Lotki (Dart) i jego fenomen

autor: Szymonn | 2017-05-03, 11:31 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zapewne każdy z nas miał okazję, chociaż kilka razy porzucać lotkami do tarczy. Większość nie zwraca uwagi na dziwnie porozrzucane liczby. Każdy myśli o trafieniu w środek. Ale w darcie najważniejsze wcale nie jest trafienie w czerwone kółeczko. Liczy się cała tarcza, a to sprawiam, że gra staje się bardzo wymagająca.
Każdy, kto próbował swoich sił, wie, że trafienie z odległości ponad dwóch metrów w mały prostokącik dający 60 punktów nie jest takie łatwe. Ba nawet rzucenie w sam sektor jest na początku wyczynem.

Punktacja w tym sporcie jest bardzo istotna. To ona sprawia, że rozgrywka jest niesamowicie ciekawa.
No właśnie gra jest ciekaw i to nawet bardzo. U nas dart może nie nie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin, ale np. w Wielkiej Brytanii i Holandii już tak i to nawet bardzo.

Na turnieje przychodzą tysiące kibiców. Oglądalność w telewizji jest ogromna. Nie ważne czy są to mistrzostwa świata, czy liga. Atmosfera na trybunach jest momentami genialna (poniekąd z powodu wypitego piwa). Wspaniałe chóralne śpiewy przyprawiają o ciarki.
A najważniejsza jest 9- lotka. Czyli wyzerowanie licznika za pomocą 9 lotek. Za ten wyczyn zawodnicy otrzymują specjalną nagrodę, bo nie jest łatwo wykonać dziewięć perfekcyjnych rzutów. No włąśnie, nagrody dla zawodników z roku na rok są także co raz lepsze, a to oczywiście skutek rosnącej popularności. Najlepsi zawodnicy nie grają wyłącznie w Europie, jeżdżą także na zawody organizowane np. do Australi czy Japonii.

I tak oto z pozoru zwykła barowa gra stała się w ciągu ostatnich 20-30 lat pewnego rodzaju fenomenem.

Polecam wszystkim spróbować swoich sił. W naszym kraju dart zyskuje coraz większą popularność. Profesjonalne lotki dla początkujących to koszt około 30 złotych. Wymiarowa tarcza kosztuje około 180-200 zł.

Polecam :)
Pozdrawiam
Szymon

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: