ANIMA SANA IN CORPORE SANO – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

autor: Katon el Gordo | 2020-02-23, 18:36 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
29 HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE MASTERS

W dniu 22.02.2020 r. Toruń gościł lekkoatletów-weteranów, którzy rywalizowali o tytuły i medale w ramach 29 Halowych Mistrzostwach Polski Masters. W tegorocznej imprezie wystartowało 488 osób (119 kobiet i 369 mężczyzn).

 
Mniej zorientowanym należy się wyjaśnienie KIM SĄ MASTERSI ? Mianem tym określa się kobiety i mężczyzn, którzy ukończyli 35 rok życia. Podczas zawodów rywalizują oni podzieleni na kategorie wiekowe. Każda z tych kategorii skupia zawodników w przedziałach wiekowych zmieniających się co 5 lat. I tak dla przykładu najmłodszą grupą dla kobiet i mężczyzn jest kategoria 35 lat. Kolejną 40 lat, itd. co 5 lat. Lekkoatleci mają swój związek sportowy pod nazwą Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters. W niektórych tzw. „długowiecznych” konkurencjach upływ czasu w mniejszym stopniu wpływa na spadek wyników i zawodnicy którzy ukończyli 35 lat nadal liczą się w krajowej rywalizacji z młodszymi od siebie rywalami, sięgając po medale na głównych Mistrzostwach Polski.
 
Dodać trzeba, że wszelkie koszty finansowe związane z przejazdami, zakwaterowaniem, wyżywieniem, sprzętem i udziałem w zawodach MASTERSI ponoszą osobiście. Tym większe uznanie za wytrwałość i zaangażowanie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zakończenie warto dodać ciekawostkę. Nazwa znanej na światowych rynkach firmy sportowej ASICS to nic innego jak skrót pochodzący od pierwszych liter łacińskiej maksymy ANIMA SANA IN CORPORE SANO – W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH. Brawo Mastersi – tak trzymać.
 
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.