Forumowy Słownik Slangu SportowoFaktowego

autor: Pσtter | 2013-08-22, 11:00 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|Andzia
– Angelika Kerber
Ania z Poznania - Angelika Kerber
Andrzej – Andy Murray, o więcej pytać Fabby i Armandoła.
Afirmujemy- inaczej zaklinamy przyszłość.
Andromeda - 1. gwiazdozbiór, w jakim mieszkali TenSybil i Sybilla. Widoczne są z niej wszystkie tenisowe korty świata. 2. smartfon z systemem operacyjnym Android.
Aprecjacja - typowo ekonomiczne słowo mające jednakże swoje przełożenie na gruncie białego sportu. Choć wzrost wartości polskiego tenisa był odnotowany już wcześniej to jego prawdziwa aprecjacja nastąpiła w latach 2011-2013. Dziś za jednego tweenera Agnieszki Radwańskiej z Roland Garros czy "hot shot" z Miami jesteśmy w stanie "wykupić" pół tenisowej czołówki. A jeśli dodamy do tego kankan Kubota czy serwis Janowicz to kto wie czy nie całą.
Avek/awek/avat - zdjęcie występujące przy nazwie konkretnego użytkownika forum. Jego używanie na ogół ma na celu personalizację, chęć wyróżnienia się na tle innych userów. Często jest formą wsparcia dla ulubionych zawodników lub zawodniczek , czy dyscyplin sportowych – rzadziej używa się prywatnego zdjęcia.
Bagienko - naturalne korty z mączki, miękkie i wolne
Boski Ferru - takie określenia jak „The Wall”, „The Grinder”, „The Little Beast” (to wymyślił sam Brad Gilbert!) przez lata wystarczyły na określenie rozmiaru talentu Davida Ferrera. Równie sympatyczne były „The Forgotten Spaniard”, „The Man from Valencia”, „The Little Terrier”, „The Odd Man Out”. Dla polskich fanów powstało hasło będące dowcipną kwintesencją całej ironii i drwin płynących na biednego Dawida. Dlaczego więc "boski"? - niech statystyki przemówią: mecze z Murray'em 5:7, z Djokovic'em 5:10, z Nadalem 4:20 i wreszcie z Federerem 0:14! Dla zawodnika, który był numerem trzy światowego rankingu takie wyniki to nie tyle kompromitacja co podkreślenie rozmiarów faktycznego talentu.
Buki - każda epoka ma swoich czarnoksiężników, wróżbitów, przepowiadaczy wszelkiej maści, obecne czasy nie są wyjątkiem. Buki to perfekcyjne połączenie możliwości wyroczni delfickiej z urzędem statystycznym.
Bucza - "Buczolandia", to prześliczna kraina leżąca na Pogórzu Karpackim ze stolicą w Tarnowie, gdzie można podziwiać prześliczny renesansowy rynek i .... Wspaniałą drużynę żużlową, zwaną potocznie Jaskółkami :) W obrębie tej krainy mieszka ok. 20 tysięcy kibiców, w których żyłach płynie mieszanka metanolu z castrolem, a serce mocniej bije na hasło żużel. I żyje tam chyba tylko jeden kibic, który baaaardzo nie lubi tenisa. Nawiasem mówiąc, fajny facet piszący swój przezabawny blog (okiem
malego).
Cara Vivendi! - przywitanie stosowane przez TenSybila w stosunku do Vivendi, najsłynniejszej melomanki naszego forum.
Chiński smok/smoczyca – określenie na chińską tenisistkę Na Li, która słynie z niezwykłej zawziętości i chęci do walki, dzięki czemu jest ikoną sportu w całej Azji
Ciocia – przezwisko kyasix, w niektórych kręgach zwanej Kazią. Do rany przyłóż. Na chwilę obecną nie łączymy jej z wujkiem.
Clown - pejoratywne określenie Nowaka Dżokowicza (odwołujące się m.in. do artykułu w brytyjskim The Telegraph z 2008 r. - w którym określono serbskiego tenisistę naczelnym klaunem ATP). Swoimi sztubackimi zachowaniami na korcie i poza nim Dżokowicz zaskarbił sobie sympatię kibiców, ale spora ich część patrzy na zachowanie Nowaka w inny sposób - nazywając go cyrkowym błaznem, bądź krócej - klaunem.
Cycki - wbrew pozorom pozytywne określenie Simony Halep.
Czastuszki - słownikowo: krótkie, żartobliwe i skoczne wschodnie pieśni ludowe; tu: wyjątkowo "słodkie i popularne" utwory muzyczne.
Diesel Doris – 1. pogardliwe określenie Justyny Kowalczyk użyte przez Pettera Northuga juniora na celu zasugerowanie, że jest ona potężna ,niezgrabna i na dopingu. 2. klaczka o nieokreślonej orientacji seksualnej, znajoma jednego Norwega Pettera, która w tenisowym słownika zagościła z powodu tęsknoty grupy użytkowników SF za zimową alternatywą dla tenisa.
Droga mleczna - żartobliwe określenie, wprowadzone przez Toma_J, jako odpowiedź na "pozdrowienia z Andromedy" TenSybila (Andromedą nazywał TenSybil swój smartfon, a wyrażająca spożywanie śniadania w czasie pisania postu. Często stosowana również przez E_64 i innych bywalców jego blogów tenisowych.
Dwie kropki - prywatna dyskusja Pottermaniacka i Sybilli, którzy powiadamiali się o nowych komentarzach za pomocą słowno - graficznych wariacji na temat kropek. Jak tłumaczyła sama zainteresowana:

"Potterze Drogi!

To mój prywatny kod, z moją bliską przyjaciółką, byłą uczennicą, a potem

studentką, wybitną teoretyczką literatury obecnie..

Otóż ona kiedyś ośmieliła się zwrócić mi uwagę, że trzy kropki, to takie

banalne i kiczowate, i nie zwracając uwagi na reguły ortograficzne, namówiła

mnie na stosownie dwóch."


