej reakcji moderatorów na zawarte w nich słowa też są co najmniej nie etycznie. Mam nadzieję, że redakcja nie usunie mojego komentarza, a ktoś kto to przeczyta zastanowi się nad tym co publikuje.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: PGNiG Superliga wkrótce zakończona

  Moim zdaniem, w związku z potencjalnym pokrzywdzeniem kliku klubów zgłaszających aspiracje do Superligi, należałoby przeprowadzić normalną procedurę licencyjną i powiększyć ligę o tyle zespołów, ile spełnia wymogi. Równoznaczne mogłoby to być z zakończeniem tej żałosnej hybrydy - quasi play off. Co to za play off kiedy gra się mecz i rewanż, to forma sprzyjająca przypadkom. 16 drużyn w Superlidze, klasyczny system dwu-rundowy, z jednoczesnym wzrostem prestiżu krajowego pucharu.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Nieoficjalnie: PGNiG Superliga wkrótce zakończona

  Proszę redakcję o wyjaśnienie, dlaczego mój wpis o treści prezentowanej poniżej został usunięty z tego forum???

  Polecam kilka lekcji interpunkcji literacko/dramatycznej. Podstawowym ćwiczeniem dla chcącego zgłębić, bardziej niż podstawowe, tajniki języka, jest odczytywanie i nagrywanie przez siebie napisanych treści. Tak, aby usłyszeć wydźwięk własnego tekstu. Stosowanie wielokropka w zadaniu wymusza, zawieszenie myśli - tak aby czytelnik, bądź widz w tatrze odczuli to jako przeniesienie do jakiejś ważnej, wyższej myśli. Ewentualnie na końcu zdania zmusza do szybkiej refleksji, sugeruje drugie dno. Próbowałeś kiedyś czytać to co napisałeś na głos? To jest gniot, którego czytanie powoduje torsje, czasem mało brakuje abym porzygał się na monitor, kiedy rzuci mi się w oczy Twój grafomański, przemądrzały wrzut/wrzód. Powinieneś za każdą wypowiedź dostawać płaskiego na buzię, jak Smerf Ważniak, który miał połamane okulary, za swoje mendzenie. Tani manipulatorze zachowujesz się jak troll z ruskiej farmy gnid internetowych. Panowie redaktorzy, ja rozumiem, że kolega literat nie używa przekleństw i wulgaryzmów i niby nie ma podstaw do zbanowania go na tym forum. Jednak uważam, że manipulacja informacją w obecnych czasach jest formą agresji i należy zamknąć mu buzię.

 • czwarty4 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje i powodzenia w kolejnej rundzie.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Dlaczego usunęliście komentarz jak nie było w nim nic naruszającego regulamin??

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2020: Polska - Szwecja. Cel poza zasięgiem, zostało dobre wrażenie

