Niedziela w rywalizacji saneczkarzy. Słaby występ polskiej sztafety.

autor: Szymonn | 2015-01-04, 16:42 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Ostatni dzień zawodów na torze w Konigssee przyniósł nam wiele emocji. Dziś rywalizowali najpierw panowie w jedynkach, a następnie sztafety.

W rywalizacji saneczkarzy zwyciężył Felix Loch dla którego jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dwukrotny mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata zwyciężył zdecydowanie, uzyskując w obu ślizgach najlepsze wyniki. Jest to jego trzecie zwycięstwo na torze w Konigssee. Drugi byl Andi Langenhan, dla którego jest to drugie podium w sezonie. Trzecie miejsce dla Chrisa Mozdzera z USA. Dla mistrza świata juniorów z 2008 roku jest to drugie podium w sezonie. Amerykanin po pierwszym ślizgu był dopiero 8. Na starcie pojawił się nasz zawodnik Maciej Kurowski. Zawodnik z Jeleniej Góry zajął  26 miejsce.

O godzinie 14:33, po raz drugi w tym sezonie rozpoczęła się rywalizacja sztafet.  Na liście startowej znalazło się 10 zespołów w tym Polska, w składzie- Ewa Kuls, Maciej Kurowski oraz dwójka Patryk Poręba i Karol Mikrut. Zwycieżyli po raz drugi w tym sezonie reprezentanci Niemiec, startujący tym razem w olimpijskim składzie, który zdobył wszystkie złote medale podczas ostatnich igrzysk. A dokładnie Geisenberger, Loch oraz dwójka Wendl, Arlt. Drugie miejsce dla sztafety Stanów Zjednoczonych, która wyprzedziła Kanadę. O miejscu 2 i 3 zdecydowały dwójki, ponieważ różnica pomiędzy ślizgami jedynek wynosiła tylko 0.019 s.
Nasza sztafeta ostatecznie zajęła 9 miejsce ostatnie wśród drużyn, które ukończyły zawody. Do naszych zachodnich sąsiadów straciliśmy ponad sześć sekund.

Następne zawody za dwa tygodnie w Oberhofie. A tam jedynki kobiet, mężczyzn oraz dwójki i sztafety mieszane.

Dziękuje i pozdrawiam
Szymon

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.