Dzień klaczy/szkapy – 1. określenie, którym forum przywitało red. Gawrońską. Bodziec do ciekawej dyskusji nt. równouprawnienia. Na poważnie - o ile można tak traktować to określenie - feministyczny równoważnik dnia konia, czyli dnia w którym wszystko wychodzi jak najlepiej. 2. dzień klaczy: żartobliwe przeinaczenie powiedzenia "dzień konia" dla tenisistek, wyrażające odniesienie do płci żeńskiej. W "dniu klaczy" dana tenisistka gra wyjątkowo dobrze; dzień szkapy: żartobliwe przeinaczenie powiedzenia "dzień konia" dla tenisistek, wyrażające odniesienie do płci żeńskiej. W "dniu szkapy" dana tenisistka gra wyjątkowo źle.
Dzień konia – termin stosowany w przypadku, gdy zawodnik, który notuje przeciętne wyniki, nagle w jednym z meczów prezentuje nadzwyczaj wysoki poziom gry i popisuje się trudnymi zagraniami, które w innej sytuacji prawdopodobnie skończyłby się niepowodzeniem i utratą punktu.
E_64 - użytkownik Eugene_64. Skojarzenie z substancjami chemicznymi jest błędne.
Eksperci - grupa osób, która gra lub grała w tenisa lub ma przeogromną wiedzę tenisową wynikającą z lat obserwacji rozgrywek i czytania wielu książek o tej tematyce.
Ekspercka Loża - sektor - Olimp, zarezerwowany dla nielicznych użytkowników SF, z którego - bywa - posyłane są gromy na sektory rozdokazywanych, rozemocjonowanych, rozofftopikowanych kibiców.
Emocjonalny szantaż - zachowanie niektórych członków forum zmierzające do uzyskania aprobaty innych forumowiczów "na siłę". Typowy przykład: grożenie odejściem z forum, jeśli inni się nie zdeklarują, że tego nie chcą.
Energizer bunny - patrz: boski Ferru ;) ewentualnie można popatrzeć na jakiś mecz Dawida Ferrera. Hasło odzwierciedlające wydolnościowe możliwości Hiszpana a te, wydawać się może, iż są nieskończone.
ES, PS (PSE), ST, TVPS - Eurosport, Polsat Sport (Polsat Sport Extra), Super Tennis HD, TVP Sport - stacje sportowe dostępne w Polsce, transmitujące mecze tenisowe.
Fanatycy - określenie fanów bardzo mocno zaangażowanych w kibicowanie ulubionemu zawodnikowi lub zawodniczce. Według niektórych to zaangażowanie objawia się zaślepieniem i brakiem realnej oceny danej osoby. Określenie używane głównie w stosunku do sympatyków Agnieszki Radwańskiej.
Faworek – dzieło polskiej sztuki kulinarnej? Nie tylko. Inaczej faworyt, ulubieniec Alka i qasty.
Ferdek - jednoręczny backhandyta, najsłynniejszy mieszkaniec Bazylei, tenisista. W niektórych kręgach zwany Rogerem Federerem. Legenda za życia męskiego tenisa. Prawdopodobnie nie wie kim jest Ferdynand Kiepski.
Ferrari - patrz: boski Ferru.
Gra na czas- oznacza taką grę na przetrzymanie, przetrwanie lub utrzymanie korzystnego rezultatu. Grą na czas w tenisie możemy określić opóźnianie wprowadzenia piłki do gry, przerwę toaletową lub wątpliwy medical time out.
Gumisiowa - Lucie Hradecka.
Halo Łymbledon - typowe powitanie widzów przez Bohdana Tomaszewskiego podczas Wimbledonu, relikt starej szkoły komentatorstwa sportowego. Hasło ma żartobliwy podtekst ze względu na spolszczoną wymowę wielkoszlemowego turnieju.
Hejt - niemerytoryczna wypowiedź mająca na celu obrazę zawodnika lub jej fanów. Cechują ją prostactwo, chamstwo i nagromadzenie słów ostrych o negatywnym znaczeniu.
Hierbatka - jeden z ulubionych napojów TenSybila, łagodzi obyczaje.
Hot-dog - także tweener; zagranie polegające na uderzeniu piłki między nogami stojąc tyłem do siatki; znane i lubiane w świecie ATP. W WTA widywane niezmiernie rzadko, praktykowana czasem przez Agnieszkę Radwańską (polecana wizualizacja: Hot-dog Radwańskiej w meczu z Ivanovic Roland Garros 2013).
Isia- zdrobniałe określenie Agnieszki Radwańskiej.
Isiolob - określenie loba stosowanego przez Agnieszkę Radwańską autorstwa TenSybila. Specjalność zakładu krakowianki. Stosowany zwykle w połączeniu ze skrótem potrafi skutecznie zmusić do biegania zawodniczki okupujące się na linii końcowej.
Iśkofanatycy - hardcore'owi fani i kibice Agnieszki Radwańskiej, z uporem maniaka tłumaczą jej przegrane innym użytkownikom forum i pilnują, by wygrane Polki zostały odpowiednio docenione. Z humorem podchodzą do oskarżeń o fanatyzm, promując swoich pozostałych ulubieńców.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom – reguła prawdopodobieństwa, zgodnie z którą jeśli Kuba / Lange / Vitor / niepotrzebne skreślić obwieści dotkliwą porażkę patrz: paletkary to Agnieszka Radwańska wygra mecz. Skuteczne tak na 75 % procent.
Jak to dziewczyna - alter - ego TenSybila, użyte podczas rozmowy Sybila z Sybillą.
Kobieca, choć lubiła pisać krótko, po męsku. Mistrzyni ciętej riposty.
Jentyk - wyjątkowo bezczelny dowód na wszechstronność Kubusia Puchatka, który znalazł zastosowanie również do przebiegu Wimbledonu 2013, gdzie wszelkie ekspertyzy, opinie fachmenów, rzemieślników a nawet i komentatorskich partaczy nie znalazły pokrycia. Żadne. A Puchatek znalazł.
Jerzozwierz - kolejne z wielu określeń Jerzego Janowicza, w którym akcentuje się jego agresywny sposób rozgrywania piłek od miażdżących serwisów po fenomenalne kończące forhendy. Bekhendy. W sumie jak dopadnie piłkę to zniszczy. Jak zwierz jakiś..