  Dlaczego ze strony redakcji choćby raz nie pokazał się post, w którym przeprasza za złe ustawienia techniczne portalu? Komentarze znikają bezpowrotnie, a burdel internetowy bezkarnie sobie hasa po forum.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Panowie admini przeszliście już samych siebie - normalne posty znikają, a (sex)bot sobie żyje i ma się dobrze.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Bardzo dobre spotkanie jak na nasze obecne możliwości. Można się czepiać błędów, strat, słabej gry w przewadze i fatalnych karnych, ale najważniejsze, że była walka i jakieś emocje.
  Największym problemem jest brak liderów na wysokim poziomie - przegraliśmy ze Szwecją i Szwajcarią, bo oni mieli Du Rietza, Gottfirdssona czy Schmida, a my nie mieliśmy nikogo takiego i moim zdaniem to będzie niestety widoczne w kolejnych latach, niezależnie od progresu w kolejnych latach.-------------------------------
  A co do progresu - nie wiem jak można nie widzieć progresu w naszej grze, szczególnie w ataku. Gramy kombinacyjnie, szukamy gry z kołem, mamy przygotowane swoje wariany. Tego, żę nie Moryto i Czuwara nie rzucają karnych albo że Syprzak ładuje 2 czy 3 razy prosto w bramkarza w 200% sytuacji nie wyeliminują żadne zgrupowania. Ale udało nam się te kilka karnych wypracować i czy zagrać do Syprzaka te 5-6 dobrych piłek. --------------------------------
  Mój wniosek po mistrzostwach jest taki: Jesteśmy bardzo, bardzo daleko nawet średniaków jak Szwajcaria. Ale też jesteśmy 2 kroki dalej niż pół roku temu i kierunek jest słuszny. Musimy szukać graczy, bo najsłabiej w Szwecji wypadki ci, którzy mieli być liderami i nie ma co się do niektórych nazwisk przywiązywać. Na pewno trzeba szukać alternatywy dla Przybylskiego. Słabo wypadł Syprzak, a bardzo dobrze Gębala. Jeśli brać też pod uwagę przygotowania do turnieju, to na kolejne zgrupowania na pewno szanse dostanie Dawydzik, więc Syprzak po tym słabym turnieju może czuć odech kolegów na plecach. Syprzaka jednak bronią gigantyczne możliwości. Obok gry przeszedł Łangowski, na którego jednak liczyłem. No i słabo wypadł Kornecki.---------------
  Reszta grupy raczej przyzwoicie, lepiej niż oczekiwaliśmy. Rombel odkrył nam Olejniczaka, bo u niego gra dużo. Przebłyski miał Pilotowski. Nieźle, poza karnymi, grał Moryto. Sićko też bardzo odważnie, czego trochę zabrakło Majdzińskiemu. Super w bramce Morawski. Fajnie też wspomniany Gębala.-------------
  Praca, praca i jeszcze raz praca, a za 3-4 lata może dobijemy do grupy 10-15 czołowych ekip świata. To jest realny cel jak sądzę.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Na facebook'u, i w wielu komentarzach tutaj przewija się narzekanie, niekiedy na niskim poziomie, bez wiedzy nt. obecnego stanu kadr polskiego handballa. Zupełnie tego nie rozumiem. Z 6 meczów przygotujących do Euro wygraliśmy raptem jeden, ale w większości pojedynków ja widziałem postęp w grze w ofensywie. Martwi defensywa, tracimy masę goli - a jednak zawsze, nawet gdy w ataku grali u nas Tkaczyk, Szeryf i Kola to defensywa była naszą ogromną siłą. Mam nadzieję, że Rombel ją szlifuje.
  Jesteśmy obecnie drugą, a może nawet trzecią europejską ligą, ale powiem szczerze, że obecna kadra podoba mi się bardziej niż ta Piotra Przybeckiego i nawet jak zbierzemy oklep od Szwedów i Słoweńców (wierzę w conajmniej wyrównany mecz ze Szwajcarami) to te doświadczenia zaprocentują. Naprawdę podoba mi się ten Michał Olejniczak, fajnie wyglądali też Dawydzik, Majdziński, momentami też Sićko. Mamy całkiem mocne koło, bardzo solidną bramkę (tu akurat poziom może nie ścisłej czołówki europejskiej, ale na pewno poziom b.wysoki), silne skrzydła. Może mistrzostwa rozwieją moje nadzieje, ale pierwszy raz od 2 lat poczułem, że z tej mąki może być chleb.
  Oby tylko nasza gra w obronie była twardsza niż na turnieju w Hiszpanii a powinno być nienajgorzej. Ja wiem, że po porażkach jakie są b. prawdopodobne wyleje się wiadro pomyj, ale ludzie opanujcie się - to jest kompletnie nowa kadra. Mam nadzieję, że mistrzostwa wypromują nam kilku graczy na tyle aby menadżerowie z Niemiec czy Francji zechcieli ich ściągnąć do siebie.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

  Czego część z Was w ogóle oczekuje od polskiej reprezentacji w piłce ręcznej. Od kilku lat wiemy, że nie ma drużyny, na miarę średniaka. Ustaliliśmy już sobie wszyscy razem, że zaniedbano szkolenie i nasze grupy młodzieżowe nie są w stanie rywalizować na tym średnim choćby poziomie. Wszyscy wiemy, że 'leśne dziadki do domu" i Marek Panas na prezesa.
  Jeśli mamy tę świadomość już od dawna, to skąd te krótkoterminowe oczekiwania, jakoby czarodziejska różdżka zmieni 15-20 lat zaniedbań? Po co komu ta uliczna manifestacja "nie ma niczego i niczego nie będzie". Trzeba uzbroić się w cierpliwość, wreszcie komuś zaufać i czerpać przyjemność z merytorycznych dyskusji. Prawda jest taka, że póki co oczekiwań wyników mieć nie możemy, bo nie ma do tego żadnych rozsądnych podstaw. Jedyne co, to możemy wymagać progresu i ja ten progres zauważyłem. Kilka przestojów wynikających z niezrozumienia, słabej momentami skuteczności nie może zaciemnić obrazu odbicia się tej reprezentacji od dna.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

  @SteguArenaOpole:
  Wymień z nazwiska zawodników, których uważasz że brakuje w tej kadrze, a nie są kontuzjowani.

