Sportowi bohaterowie - Irena Szewińska

autor: Szymonn | 2014-03-17, 18:58 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Po cyklu "Mistrzowie mikrofonu" zapraszam na kilka moich przemyśleń dotyczących naszych najwybtiniejszych sportowców.

Irena Szewińska, królowa Polskiego sportu. Ikona światowej lekkoatletyki. Wielokrotna medalista Igrzysk olimpijskich. Jej osiągnięcia można by było wymieniać godzinami.
Irena Szewińska to postać szczególna w naszym sporcie. Nie zapomniała o naszym sporcie i dzięki swojej wiedzy, wspaniale reprezentuje nas w świecie sportu. Czy to w MKOL- u czy IAAF.

Jej sukcesy do dziś budzą szacunek i podziw w świecie lekkoatletyki. W kraju trochę o niej zapomniano, podobnie jak o wielu innych sportowcach. Jej niesamowity bieg z IO w Monteralu, który dał jej złoty medal i rekord świata przeszedł do historii sportu. Dziś z wynikiem 49,28s. wygrałaby wiele mitingów. A przecież w latach 70' nie było takiej techniki jak dzisiaj.

Władysław Kozakiewicz w swojej książce opisał sytuację z tajemniczą kolejką na hotelowym korytarzu. Dzięki pani Irenie dowiedział się o nagrodach od sponsorów. Jak wspomina jest wspaniałą kobietą i koleżanką. I tak jak dbała o kolegów, tak i dba o nasz sport. To m.in. dzięki jej staranią otrzymaliśmy prawo do organizacji Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie.

Irena Szewińska- wielki sportowiec i człowiek. Ikona Polskiego sportu.

Zapraszam do dyskusji
Następna część o Andrzeju Supronie

Dziękuje i pozdrawiam
Szymon

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Szymonn

To były wspaniałe czasy naszej lekkoatletyki. Niestety znam je tylko z różnych książek i materiałów wideo. Dziękuje za ten wspaniały wpis F-iolka :) Pozdrawiam i jeżeli masz jeszcze jakieś ciekawe wspomnienia związane z naszym lekkoatletami to proszę napisz. Chętni dowiem się nowych historii. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

"Najlepsza sportsmenka świata 1974 roku" - pamiętam Memoriał J. Kusocińskiego i Jej fantastyczny rekord na 400m - w jednym z pierwszych startów na tym dystansie. 49,9 s - pomiar ręczny. Pierwsza kobieta,...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

"Najlepsza sportsmenka świata 1974 roku" - pamiętam Memoriał J. Kusocińskiego i Jej fantastyczny rekord na 400m - w jednym z pierwszych startów na tym dystansie. 49,9 s - pomiar ręczny. Pierwsza kobieta, która złamała barierę 50 s. Podziwiałam i byłam dumna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 17 marca 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.