Jęki Azarenki - elitarny klub tenisistek, które przekroczyły "barierę dźwięku" wynoszącą 90 decybeli. Honorowe przodownictwo w nazwie klubu należy do Victorii
"parowoza" Azarenki, choć w walce o tytuł najgłośniejszej ustępuje Marii "kosiarce" Szarapowej i Michelle "pile łańcuchowej" Larcher de Britto. Eksperci przyznają, że choć zawodniczki te mają naturalne predyspozycje do występów w operetce, ich krzyki są elementem gry psychologicznej. Szefowa WTA napomknęła o zmianie jęków w szepty, ale słuch o temacie zaginął.
Juzer- żartobliwe określenie użytkownika forum,. Swoiste zdrobnienie od słowa "user".
Katowice - miasto, które w kwietniu gości turniej WTA rangi International, największą imprezę tenisową w Polsce.
Kawka... (?) - typowy zwrot TenSybilla, miłośnika dobrej kawy, czasami mający na celu rozładowanie forumowych niesnasek.
Kciukowanie - oplusowywanie (jawne, widoczne przez kokpit) i ominusowywane (skryte, niewidoczne) komentarzy innych użytkowników. Skrytość minusowania wywołuje wciąż wiele kontrowersji.
Kelnerki / kelnerzy - pejoratywne określenie słabszych zawodników lub zawodniczek bez względu na dyscyplinę sportową.
Klejnot – przezwisko Jewel, ozdoby naszego forum.
Klony - dodatkowe konta tego samego użytkownika, namiętnie plusujące i minusujące komentarze wybranych forumowiczów. W innym znaczeniu drzewa rosnące w ogrodzie Toma_J.
Klonica - określenie dla klona płci żeńskiej (patrz klon).
Klony - dodatkowe "nielegalne" konta oraz nicki stworzone przez danego użytkownika
(multijuzera), za pomocą których plusuje i minusuje wybranych użytkowników. Za najsłynniejsze klony na naszym forum uznaje się Sylwestra, Miss Ramirez i ich
"służącą" Jelenę, piszącą (niepoprawnie) po rosyjsku. Patrz: multijuzer. 2. Drzewa rosnące w przydomowym ogrodzie Toma_J.
Kobieton - żartobliwo-pejoratywne określenie na tenisistki prezentujące sylwetkę zbliżoną do męskiej, np. na skutek intensywnych ćwiczeń na siłowni.
KOC - "King of Clay" przydomek Rafaela Nadala, chętnie używany przez wielbicieli talentu Hiszpana ze względu na Jego niesamowite wyniki na tenisowej mączce. Przydomek prawdopodobnie wyjdzie z użycia po sezonie 2013, w którym Rafa uzyskał kosmiczne wyniki na hardzie. Dla podkreślenia poziomu heroizmu tego tenisisty lepszy byłby przydomek nawiązujący np. do Franka Herberta - Bóg Imperator Tenisa.
Kopana - pogardliwe określenie piłki nożnej używane przez osoby, które nie są sympatykami piłki nożnej. Ma oddawać fatalny stan polskiego piłkarstwa. Często jest używane w celu obrażeniaosób uprawiających tę dyscyplinę sportu i osób, które się nią interesują. Określenie to spowodowane jest po części irytacją, że dyscyplina, w której Polska nie odnosi sukcesów budzi tak duże zainteresowanie w naszym kraju co przekłada się na ogromną ilość transmisji, informacji, a także dość duże środki przeznaczane na nią i nieproporcjonalnie zarobki piłkarzy w stosunku do odnoszonych sukcesów.
Kot - użytkownik naszego forum, aktualnie Twarz Roku, dawniej Sędzia Ostateczny, Ekspert Logiczny, początkowo Apollo 11.
Kółko wzajemnej adoracji - pejoratywne określenie - często z dużą porcją zazdrości - na niektórych forumowiczów działu tenisowego wymieniających ze sobą przyjacielskie posty/pozdrowienia itp.
Królowa – 1. jak poinformowała nas Doda jest tylko jedna. Ale nie tylko. W tenisowym świecie dzieli i rządzi Serena Williams, która od roku 2013 stanowi jednoosobową czołówkę kobiecych rozgrywek. Szarapowa i Azarenka pod jej turniejową nieobecność nieśmiało wspominają o triumwiracie. 2. Justyna Kowalczyk, sportsmenka z krwi i kości. Razem z Marit Bjoergen pisze historię biegów narciarskich. Ich finisz w Vancouver zaliczany jest jako jeden z najbardziej emocjonujących momentów polskiego sportu. Jest wybitna, a przy tym cholernie skromna. Znana
kolekcjonerka pluszowych osłów.
Kubotowy kankan - efekt umowy ze wznawiającym pracę z polskim zawodnikiem czeskim trenerem Stocesem. Efektowne wymachiwanie nogami w stylu tancerek z kabaretu Moulin Rouge po każdym ważnym wygranym przez Łukasza pojedynku. Zainteresowanych pierwszym kankanem odsyłam do Australian Open 2011 i meczu z Samem Querreyem. Ponad 200 minut ciężkiej walki, której wynikiem miał być Amerykanin w następnej rundzie. Był kankan.
Kwale - inaczej kwalifikacje. Również turniej kwalifikacyjny do głównych turniejów tenisowych.
Leming - określenie mające wydźwięk negatywny, dotyczy użytkownika, który bezkrytycznie wierzy we wszystko, co usłyszy w telewizji lub przeczyta w Internecie, bezrefleksyjnie przyjmując to za pewnik. Nie potrafi wyrazić własnego zdania. Nie mylić ze zwierzęciem futerkowym.
Marina - sympatia Armandoła, polska piosenkarka specjalizująca się w muzyce popularnej.'Namiętnie krytykowana i bojkotowana przez użytkowniczkę Fabulous_Killjoy/Fabby ,argumentującą, że gwiazda tak naprawdę nie może
zaoferować swojemu zaślepionemu idolowi nic więcej poza swą obezwładniającą go urodą.