 • czwarty4 lubi Komentarz

  11 lat temu odbyłem z kumplem rozmowę w której stwierdziłem, że jest kwestia 10-15 lat jak będziemy dostawać bęcki od Portugalii w każdej grupie wiekowej. Kumpel mnie wyśmiał i powiedział, że to niemożliwe. Wczoraj mu to przypomniałem i przyznał, że miałem nosa do tego. Również od ostatnich Igrzysk, a więc już prawie 4 lata piszą o tym, że powinniśmy odciąć się grubą krechą od złotego pokolenia i kosztem nawet spadnięcia do trzeciej ligi postawić na młodych. Wielu tutaj pukało się w głowę na samą myśl o tym pomyśle, ale teraz przez 3.5 lata mamy agonię reprezentacji, w której tacy zawodnicy jak Przybylski, Szyba czy inni starsi zawodnicy po prostu blokują miejsce młodym, którzy mają szanse na rozwój i pokazanie się, a i niesamowity kop motywacyjny. Zaniedbaliśmy lata szkolenia i niepotrzebnie próbowaliśmy utrzymać obecny poziom zamiast pogodzić się z faktami.

 • czwarty4 lubi Komentarz


  BR: Kornecki, Morawski
  LS: Krajewski, Jarosiewicz
  LR: Sićko, Łangowski, Chrapkowski
  ŚR: Pilitowski, Olejniczak
  PR: Majdziński, Przybylski
  PS: Moryto, Bondzior
  Koło: Gębala, Dawydzik, Syprzak

  W pełnym składzie(bez kontuzji)
  Łangowsku - T. Gębala
  Przybylski - Paczkowski
  Bondzior - Daszek

  No i za Jarosiewicza ja jednak bym wziął Czuwarę

 • czwarty4 lubi Komentarz

  Wielu z nas pisze o odmładzaniu kadry. Jak najbardziej słusznie, to miniony okres przygotowawczy tylko potwierdza w 100%. Teraz proponuję sprawdzić roczniki urodzenia zawodników kadr narodowych np: Norwegii, Szwecji, Słowenii, Francji czy Danii. Będzie okazja do sprawdzenia, jak my wygladamy na ich tle ... Co do braku walki, gdy rywal odjechał na killa bramek, to rownież zgadzam się w 100%. Mecz na -11 ze Szwecją, słynny mecz Norwegią gdzie było -3 na 2 minuty przed końcem i potem rzut Siodyma, czy mecz ze Słowenia w Austrii w 2010 gdzie na 3 minuty przed końcem było -3 o wyciagnęliśmu remis. Z najnowszej historii, to mecz za Przybeckiego z Norwegia, towarzyski co prawda ale od stanu 11:3 dla nich doszliśmy też na remis ale niestety błedy w koncowe zaważyły na przegranej. W tych meczach była walka na maksa do końca. W Hiszpanii nie było w zadnym meczu walki do końca. To było widać, aż za bardzo. O najlepszym meczu w historii polskiego handballu tj.o półfinale w 2007 roku i dwóch dogrywkach z Danią, to już nawet nie wspominam. Ten mecz powinien być codziennie pokazywany przed snem całej obecnej kadrze.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

