Pσtter - lubi

 • Pσtter lubi Komentarz

  Ula zagra jutro drugi mecz od 10:00 (czasu lokalnego). Spore wyzwanie, bo jej pierwszą rywalką w turnieju głównym będzie Egipcjanka Sherif rozstawiona z nr 3.

 • Pσtter lubi Komentarz

  No nie wiem, nie wiem... Strasznie się na te deble uwziąłeś ;D)). Przy dobrej grze ja czasu na aklimatyzowanie się w jakimś szerszym wymiarze raczej nie widzę. Grasz finał, rezygnujesz z turnieju niższej rangi, ale z tej samej rangi? Tylko wyjątkowo, dmuchając na zimne. Zwykle masz wtedy i tak wolną pierwszą rundę i to jest cała aklimatyzacja - jeden dzień zasadniczo. A jeżeli grasz nie na finał, ale dobrze? To do czwartku, piątku? Wolna runda tylko dla najwyżej rozstawionych, a dla reszty poniedziałek. Więc gdzie czas na aklimatyzację? Ja Ci jeszcze przypomnę, że te "wolne rundy" nie są od zawsze. W najlepszych czasach tego nie było, zwycięzca turnieju pakował się i szybciutko na pierwszą rundę zasuwał :D))).
  Ten rok w ogóle ma mocno poprzestawiany kalendarz. Przesunięcie RG o tydzień spowodowało lukę turniejową dla najlepszych, przecież z Rzymu się od razu przenosiło do Paryża, teraz są praktycznie "puste" dwa tygodnie. Więc każdy dzień gry jest na wagę złota. Przecież sam tak mówisz ;). To o co Ci z tymi deblami chodzi? ;D) Iga straciła szansę na treningi w grze i tyle.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Twierdzę, i to jest naturalna konsekwencja tego, o czym piszesz razem z FR, że jeżeli gra się wszystkie turnieje, to nie ma po prostu czasu na aklimatyzowanie się i przywykanie do kortów. Bądźmy konsekwentni ;). Jeżeli chce się grać wszystko, to aklimatyzacja jest towarem deficytowym. Jeżeli Iga ma grać więcej i efektywniej, to trzeba zapomnieć o aklimatyzacjach. W piętek-sobotę kończy się turniej, a od poniedziałku-wtorku gra się następny. Tak czy nie? ;)

 • Pσtter lubi Komentarz

  No nie mogę się zgodzić. ;D) Bo w takim układzie logicznie rzecz biorąc powinna jak najszybciej odpaść w Rzymie, żeby niepotrzebnie nie przyzwyczajać się do też dosyć specyficznych rzymskich kortów i jak najszybciej aklimatyzować się w Paryżu. To żart oczywiście, no ale jednak konsekwentny... A nawierzchnia moim zdaniem (i wysokość, i temperatura) nie mają wielkiego znaczenia dla ćwiczenia elementu, o którym wspomniałem. Weź pod uwagę, że teraz będzie to musiała trenować w ramach sparringu, a chyba właśnie chodzi Ci o coś przeciwnego. I powtórzę, że to się trenuje raczej w grze deblowej, bo zwykłe tłuczenie singlowe wnosi w tym elemencie niewiele.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Za momencik start przyjemnego meczyku :).

 • Pσtter lubi Komentarz

  @peyo: Śmieszny, chłopie, jesteś. Oburza cię fakt użycia przez Igę wulgaryzmu (rzadko się Jej to zdarza) w ferworze emocji sportowych, zapewne niedoświadczanych przez ciebie (stąd brak świadomości). I tu muszę cię zmartwić - dość powszechne to zjawisko i ponadnarodowe...
  Jeszcze bardziej śmieszne jest przywoływanie casusu pewnej pożal się Boże posłanki jako niby porównanie.
  Smutne natomiast jest to, że nazywasz Igę "gwiazdą celebrytką" - to już świadczy o twoim intelekcie i totalnym braku rozeznania. Zaimki w odniesieniu do ciebie piszę świadomie małą literą, bo na razie nie zasłużyłeś.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Wypowiedzi kilku kibiców i dużej grupy frustratów i hejterów. Bez rozeznania, kto z kim gra, jakie ma doświadczenie...
  Już przed meczem widziałem wypoconą opinię, że "będzie srogie lanie" :-)
  "Blisster" zwrócił uwagę na oceny na zagranicznych forach, ja zaś "czytatym" polecam (wiem, próżne nadzieje...) poczytać wypowiedzi tenisistów, trenerów - tych, którzy znają się na tym sporcie. Wówczas być może zaczniecie patrzeć na sport i sportowców z właściwym dystansem, a nie przez pryzmat niespełnionych własnych nadziei.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Bardzo przykro czytać te niepochlebne i nasączone jadem komentarzę na temat Igi, kiedy zagraniczne fora chwalą postawę naszej tenisistki, bo dała bardzo dobry mecz i wspaniałe widowisko, a ona ma dopiero 19 lat, jeszcze wiele przed nią a i tak bardzo wysoki poziom reprezentuje. Ciekawe który z was w jej wieku był mistrzem w swojej profesji... Większość z was, która wypisuje tutaj te wypociny, nie miałaby odwagi powiedzieć jej ani jej sztabowi, tego w oczy. Naprawdę jesteśmy tacy okropni że na własnego rodaka tak plujemy? Bardzo to przykre.

