Spróbuj dostrzec piękno sportu jakim jest lekkoatletyka.

autor: Szymonn | 2015-04-09, 19:50 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
No właśnie czy sport to tylko wyniki i pierwsza trójka na podium?  Raczej nie,  a przynajmniej tak mi się wydaje. A Jednak coraz częściej zapomina się o głębszym sensie sportowej rywalizacji. Kilka lat temu byłem na zawodach w których oprócz młodych sportowców startowali w swojej kategorii również weterani. A, że lubię podejść i porozmawiać z zawodnikiem lub jakimś trenerem to odbyłem ciekawą dyskusję z pewnym miłym starszym panem na temat obecnego stanu polskiej lekkoatletyki oraz tego co sprawia, że dalej startuje. Stwierdził, że w sporcie oprócz wyników trzeba doszukiwać się głębszego sensu i piękna sportu. Jak sam powiedział to właśnie piękno sportowej rywalizacji dalej zachęca go do biegania czy startowania w chodzie sportowym.

No właśnie i tan pan , a rację. Zachęcam wszystkich do pójścia na stadion i obejrzenie w spokoju zawodów. Od środka znakomicie można dostrzec jakie emocje towarzyszą trenerom czy osobom związany z startujacymi zawodnikami. Na zawodach mniejszej rangi trenerzy nie siedzą w swoich wyznaczonych boksach,  tylko często stoją przy barierkach odgradzających bieżnie od trybun. Tam dopiero widać te emocje, gdy czasami biegną na ostatniej prostej razem ze swoimi zawodnikami,  czy skaczą z radości.  Na zawodach mniejszej rangi często rozgrywane są biegi sztafetowe, które tak często są pomijane na dużych zawodach. Zapewniam, że emocje podczas tych biegów udzielają się wszystkim. Kibicom, zawodnikom czy trenerom.  I to jest piękne w sporcie. Wyrównana walka, emocje na bieżni i na trybunach, a przede wszystkim szacunek do swojego rywala.

A dlaczego o tym piszę. Ponieważ chciałbym zachęcić was do odwiedzania stadionów lekkoatletycznych. Przyznam się wam, że siedząc często na praktycznie pustym stadionie jest mi smutno, że gdzieś w niepamięć coraz bardziej odchodzi ten wspaniały sport. Szkoda, że  moda na bieganie nie sprawiła, że ludzie zaczną chętniej chodzić na stadiony lekkoatletyczne.

Pozdrawiam serdecznie
Zapraszam do dyskusji.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.