Minusujący ninja - użytkownik, który zajmuje się tylko stawianiem minusów przy komentarzach któremu mu się nie podobają. Niekiedy złośliwiec, stawiający minusy przy wypowiedziach osób do których ma osobiste urazy - których nie lubi. Plusujący Ninja - użytkownik który zajmuje się stale lub okresowo tylko i wyłącznie "plusowaniem" komentarzy nie biorąc udziału w dyskusjach.
Młodzieżówka – 1. określenie używane w stosunku do części użytkowników forum tenisowego SF. Oznacza osoby , które jeszcze się uczą – Armandoł, Fabulous Killjoy, Gabi, Pmyffa, anka96, ewentualnie GoVika, Pottermaniack, Salvo – młodzieżówka studiująca. 2. w węższym znaczeniu użytkowniczki Gabi, Pmyffa i anka96, na których cześć Sybilla napisała wiersz - rymowankę. Przyszłość narodu.
Moc - stan umysłu osiągany poprzez słuchanie zespołu Meshuggah, co potwierdza Claidh. Jak wiemy od Lorda Vadera, strona mocy może być jasna lub ciemna. Zjawisko często doświadczane podczas meczów polskich tenisistów.
Multijuzer - użytkownik legitymujący się wieloma kontami ("klonujący się"), za pomocą których plusuje i minusuje wybranych użytkowników. Za najsłynniejsze klony stworzone przez multijuzerów na naszym forum uznaje się Miss Ramirez, Sylwestra i ich służącą Jelenę. Patrz: klon.
Murowanie bramki - odpowiednik obrony Częstochowy , oznacza zamknięcie dostępu do własnego pola karnego bramki. Inaczej można powiedzieć, że drużyna ustawiła przed polem karnym autobus. Jedyna różnica może polega na tym, że jest to znakomicie przygotowana strategia defensywna, a nie chaotyczna, nieuporządkowana i rozpaczliwa obrona.
Muszkieter - udzielający się często w dyskusjach user i toczący nieprzejednane spory z adwersarzami ciągnącymi się często w nieskończoność. Powiedzenie "trzech
muszkieterów" powstało na ES, jako określenie namiętnych dyskutantów, Jankusa, Lajansa i Fulzbycha. Na tym forum do "muszkieterów słowa" można zaliczyć większą grupę osób.
MWTA - Mixer Women's Tennis Association, instytucja "mieszająca" nie tylko w drabinkach turniejów pań, ale ostatnio i z transmisjami meczów.
Naga Aga - określenie afery, która wybuchła po rozbieranej sesji Agnieszki Radwańskiej do magazynu ESPN.
Nalinka – 1. nick tenisistki Li Na powstały z połączenia imienia i nazwiska tenisistki. Określenie pieszczotliwe, maksymalizujące zamieszanie związane z używaniem przez Chińczyków odwrotnej niż w języku polskim tradycyjnej kolejności nazwisko - imię. 2. Chinka, połączone imię i nazwisko tenisistki Li Na, mimowolnie odnoszące się do jej zamiłowania do polowań na linie. Określenie o tyle łatwe, co miłe i przyjemne,
uwzględniające polski sposób zapisywania nazwisk, choć można i po chińsku - [Na]Lin(k)a.
Nasze dziewczyny/tenisistki - szerokie grono tenisistek polskich i z polskiego pochodzenia. Choć druga grupa zawodniczek nie reprezentuje naszego kraju są powszechnie uważane za Polki, zwłaszcza Karolina Woźniacka i Angelika Kerber, które wielokrotnie wspominały w wywiadach o swojej przynależności narodowej. Trudno im nie uwierzyć, słuchając ich niemal nienagannej polszczyzny. Patrz: Ania z Poznania.
Niebieskie Sugarpove - cukierki w działaniu i wyglądzie podobne do tych powszechnie stosowanych przez męską część populacji, mające działanie silnie pobudzające, sygnowane nazwiskiem Marii Szarapowej. O szczegóły pytać Gabi.
Niepokorni - określenie użyte w odniesieniu do prawicowych dziennikarzy. Zostało ono wymyślone przez nich samych. Do tej grupy należą m.in. bracia Karnowscy, Rafał Adam Ziemkiewicz czy Bronisław Wildstein. W szerszym znaczeniu za niepokornego może być uznany użytkownik mający inne niż większość poglądy na wiele spraw w otaczającym nas świecie lub poruszający niewygodne i drażliwe kwestie na forum.
Obrać Cebulę/Szatkowanie Cibulki – pokonanie Dominiki Cibulkovej ze znaczną przewagą, określenie stworzone po pamiętnym finale w Sydney 2013, w którym Agnieszka Radwańska pokonała Słowaczkę 6:0 6:0
Obrona Częstochowy - Określenie bardzo często używane w piłce nożnej w kontekście naszej reprezentacji piłkarskiej . Obrona Częstochowy oznacza rozpaczliwa,chaotyczną , niepoukładaną taktycznie defensywą przejawiającą się wybijaniem piłki na oślep ,gdzie drużyna broni się całym zespołem w obrębie własnego pola karnego.
"Odpiłować kciuki" - postulat całkowitego lub częściowego zniesienia możliwości plusowania/minusowania na SF, zgłaszany niekiedy przez niektórych użytkowników, np. Toma_J, a podyktowany przede wszystkim chęcią zlikwidowania skrytego minusowania.
Off-topic - poruszanie tematów niezwiązanych z tematyką forum lub z tematyką danego artykułu. Wszechobecny na forum tenisowym SF.
Ognia! – okrzyk zagrzewający do boju, firmowe powiedzenie użytkownika RvR.
Omlet- inaczej portal internetowy onet, nie słynący z sympatii do Agnieszki Radwańskiej. Siedlisko hejterów.
Omnibus - zaszczytny tytuł przyznany Zbyszkowi (fulzbych) , za wygranie konkursu.
