Wielkie problemy Elit Vetlanda!!

autor: UNIA LESZNO kks | 2017-09-07, 20:40 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Mam bardzo ważne informacje z Szwecji , wielki Elit Vetlanda ma wielkie problemy finansowe!
Elit Vetlanda walczy ekonomicznie. Podobnie jak inne ekipy w Elitserien, w tym roku kibice dopisują jak nigdy dzięki temu klub w ogóle jeszcze istnieje. Teraz działacze  poszukują dodatkowego wsparcia ze strony gminy na nadchodzący sezon - "Jeśli władza odmówi pomocy, klub może wycofać się z Elitserien i pójść od Allsvenskan" mówi Prezes MS Vetlanda Leif Hedberg do gazety Vetlanda Posten.

Elit Vetlanda zakończyła współpracę z dwoma największymi gwiazdami czyli Woffindenem i Sajfutdinovem przed tym sezonem, aby obniżyć budżet. Pomimo tego prognoza ekonomiczna na przyszłość wygląda ponuro. Przewodniczący klubu, Leif Hedberg, mówi Vetlanda Posten, że obniży budżet jeszcze w tym sezonie, ale nadal potrzebuje więcej pieniędzy.

Klub z Vetlandy przewidział w budżecie na ten rok że średnia widzów wyniesie 3000 osób na mecz jednak ta liczba nie okazała się nawet zbliżona. Średnia dla dotychczasowych 8 meczy 2017 roku wyniosła 2 449, czyli mniej więcej o 400 mniej niż oczekiwano. Hedberg mówi również, że sponsorzy nie dają w tym roku tak dużo pieniędzy, jak w poprzednich sezonach. - Jest wiele czynników, które składają się na problemy. Nasz główny sponsor wycofał się z sponsorowania, i straciliśmy dużo. Ponadto straciliśmy widownię w stosunku do naszych założeń.

Elit Vetlanda złożyła wniosek do gminy z wnioskiem o zwiększenie dotacji i wkładu w spółkę w wysokości 200 000 SEK czyli około 90 tys zł. Jeśli to się nie uda, będzie trzeba jak najszybciej złożyć wniosek do Allsvenskan, zanim się skończy proces licencyjny. "Jeśli wszystkie wydatki i dochody są przeciwko nam, to mamy uzasadnione obawy, że może tak być. Nie chcemy skończyć w sytuacji, gdy nie możemy zapłacić naszym zawodnikom i pracownikom. W takim przypadku naciskamy czerwony przycisk, zanim będzie po fakcie i poprostu wystartujemy w Allsvenskan zanim będzie za późno, bo wtedy zostaniemy bez żadnej ligi w 2018 - mówi Leif Hedberg. Vetlanda wygrała tegoroczną rundę zasadniczą i awansowała prosto do półfinału. We wtorek i środę w przyszłym tygodniu Elit pojedzie z Rospiggarną Hallstavik o wielki finał. Finał, który może być ostatnim przed dłuższą przerwą...

KKS Unia Leszno

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.