• Szymonn

  A jeżeli np. Iga Baumgart awansowałaby do finału 400 metrów, to byłaby pierwszą Polką, która by tego dokonała. Jeżeli chodzi o mężczyzn, to w finale na tym dystansie biegł tylko Robert Maćkowiak. Pan Robert biegał w finale w Edmonton w 2001 roku. Niestety biegu nie ukończył.

 • Szymonn

  Ciekawostka: Jeżeli Anita Włodarczyk zdobędzie dziś złoty medal, to w Polskiej klasyfikacji medalowej wszech czasów wyprzedzi Roberta Korzeniowskiego i obejmie prowadzenie w tej klasyfikacji.

 • Szymonn

  Oj dawno tu nie byłem :) Witajcie co słychać? No i jak igrzyska? Mogą być czy jesteście zawiedzeni? ;)

 • Szymonn

  Dziś 81 urodziny Józefa Szmidta. Dwukrotnego mistrza olimpijskiego w trójskoku oraz pierwszego zawodnika, który przekroczył granicę 17 metrów. Jednego z najlepszych polskich lekkoatletów w historii. Wszystkiego najlepszego Mistrzu !!!

  • sekup Medale olimpijskie zdobywał dla Polski, ale w przeciwieństwie do Angelique Kerber, jest to Polak niemieckiego pochodzenia.

 • Szymonn

  Druga próba 83.93 i znowu rekord. Ależ wyniki. A tvp włącza transmisję po jego drugiej próbie. No po prostu brawo, żeby tak ważne zawody w których wcześniej rzucała Anita Włodarczyk pokazywać od 18.50, a zawody zaczęły się o 15.30, a sam rzut młotem kobiet o 17. Pięknie docenia się naszych zawodników. Po prostu wstyd. Aż szkoda słów na taką postawę.

 • Szymonn

  Rekord Polski Pawła Fajdka podczas memoriału Janusza Kusocińskiego. 83.83m. W pierwszej próbie, a przed nim jeszcze 5 kolejek. Co za wynik.

 • Szymonn

  Dobre wiadomość z pierwszego dnia rywalizacji mężczyzn w skokach z wieży 27 metrowej na MŚ w pływaniu. Po trzech seriach skoków nasz reprezentant Krzysztof Kolanus zajmuje 4 miejsce. W środę zakończenie zawodów. Podczas poprzednich mistrzostw w Barcelonie polak zajął 8 miejsce.

 • Szymonn

  Dziś na MŚ w pływaniu w finale na 50m stylem motylkowym wystartuje Konrad Czerniak. Wczorak dwukrotnie poprawiał rekord Polski. Do finału awansował z 4 wynikiem 23.07 s. Dodam,że do 2 zawodnika stracił zaledwie 0,02s. A więc jak widać różnice są bardzo małe. Zdecydowanym faworytem jest Florent Manaudou, który wygrał eliminacje ze znakomitym czasem 22,84s. Jest on mistrzem olimpijskim z Londynu na 50m stylem dowolnym.

 • Szymonn

  Znakomity początek MŚ w pływaniu w wykonaniu naszych reprezentantów. Z 5 czasem do finału na 400m stylem dowolnym awansował Wojciech Wojdak przy okazji poprawił rekord życiowy o prawie 3 sekundy. 12 miejsce również z rekordem życiowym zajął Filip Zaborowski. Konrad Czerniak z 4 czasem awansował do półfinału na 50m stylem motylkowym. Wynik który uzyskał jest nowym rekordem Polski. Obie polskie sztafety 4x100 stylem dowolnym uzyskały kwalifikacje olimpijską.

  • Szymonn Finały z udziałem Wojdaka i sztafety męskiej, a także półfinał na 50m Czerniaka dziś w sesji popołudniowej od godziny 16:15.

 • Szymonn

  Karol Zalewski zwycięża w biegu na 300m podczas mitingu w Ostravie. Na 3 miejscu Rafał Omelko. A pomiędzy nimi czeska gwiazda biegu na 400m. Pavel Maslak.