Only Łuki - hasło zarezerwowane dla nienasyconych (sukcesami deblowymi) i zagorzałych kibiców Łukasza Kubota i hołd dla tenisowego strażnika czasu, grającego serve and volley. Przed 2013 r. pisane z dwoma bądź trzema wykrzyknikami, po pamiętnym QF-ie Wimbledonu 2013 r. pisane obowiązkowo z czterema - tylu bowiem przeciwników zwyciężył w tym WS-ie (ew. można pisać z sześcioma - będzie to nawiązanie do Wimbledonu z 2011 r., gdzie Łukasz przebijał się z kwalifikacji), wywalczając wieczną tenisową chwałę..oraz darmowe wimbledońskie wejściówki.
Paletkara - pogardliwe określenie tenisistki używane przez osoby, które nie dostrzegają piękna gry w tenisa i jego fenomenu. Może być użyte także w stosunku do nielubianej zawodniczki.
Pani Tomisława - babka Tomasza_J, mieszkająca w Miami Beach, lubi ziele holenderskie, zabawy w nocnych klubach i swoją najlepszą przyjaciółkę Teściową.
Papa B – Walter Bartoli.
Papa R – Robert Radwański.
Papa W – Piotr Woźniacki.
Petkodance – charakterystyczny taniec radości wykonywany przez Andreę Petković po wygranym meczu, co zawsze spotyka się z aplauzem publiczności i kibiców
Priv – 1. prywatna dyskusja na forum SF, 2. kontakt przez e-mail bądź telefon, poza forum SF.
Przebijaczka/przebijacz – negatywne określenie na zawodnika, którego celem jest przebicie piłki na pole rywala za wszelką cenę, często traktowane jako bezmyślne, nieprzemyślane, dominujące w tenisowym repertuarze zagranie defensywne.
Przepoczwarzenie się - "legalna" zamiana nicku lub avataru na inny, bez tworzenia
dodatkowego konta na SF.
Radwy – 1. Agnieszka i Urszula Radwańskie. Do dziś nie jest wiadome jak traktować ten nick tenisowych sióstr - przez część forumowiczów uważane za pejoratywne. Praktyka każe nie przypisywać jednak negatywnych odczuć temu określeniu a nawet traktować je pozytywnie. Intencjonalna dwuwartościowość owego słówka pozostawia użytkownikowi szerokie pole interpretacyjne. 2. Skrócone nazwisko sióstr Radwańskich. W oczach niektórych uznawane za lekceważące. Przez większość używane jako skrót.
Real- życie poza światem Sportowych Faktów czy internetu.
Serena Williams - awatarowe przepoczwarzenie się Pottera, w szczególności po wygranych meczach Sereny. Zabawna, życzyliwa, błyskotliwa. Zwykła nazywać rozmówców Honey, Jej ulubione słowo to "hipnotajzing".
Sereński return – określenie stosowane głównie przez alter ego Pottermaniacka – Serenę Williams oraz jej zwolenników na trudny do odbioru i posyłany z ogromną siłą return Sereny Williams. Syberyjski return – zagranie Marii Sharapovej, które według
niektórych użytkowników forum ćwiczy pod okiem nowego trenera, aby wreszcie
pokonać Serenę Williams. Z założenia return syberyjski ma być bardziej skuteczną odpowiedzią na serwis Sereny Williams. Stworzone przez alter ego Isiomaniaka – Mashkę.
Starsi (Elders) – 1. starożytna rasa, poprzedzająca czasy człowieka odznaczająca się niezwykłą inteligencją i technologią czyniącą z nich.. aj, mój błąd - to częsty motyw w literaturze SF, można łatwo pomylić z forumowiczami na SF-ie, którzy pamiętają jeszcze początki powstawania tego forum a którzy są równie tajemniczy. 2. starsi (Elders) - grupa userów o sporym stażu, autorytecie lub silnej osobowości - większość z nich wywodzi się z ES, (tu możnaby podać osoby: tenSybil, Jankus, Claidh, Czyjk, Tom_J, Kot).
Swiss Miss – Martina Hingis.
Sybilla - inaczej TenSybil, przezwisko powstałe w wyniku przekształcenia prawdziwego nazwiska Katarzyny Sybilskiej. Żart polegał na tym, że Sybilla na forum funkcjonowała jako mężczyzna, często była wspominana jako partnerka TenSybila mieszkająca na Andromedzie. Kobieta instytucja, symbol naszego forum. Jedna z najbardziej niezwykłych osób, jakie mieliśmy okazję poznać.
System oszczędzania energii – 1. sposób poruszania się zawodniczek na korcie pomiędzy grą, przypominający chód znużonego stulatka, najczęściej stosowany przez Serenę Williams, czasami zdarza się Agnieszcze Radwańskiej. 2. styl gry imperatorki kobiecego tenisa Sereny Williams polegający na powolnym przemieszczaniu się po korcie by w momentach zagrożenia zareagować z błyskawiczną i niezrównanie destrukcyjną precyzją.
Szampan z truskawkami - napój, bez którego nie może się obejść żadna kibicowska impreza.
Śmieciarka - osoba namiętnie lajkująca posty, w wyniku czego zaśmieca kokpit osobom obserwujących jego profil.
T - Jurex - określenie powstałe po zwycięskim meczu z Jo Wilfridem Tsongą vel Błyskawica w turnieju w Rzymie w 2013 r. Jerzy Janowicz (bo o niego oczywiście chodzi) niesiony emocjami rozdarł wtedy swoją koszulkę wznosząc melodramatycznie pięści ku niebu - zdjęcie obiegło większość portali tenisowych świata. Wprawdzie nie wiadomo dlaczego mający krótkie przednie łapki T-Rex stał się podwaliną jednego z nicków polskiego tenisisty (może bardziej pasowały Bruce Banner i Jego zielone alter-ego) niemniej emocje rządzące wtedy na korcie i przed telewizorami sprawiły, że przydomek się ostał.
Tak czy Novak - tenisowa wersja popularnego powiedzenia "tak czy owak".
Tenisowa Nerwica - 1. stosunkowo niedawno ujawniona tenisowej wspólnocie
