Lotki (Dart) i jego fenomen

autor: Szymonn | 2017-05-03, 11:31 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zapewne każdy z nas miał okazję, chociaż kilka razy porzucać lotkami do tarczy. Większość nie zwraca uwagi na dziwnie porozrzucane liczby. Każdy myśli o trafieniu w środek. Ale w darcie najważniejsze wcale nie jest trafienie w czerwone kółeczko. Liczy się cała tarcza, a to sprawiam, że gra staje się bardzo wymagająca.
Każdy, kto próbował swoich sił, wie, że trafienie z odległości ponad dwóch metrów w mały prostokącik dający 60 punktów nie jest takie łatwe. Ba nawet rzucenie w sam sektor jest na początku wyczynem.

Punktacja w tym sporcie jest bardzo istotna. To ona sprawia, że rozgrywka jest niesamowicie ciekawa.
No właśnie gra jest ciekaw i to nawet bardzo. U nas dart może nie nie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin, ale np. w Wielkiej Brytanii i Holandii już tak i to nawet bardzo.

Na turnieje przychodzą tysiące kibiców. Oglądalność w telewizji jest ogromna. Nie ważne czy są to mistrzostwa świata, czy liga. Atmosfera na trybunach jest momentami genialna (poniekąd z powodu wypitego piwa). Wspaniałe chóralne śpiewy przyprawiają o ciarki.
A najważniejsza jest 9- lotka. Czyli wyzerowanie licznika za pomocą 9 lotek. Za ten wyczyn zawodnicy otrzymują specjalną nagrodę, bo nie jest łatwo wykonać dziewięć perfekcyjnych rzutów. No włąśnie, nagrody dla zawodników z roku na rok są także co raz lepsze, a to oczywiście skutek rosnącej popularności. Najlepsi zawodnicy nie grają wyłącznie w Europie, jeżdżą także na zawody organizowane np. do Australi czy Japonii.

I tak oto z pozoru zwykła barowa gra stała się w ciągu ostatnich 20-30 lat pewnego rodzaju fenomenem.

Polecam wszystkim spróbować swoich sił. W naszym kraju dart zyskuje coraz większą popularność. Profesjonalne lotki dla początkujących to koszt około 30 złotych. Wymiarowa tarcza kosztuje około 180-200 zł.

Polecam :)
Pozdrawiam
Szymon

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: