Jak Wilki radzą sobie w Rawiczu?

W najbliższą niedzielę żużlowcy KSM Krosno zmierzą się na wyjeździe z Kolejarzem Rawag Rawicz. Spośród awizowanych na ten mecz przez Ireneusza Kwiecińskiego zawodników, najbardziej obytym na rawickim torze jest Grzegorz Knapp, który w 2008 roku był jeźdźcem Niedźwiadków.

Wojciech Ogonowski
1. Kenneth Hansen - Duńczyk do tej pory tylko raz rywalizował na torze w Rawiczu. Dwa lata temu w Lany Poniedziałek Niedźwiadki pokonały KSM 46:43, a obecny kapitan Wilków zaliczył wówczas swój debiut w krośnieńskim zespole. Na torze pojawił się cztery razy i w tym czasie udało mu się uzbierać 5 punktów i bonusa. 2. Grzegorz Knapp - najlepszy polski zawodnik w wyścigach motocyklowych na lodzie jest zarazem najstarszym żużlowcem w zestawieniu KSM i najbardziej doświadczonym jeśli chodzi o występy w Rawiczu. Knapp w 2008 roku był zawodnikiem Kolejarza, kiedy ten startował w pierwszej lidze. Rawicki obiekt w związku z tym nie jest dla niego obcy. Po raz ostatni startował na nim rok temu, już jako zawodnik Wilków. Krośnianie przegrali jednak ośmioma punktami, a Knapp zdobył 3 punkty i 2 bonusy w czterech wyścigach. 3. Borys Miturski - krajowy lider drużyny z Podkarpacia miał kilka razy okazję rywalizować na rawickim obiekcie w różnych zawodach młodzieżowych. W 2008 roku reprezentował Polskę w Rawiczu w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie jednak biało-czerwoni zajęli ostatnie, czwarte miejsce, a Miturski w trzech wyścigach zdobył 2 punkty. 4. Damian Celmer - obiekt w Rawiczu z pewnością nie należy do tych, na których wychowanek klubu z Torunia miał okazję do częstych startów. Po raz ostatni Celmer rywalizował na nim jako niespełna 18-letni junior podczas półfinału Brązowego Kasku, jednak nie udało mu się wywalczyć awansu do finału tych rozgrywek. 5. Zdenek Simota - 26-letni Czech, podobnie jak większość Wilków, nie ma na swoim koncie wielu występów na torze Kolejarza. W Rawiczu dotąd startował tylko raz i miało to miejsce w 2007 roku. Wówczas jako zawodnik Orła Łódź zdobył 9 punktów i bonusa w pięciu biegach, co było drugim wynikiem w zespole. 6. Dawid Bąk - dla młodzieżowca KSM Krosno, niedzielny pojedynek będzie pierwszymi w karierze zawodami na torze w Rawiczu.
Grzegorz Knapp (z prawej) spośród wszystkich zawodników KSM Krosno najlepiej zna tor w Rawiczu