SportowychFaktów blogowa działalność Armandoła i PaperMonster. Inicjatywa ta polega na relacjonowaniu newsów ze świata wyżej wspomnianej dyscypliny w sposób nieco ekscentryczny, jak nakazują wybuchowe charaktery dwójki autorów. Niezwykły wiwat i aplauz wzbudziła ostatnio powimbledońska kategoria na 'najlepsze i najgorsze ubranko turnieju', w której nasz forumowy kolega oceniał stroje zawodniczek.
Portal ma swój fanpage na serwisie społecznościowym Facebook - o jedno 'lubię to' od pragnącej pozostać anonimową Fabulous_Killjoy odbyła się słynna I Bitwa o Lajka. 2. subiektywny blog tenisowy prowadzony przez dwoje naszych forumowych
znajomych Armandoła i PaperMonster. Jak sami piszą o sobie są: "Po***ni tenisem".
Na wspomnianym blogu starają się przekazać swoją wiedzę o tenisie. Równolegle prowadzą swój fanpage na Facebooku o tej samej nazwie.
Tenisowi puryści - użytkownicy zaciekle odrzucający wszechobecną tenisową łupaninę, postulujący powrót do czasów tenisowych szachów McEnroe, Borga czy Navratilovej. Oddadzą królestwo za woleja, cesarstwo za zmniejszoną fonię podczas meczów Djokovicia i Azarenki. Nie trawią wojny na wyniszczenie, stawiając wyżej taktykę i sztuczki cyrkowe, których ich zdaniem obecnie jest zbyt mało na kortach.
Teściowa - omniscjentny i omniprezentny "członek" forum, "lepsza połowa" pewnego
użytkownika (NICKA WYMIENIC TYLKO PO KONSULTACJI Z NIM!), często sięgającego do opinii "teściowej" jako argumentu ostatecznego.
Trawka – 1. murawa w Wimbledonie i na innych kortach trawiastych, czasami okteślenie sezonu na trawie. 2. ziele holenderskie.
Trzej Muszkieterowie – patrz: Muszkieter.
Turban - nakrycie głowy Sandokana, które Pottermaniack wygrał dwukrotnie w zakładzie na temat meczów Agnieszki Radwańskiej. Często używane jako określenie samego użytkownika.
TVN - Jedna z dwóch największych stacji komercyjnych w Polsce. Zasłynęła w środowisku tenisowym brutalnym atakiem na Agnieszkę Radwańską podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Stacja nie darzy sympatią najlepszej polskiej tenisistki. Z wzajemnością. Niedawno Agnieszka Radwańska ogłosiła,że ta stacja ma u niej „dożywotnią czerwoną kartkę”.
Usia - niezbyt rozpowszechniony pseudonim tenisistki Urszuli Radwańskiej, odpowiednik dla pseudonimu Agnieszki Radwańskiej Isia
Uszatek - obiekt (jeśli można tak napisać o cud-kobiecie z krwi i kości i całej masy seksapilu) westchnień znacznej części męskiej (Vamos!) widowni tenisowego światka. Julia Görges i Jej prześliczne uszy. No i forhend.
Uwierzytelnienie kont - Pamiętna i kontrowersyjna akcja przeprowadzona przez SF na poczętku roku 2013, a mająca na celu likwidację multijuzerów i multikont, czyli skierowana przeciwko "klonom". Polegała ona na ponownej rejestracji wszystkich użytkowników z podaniem konta na FB bądź numeru telefonu. Wzbudziła dyskusję na forum, o tym, na ile należy pozbyć się prywatności w celu ograniczenia działalności "klonów".
Vamos! - okrzyk fanów Rafaela Nadala, miłościwie nam panującego króla mączki patrz: KOC. 2. Nick użytkownika forum, który choć jest wielkim fanem Rafy produkuje się pod avatarem Jo-Wilfrieda Tsongi miłośnika aktywnego przeżuwania kauczuku. Pozostaje mieć nadzieję, że piłka jest marki Babolat.
Venus 2.0 - każda młoda, ciemnoskóra Amerykanka, za którą stoją wyniki zostaje obwołana nową Sereną. RvR postanowił przełamać schemat, porównując Sloane Stephens do starszej z sióstr, Venus Williams.
Wawelski Smok/Smoczyca – określenie na Agnieszkę Radwańską, stosowane by zagrzać ją do walki przed meczem lub po meczu, w którym wykazała się sporą agresją i ofensywną grą lub gdy odniosła zdecydowane zwycięstwo.
WIERZYMY! - entuzjastyczny okrzyk kibiców stosowany w podbramkowych sytuacjach, kiedy ulubionemu sportowcowi gra wybitnie nie idzie. Ze stuprocentową skutecznością zagrzewa fanów do dalszego "produkowania się" i mocniejszego eksploatowania gardła. W stosowaniu hasła przoduje Claidh.
Wimbl - Wimbledon.
Wiśniówka – zacny trunek polecany przez GoVikę na specjalne okazje.
Wujek - przezwisko Alka. Nie należy łączyć go węzłem małżeńskim z ciocią. [korekta] Z tego co wiemy, nie należy łączyć go węzłem małżeńskim z ciocią.
Zakamuflowana opcja niemiecka - użytkownicy z uporem maniaka przypominający, że Angelika Kerber jest Polką reprezentująca barwy Niemiec. Krytycy takiego twierdzenia wytoczyli ciężkie działo, przywołując wspomniane wyżej porównanie rodem z krajowej polityki. Jak przystało na opcję zakamuflowaną forumowicze Ci nie kryją się ze swoją pro - niemieckością.
Zapka – obszerna zapowiedź meczu tenisowego serwowana przez redakcję Sportowych Faktów.
Zaślepieni - użytkownicy, którym w głowie zakręciła pewna urocza krakowianka. Zwolennicy drop - shotów, lobów i gry kombinacyjnej. Z nieukrywaną ironią reagują na patrz: jęki Azarenki.
Znafca - nie znawca, uważający się za fachowca. Jest takich trochę, zaczynając od tych co trzymali raz rakietę w ręce (dla podniesienia swojego autorytetu, pytają czy grałeś w tenisa), kończąc na żyjących z tenisa i zawodowo z nim związanych , którzy przy poziomie Isi są laikami, a chcą ją oceniać i doradzać.
Zwierz - jeden z braci Zwieriewów. Poniżej przytaczam wyjaśnienie Qasty zaczerpnięte z galerii "Młode Wilki":