 • Pσtter lubi Komentarz

  @Tom.:Naprawdę coś z tym serwisem muszą zrobić, rok temu było lepiej.

 • Pσtter lubi Komentarz

  @Pσtter: Może jeszcze Halep jak jej wyjdzie mecz no i oczywiście Iga z formą z Paryża - tak twierdzi Tesciowa.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Kudermetova jest o 4 lata starsza od Igi więc nietrafiony przykład.

  Poza tym, Kudermetova nie jest mistrzynią wielkoszlemową więc ciuła punkciki po Stambułach i innych Meksykach.

  Jesli do kogoś Igę porownywać, to raczej do Andreescu. A od niej gra więcej i ma lepsze zdrowie.
  Albo do Kenin, ktora grała wszędzie gdzie popadnie, dostała parę porażek, zdrowie się posypało, mental też i teraz jest cieniem siebie sprzed roku. Także nie ma na to reguły.

 • Pσtter lubi Komentarz

  A, przypomniałem sobie, coś pisałem... Sprowadzało się to do tego, że bez debla nie tylko nie nauczysz się grać porządnie przy siatce, ale także nie nauczysz się grać z przeciwniczkami grającymi przy siatce. A pisałem to chyba po meczu Simony z Taylor Townsend.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Tylko, że ten wirus to nie jest takie "coś", a realne zagrożenie i wytlumaczenie, dlaczego są tenisistki, ktore nie latają po wszystkich możliwych turniejach w tym czasie.

  Bezrobocie jej raczej nie grozi, jest całkiem niezła w odbijaniu też żołtej piłeczki, jak już to robi, więc na waciki wpadnie :)

 • Pσtter lubi Komentarz

  Ano pewnie, że by dobrze zrobiło. No chyba, że złapałaby wirusa jak Andreescu, Anisimova, Badosa, Juvan, potem 2 turnieje w plecy, bo kwarantanna, brak treningow, na nowo odbudowywanie formy, wylotka w 1 rundzie, bo brak formy. I znowu nie byłbys zadowolony :)

 • Pσtter lubi Komentarz

  No nie. Nie dość, że zamrażarka to jeszcze Grycany. Czy Ty aby na pewno mieszkasz w tej części Polski, co ja? ;D
  Żarty, żartami. Ale w żabce obok wałów w Rzeszowie, te kubeczki z lodem rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. ;)

 • Pσtter lubi Komentarz

  Wiesz Tomie równie dobrze jak ja, że w "zamierzchłych" czasach grało się wszystko i deble naprawdę w niczym nie przeszkadzały. Ja uważam, że nic się w tym zakresie nie zmieniło. Dobry debelek nie przeszkadza w grze singlowej, ale ją ulepsza. I jest dobrym treningiem w ramach samej gry, o który przecież tutaj postulujesz ;). Już nie pamiętam, czy pisałem ogólnie o walorze sportowym i mentalnym niektórych par deblowych, ale chyba o zestawie Ash-Vika coś skrobnąłem. Chociaż przyznam też, że wkomponowywanie na siłę Igi do pary mikstowej jest raczej marnym pomysłem, to bardzo specyficzna "konkurencja" tenisowa, wymaga szczególnych predyspozycji (a ten temat chyba był tu już też poruszany).

 • Pσtter lubi Komentarz

  Pierwsze słyszę. Ale dobrze wiedzieć :)

 • Pσtter lubi Komentarz

  Tak!! To ja byłam ankietowana! ;D

 • Pσtter lubi Komentarz

  Ash Melbourne AO Adelaide Miami Charleston Stuttgart Madrid
  Iga Melbourne AO Adelaide Dubai Miami Madrid


  dla porownania Muguruza
  Melbourne AO Doha Dubai Miami Charleston Madrid - za dużo występow w 1 części sezonu i na mączkę ktorą Garbine lubi przyszła kontuzja.

 • Pσtter lubi Komentarz

  Jesteśmy w pandemii, Iga wielokrotnie powtarzała, że nie czuje się zbyt komfortowo w bankach, poza tym jest to dla mnie zrozumiałe, że woli unikać jeśli może podroży. Takie czasy. Trzeba to zrozumieć i zaakceptować. Jak sytuacja wroci do względnej normalności to na pewno będzie grała więcej.
  Z pewnością ranking dla Igi i jej sztabu nie jest teraz tak ważny jak np. dla Ciebie i innych fanow Igi