  Jest kiepsko, ale nie jest tak, że nie widać progresu. W niektórych konstelacjach ludzkich na rozergraniu akcje powoli się zazębiają, widać pomysł (Sićko, Pilitowski, Olejniczak, Majdziński), posiadają obiecujące tempo, a i duch drużyny jakiś się pojawia. Niestety wiekowi zawodnicy, jak już wszyscy się tu wypowiedzieli, nic nie wnoszą do gry, wręcz ją spowalniają odbierają polot. Oni już nic więcej się nie nauczą, a nie są sportowcami wybitnymi na tyle aby być dla młodych mentorami.
  Jest już za późno, aby próbować wykorzenić z nich techniczną siermięgę nabytą w "polskiej szkole handball'a" lat dwutysięcznych. Jednak nie zapominajmy o Paczkowskim, Gębali i Daszku, którzy młodzieżowcami już nie są, ale jednak zawodnikami na dobrym europejskim poziomie tak i na pewno przy zdrowiu, są w stanie dać tej kadrze kilka stopni ku "levelowi" w górę.
  Nie bardzo rozumiem czepianie się trenera. Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. Aby stworzyć z tych chłopaków zespół na miarę średniaka europejskiego potrzebuje pewnie ze 3 lata treningów i wartościowych konfrontacji. Jeśli ktoś, po kilku treningach i meczach sparingowych, daje sobie prawo do krytyki w stylu "nie ma trenera", to dla mnie oznacza, że nie zna się na sporcie i jest typowym "polaczkiem narzekaczkiem", któremu wmówili, że wszędzie go walą po tyłku, oszukują i "mu się należy'.
  Nie rozumiem wypowiedzi typu: "portugalscy kelnerzy", to również osąd dyskwalifikujący dla "znawcy sportu". Jeśli byś kolego miał elementarną wiedzę, to zwróciłbyś uwagę, że Portugalia jest rok świetlny przed nami jeśli chodzi o rozwój dyscypliny. Odnosi się to do sukcesów grup juniorskich i młodzieżowych, jakich my nie mieliśmy od czasów trenera Nowińskiego (czyli od około 18 lat). Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że z ukształtowanych już zawodników udało się stworzyć drużynę na miarę Ligi Mistrzów, która leje wszystkich wyjadaczy jak leci. Jak dla mnie to za 2, 3 lata ta reprezentacja będzie walczyć o medale na wszystkich międzynarodowych imprezach.
  Zastanów się kibicu, kiedy wypuszczasz w świat populistyczny komentarz w stylu "Polska w ruinie" nie mając podstawowej wiedzy. Takie gadanie głupot zawsze jest początkiem podziałów na "oni i my". Zarówno w sprawach błahych jak sport, jak i poważnych jak funkcjonowanie dużych grup społecznych.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

  @conan3333:
  podobnie jak nie da się czytać Twojej wypowiedzi napisanej w języku podobnym do języka polskiego. Trochę szacunku dla kultury narodowej i tych których walisz po oczach nieznajomością stylistyki, interpunkcji i płynności wypowiedzi. Dodatkowo postawienie tylu następujących po sobie znaków zapytania i wykrzykników powoduje, że Twoja wypowiedź ma wydźwięk podobny do sytuacji, że swoją opinię wydzierałbyś komuś w twarz. Jak wychodzisz do ludzi to miej się czym wykazać.

 • czwarty4 napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Oficjalnie: Blaż Janc ma nowego pracodawcę. Będzie grał w Barcelonie

  Sego nie dostał nowego kontraktu, Mamic był przewidziany tylko do obrony, Cupara nie chciał grzać ławy przy Wolffie

 • czwarty4 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie zapominajmy, że w ostatnich meczach zabrakło przede wszystkim Paczasa, Daszka i Tomka Gębali. Dla tej reprezentacji ważnych zawodników.

 • czwarty4 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Z całym Wiślacy szacunkiem, rozumiem waszą podjarkę jednym z niewielu wyrównanych meczy pomiędzy naszymi drużynami od jakiś 30, mnie też to cieszy, bo nudno było strasznie. Jednak nie porównuj wczorajszej potyczki, z meczami Vive w LM. Inna motywacja, inna stawka i niestety ale nie ten poziom również. Mecze z Lwami i Veszprem, przegrane minimalnie, w mocno osłabionym składzie, toczyły się na nieosiągalnym dla Was na razie poziomie. I co istotne wyrównanym dla nas i rywali.

 • czwarty4 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powtórzę się, co do Cindrica, ale jak dla mnie to może się pakować nawet jutro i spadać do Barcelony. Po tym co przeczytałem dziś w GW, a co więcej po tym co widziałem w meczach z Veszprem i z Wisłą, kiedy to zawodnik niezgrany z kolegami i nie do końca mentalnie zaangażowany w mecz strzela fochy do ziomków z drużyny po swoich nieudanych zagraniach uważam, że klub powinien postąpić tak jak Węgrzy w stosunku do Palmarsona. Foch = klub Kokosa, nawet kosztem wyników. Trzeba się szanować. Nie jesteśmy jakimś amatorskim klubikiem, tylko poważną już firmą. Zawodnik, który jeszcze nigdy nie dał nam nic extra wystawia klub i kolegów z drużyny do wiatru nie zasługuje na mój szacunek.
  Oczywistym jest, że dla większości ludzi Barcelona jest fajniejszym miejscem do życia niż Kielce, ale Luksus nie jest dzieckiem i podpisał kontrakt właśnie w Kielcach. Albo Barcelona wyłoży duży hajs, albo trzeba się przeprosić z prowincją i sprowadzić swoją niewiastę na ziemię.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.