„A oto Zwierzak, faworek Alka (czasem i mój),

Młodszy Brat Zwierzaka Dużego (Miszy Zwieriewa, który nadziei pokładanych w nim przez ojca nie spełnił więc teraz wszystkie ręce na pokład Alexa !)

Hej Wy, zobaczycie, że jeszcze o nim usłyszycie !”Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Strażniczka W Blokhauzie
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Włókniarz

1.Clown - ok nie bede hipokryta,po tym cyrku na Hopmanie czy wczesniej na Paribasie,ja (jak zapewne tysiace innych zalamanych osob) sam wtedy nazwalem go klaunem i to bylo najdelikatniejsze okreslenie.Przemowiles do mnie w tej czesci,a glownie uzyciem w definicji wyrazu pejoratywny(nawet zapomnialem co to znaczy) i tym ze to jedna z opcji opisujaca zachowanie Djoka,ktore czasami wlasnie takie jest.Jakis czas temu sam sie pytalem w komencie kto to Clown,slownika jeszcze nie bylo
2.Cycki - pozytywne okreslenie...hmm jak sobie przypomniec scene z Kilera,Cyca z Kiepskich czy odpowiedzi w teleturniejach noca to czemu nie.To samo moglo by sie tyczyc Simony...tylko jak sie to ma do sytuacji gdzie przegrywa forumowa faworytka(czyli Polka lub zawodniczka z korzeniami PL) i nie jest pokonana przez kogos lepszego.Heh nawet nie jest pokonana przez zawodniczke tylko przez Cycki! Walecznosc jest stawiana nizej niz blaznowanie.Slowa pozytywne okreslenie w tym przypadku to wmawianie ze czarne jest czarne(/watch?v=9fVSLFYWTZk).Jesli Cycki sa ok to jak dla kontrastu napisze Plasia,tez nikt z fanow sie nie oburzy?
Pisalem zdenerwowany o usunieciu hasel,ale nie o Slownik(ktory jest kawalem dobrej roboty) mi chodzi,a o to jak te hasla sa uzywane.I tu sie od zuzlofanow nie roznicie.My mamy swoje kluby,jezdzimy po sobie i Wy tez macie swoj klub PL(exPL) i takie same Buczoki jestescie jak ktos za kims innym jest.Oczywiscie wszedzie sie znajda dziwaki-wyjatki,pozdro

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Hasła clown i cycki są opisem określeń używanych na portalu dlatego są do słownika przynależne. Idąc dalej tym tropem należy zlikwidować choćby boskiego Ferru czy energizer bunny (służą określeniu kunsztu...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kyasix

W ramach afirmacji wnoszę o dodanie do słownika termunu:
Tenisowa Nerwica - subiektywny blog tenisowy prowadzony przez dwoje naszych forumowych znajomych Armandoła i PaperMonster. Jak sami piszą o sobie są: "Po***ni tenisem".
Na wspomnianym blogu starają się przekazać swoją wiedzę o tenisie.
Równolegle prowadzą swój fanpage na Facebooku o tej samej nazwie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Alk

Hasła clown i cycki są opisem określeń używanych na portalu dlatego są do słownika przynależne. Idąc dalej tym tropem należy zlikwidować choćby boskiego Ferru czy energizer bunny (służą określeniu kunsztu zawodnika, odnoszą się bezpośrednio do umiejętności, podczas gdy np. claun opisuje zachowanie Nowaka, jest powszechnie używane, nie odnosi się do umiejętności - dlatego nie ubliża szeroko rozumianej klasie sportowca; dodatkowo jak zostało napisane jest to wyraz o negatywnym zabarwieniu). Ów słownik jest kompilacją mającą m.in. ułatwić zrozumienie osobom postronnym bądź niezorientowanym co piszący ma na myśli stosując dany skrót myślowy. Hasła wielokrotnie są napisane w sposób żartobliwy. Forum to miejsce gdzie piszą rozmaite osoby, o różnej wrażliwości, odmienne w gustach i ocenach - pewne ekstrema nie są natomiast w przedmiotowym słowniku ujęte. Jednakże jedynie pewne wartości skrajne, jak choćby wulgaryzmy. Zdecydowanie bardziej uwłaczające jest słowo: paletkarka - używane głównie do określenia jednej tenisistki - w momencie jego użycia jest uwłaczające. Jego istnienie w opisie hasłowym (podobnie jak wymienione przez Ciebie) natomiast jest równie wzburzające co tłumaczenie słowa cep w PWN-ie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

hasla Clown i Cycki uwlaczaja klasie sportowej zawodnikom ktorym sa przypisywane,powinny byc stad usuniete,jesli chcecie tu trzymac jakis poziom

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
basher

To tak, żeby poinformować tu zebranych, Gael wygrał z kitką, mimo że wydawało się, że odda ostatnie tchnienie na korcie. Jest po prostu cudowny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

Przestraszyłeś tym zimowym resetem - ale dostęp jest - od Twoich blogów.:-) Właśnie byłam na Alpe Cermis. :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Okazja do zacieszu zawsze się znajdzie. ;) W blogach zimowych zrobili reset i został tylko mój o teście Smiguna. PS. Nie wstawisz nicku który zasugerowałem? Pliiis! ;D

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
crzyjk

To może zacznijmy go dzielić na kilka blogów, kolejne wydania, lub tomy A - C itd.. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Nowe słówko do słownika? A tak przy okazji, czy blogi mają jakieś ograniczenie pojemnościowe? Coś czuję, że z czasem słownik rozroście się do rozmiarów PWN'owskiego ;p

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Guru cjotka Kazmira

Niechętnie ale specially for You ;)
Lekko zmodyfikowane przepoczwarzenie ;p

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Okazja do zacieszu zawsze się znajdzie. ;) W blogach zimowych zrobili reset i został tylko mój o teście Smiguna. PS. Nie wstawisz nicku który zasugerowałem? Pliiis! ;D

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Okazja do zacieszu zawsze się znajdzie. ;) W blogach zimowych zrobili reset i został tylko mój o teście Smiguna.
PS. Nie wstawisz nicku który zasugerowałem? Pliiis! ;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Równie nieśmiało prznaję Ci rację, a wręcz uważam że ci użytkownicy są jakby 'losowani' wśród ogółu na co wskazuje choćby 'polecanie' tam użytkowników usuniętych ;)) Niemniej jeśli ktoś chce się cieszyć...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kyasix

Równie nieśmiało prznaję Ci rację, a wręcz uważam że ci użytkownicy są jakby 'losowani' wśród ogółu na co wskazuje choćby 'polecanie' tam użytkowników usuniętych ;))
Niemniej jeśli ktoś chce się cieszyć z tego, że jest tam na miejscu pierwszym czy piątym to nie widzę problemu. Dobra zabawa jest najważniejsza :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Brawa dla laureatów! Ale nieśmiało zasugeruję, że ta lista uwzględnia chyba najbardziej aktywnych forumowiczów w danym dziale sportowym. ;)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
crzyjk

Na priv dodałem jeszcze definicję MWTA, możesz ją umieścić, jak "rada redakcyjna" się zgodzi. Dzięki za uwzględnienie prośby.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Aha! Myślniki wróciły na swoje miejsce, Twoja prośba została uwzględniona, a spacje opanowane - tyle z nowości w słowniku.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Aha! Myślniki wróciły na swoje miejsce, Twoja prośba została uwzględniona, a spacje opanowane - tyle z nowości w słowniku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Zobaczcie teraz na "Polecani użytkownicy" na stronie FS Tenis!!! Wczoraj żartowałem, że Armadoł nie zasłużył na drugie miejsce i już został zdegradowany. Uśmiałem się zdrowo :D:D:D Tobie oczywiście gratuluję...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
I am sexy and I know it

jak dzieci w piaskownicy
a Armandoł i Ty na którym miejscu jesteście w prywatnym rankingu Kasi N?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Zobaczcie teraz na "Polecani użytkownicy" na stronie FS Tenis!!! Wczoraj żartowałem, że Armadoł nie zasłużył na drugie miejsce i już został zdegradowany. Uśmiałem się zdrowo :D:D:D Tobie oczywiście gratuluję...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Brawa dla laureatów! Ale nieśmiało zasugeruję, że ta lista uwzględnia chyba najbardziej aktywnych forumowiczów w danym dziale sportowym. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Zobaczcie teraz na "Polecani użytkownicy" na stronie FS Tenis!!! Wczoraj żartowałem, że Armadoł nie zasłużył na drugie miejsce i już został zdegradowany. Uśmiałem się zdrowo :D:D:D Tobie oczywiście gratuluję...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
crzyjk

Zobaczcie teraz na "Polecani użytkownicy" na stronie FS Tenis!!!
Wczoraj żartowałem, że Armadoł nie zasłużył na drugie miejsce i już został zdegradowany. Uśmiałem się zdrowo :D:D:D
Tobie oczywiście gratuluję pierwszego, zasługujesz!..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Dzięki ciociu, ale pragnę przypomnieć, że słownik napisało trzynastu juzerów, czyli "na łepek" przypadają dwa - trzy lajki. ;) Zbiorowy samozachwyt towarzystwa wzajemnej adoracji jak najbardziej wskazany....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Dzięki ciociu, ale pragnę przypomnieć, że słownik napisało trzynastu juzerów, czyli "na łepek" przypadają dwa - trzy lajki. ;) Zbiorowy samozachwyt towarzystwa wzajemnej adoracji jak najbardziej wskazany. Tak czy Novak, po otrzymaniu kilku drobnych i większych poprawek (dzięki Viv!) hasła zaczynają się z dużej litery.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Siemanko Harry, ja w nagrodę rano umieściłam coś dla Ciebie w swojej prywatnej galerii. Co prawda po części to już nie aktualne, ale wciąż pozostaje to moim skromniutkim podziękowaniem dla Ciebie za pracę...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kyasix

Siemanko Harry, ja w nagrodę rano umieściłam coś dla Ciebie w swojej prywatnej galerii. Co prawda po części to już nie aktualne, ale wciąż pozostaje to moim skromniutkim podziękowaniem dla Ciebie za pracę nad słownikiem ;)
http://www.sportowefak...omment_box

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [27 komentarzy tej dyskusji]

Proponuję abyś opracował to hasło, w nagrodę dostaniesz "kółko" w zakładce "Autorzy". ;)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Włókniarz

wlasnie skad slowo Bucz? bo jest wies Bucz,gmina Buczek ale to inne rejony a Buczolandia i Jozki - mozesz wyjasnic skad to pochodzi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [28 komentarzy tej dyskusji]

Zacznę od tego że, nie zamierzaliśmy absolutnie wejść w rolę recenzenta bądź korektora tego "Słownika" ... słowo harcerza:) Do hasła "Żużlowiec" nie zgłaszaliśmy żadnych zastrzeżeń. Trochę tylko nas...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czarna Wdowa

Czołobitności z Buczy za tak perfekcyjną "robotę" :) Jest tu dziesiątki haseł pod którymi podpisuję się rękami i nogami. Gratuluję.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.