Niedaleko od murów Kremla - dzień drugi i trzeci.

autor: Eugene_64 | 2012-10-14, 20:57 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Od soboty w najbardziej wysuniętej na północ metropolii świata rozgrywany jest turniej WTA Moskwa. Jest to już ostatni w tym sezonie turniej kategorii WTA PREMIER Events i ma w tym roku pulę nagród wynoszącą 740,000 USD. Poprzedza on Turniej Mistrzyń, który będzie rozgrywany od 23 października w Stanbule.

Poniedziałek będzie trzecim dniem 19. edycji turnieju tenisowego WTA w Moskwie. Rozegrane zostaną mecze finałowej rundy turnieju kwalifikacyjnego oraz pierwsze mecze turnieju głównego. A oto szczegółowy program gier na dzień jutrzejszy:

Centre Court (od 09:00)
1. ATP: Korolev vs. Muzaev
2. Bojana Jovanovski vs. Sofia Arvidsson (NP 11:00)
3. Margarita Gasparyan vs. Lucie Safarova
4. ATP: Istomin vs. Phau
5. Francesca Schiavone vs. Urszula Radwanska (NP 16:30)
6. ATP: Ram vs. Jaziri
Court 1 (od 09:00)
1. Valeria Solovieva vs. Kristyna Pliskova (Finał kwalifikacji)
2. ATP: Sela vs. Kravchuk
3. Olga Puchkova vs. Anastasia Rodionova (Finał kwalifikacji)
4. Pliskova/Pliskova vs. Kirilenko/Petrova
5. ATP: Dlouhy/Dolgopolov vs. Berlocq/Bogomolov Jr. (NP 15:00)
Court 2 (od 09:00)
1. ATP: Berrer vs. Golubev
2. Elina Svitolina vs. Maria Elena Camerin (Finał kwalifikacji)
3. ATP: Gimeno-Traver vs. Rosol
4. Klara Zakopalova vs. Alexandra Cadantu
5. ATP: Ito vs. Bautista-Agut
Court 3 (od 10:00)
1. ATP: Roger-Vasselin vs. Michał Przysiężny (POL)
2. Vesna Dolonc vs. María-Teresa Torró-Flor (Finał kwalifikacji)
3. Lee-Waters/Moulton-Levy vs. Cornet/Alicja Rosolska (POL)

W poniedziałek w turnieju KREMLIN CUP w Moskwie zagra troje polskich tenisistów:

  • Michał PRZYSIĘŻNY (POL) vs. Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) - Pierwszy mecz na korcie #3 (od 10:00)
  • Alicja ROSOLSKA (POL)/Alize CORNET (FRA) vs. Lindsay LEE-WATERS (USA)/Megan MOULTON-LEVY (USA) - trzeci mecz na korcie #3
  • Urszula RADWAŃSKA (POL) vs. Francesca SCHIAVONE (ITA) - NP 16:30 na korcie centralnym.

Poniżej zamieściłem link do "drabinki" turnieju głównego:
http://www.wtatennis.com/SEWTATour-Archive/posting/2012/730/MDS.pdf
i turnieju kwalifikacyjnego:
http://www.wtatennis.com/SEWTATour-Archive/posting/2012/730/QS.pdf

Turniej WTA w Moskwie ma już 18-letnią historię. Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w 1994 roku. Przez piersze trzy lata (1994-1996) był on turniejem kategorii WTA Tier III. W latach 1997-2008 należał on do najwyższej wówczas kategorii WTA Tier I, a od 2009 roku jest to turniej WTA PREMIER. Ponadto w 2007 roku nastąpiła zmiana nawierzchni kortów z bardzo szybkiej nawierzchni dywanowej na hard-court.

Rekordzistką turnieju jest Magdalena Maleeva, która trzykrotnie wywalczyła w Moskwie tytuł (1994, 1995, 2002). Pozostałe zwyciężczynie to: Conchita Martínez (1996), Jana Novotna (1997), Mary Pierce (1998, 2005), Nathalie Tauziat (1999), Martina Hingis(2000), Jelena Dokić (2001), Anastasia Myskina (2003, 2004), Anna Czakwetadze(2006), Jelena Dementiewa (2007), Jelena Janković (2008), Francesca Schiavone(2009), Wiktoria Azarenka (2010) i Dominika Cibulkova (2011).

Wolne losy w pierwszej rundzie otrzymały 4 najwyżej rozstawione tenisistki:
(1) Samantha Stosur  (AUS, #09);
(2) Marion Bartoli  (FRA #10);
(3/W) Karolina Woźniacka (DEN #11);
(4) Ana Ivanović (SRB, #12);

Pozostałe rozstawione w turnieju to:
(5) Dominika Cibulkova (SVK, #13);
(6) Nadia Pietrowa (RUS, #14);
(7) Maria Kirilenko (RUS, #16);
(8) Lucie Safarova (CZE, #18);

Dzikie karty otrzymały: Karolina WoźniackaJelena Wiesnina i Margalita Gasparian.

Najstarszą uczestniczką turnieju jest Włoszka Francesca Schiavone (32 lata), a najmłodszą Rosjanka Margarita Gasparian (18 lat).

W tegorocznej edycji turnieju KREMLIN CUP wystąpią tenisistki z 14 krajów. Najwięcej z Rosji - 6.

Nagrody
pieniężne i punktowe:
WIN    122,000 $     470 pkt
FIN      66,250 $      320 pkt
SF-     35,735 $      200 pkt
QF-     19,150 $      120 pkt
R2-     10,350 $        60 pkt
R1-      5,700 $          1 pkt

Serdecznie zapraszam do wspólnego komentowania meczów w Moskwie.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Eugene_64

Komplet dzisiejszych wyników pierwszej rundy WTA Moskwa:
(8) Lucie Safarova (CZE) d. (WC) Margarita Gasparyan (RUS) 6-3 4-6 6-2
Urszula Radwanska (POL) d. Francesca Schiavone (ITA) 6-3 6-1
Klara Zakopalova (CZE) d. Alexandra Cadantu (ROU) 6-3 6-3
Sofia Arvidsson (SWE) d. Bojana Jovanovski (SRB) 6-2 6-4

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TomaszJ

Schiavone grala 10 razy w Moskwie i jeszcze nigdy nie odpadla w 1 rundzie. No coz, starosc nie radosc. Wygladala okropnie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Ula dwa gemy od pokonania mistrzyni tego turnieju. ;) Witam wszystkich.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

"Galeria chwały" turnieju WTA w Moskwie: Magdalena Maleeva (1994, 1995, 2002, Conchita Martínez (1996), Jana Novotna (1997), Mary Pierce (1998, 2005), Nathalie Tauziat (1999), Martina Hingis(2000), Jelena...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

W drugim zakończonym meczu turnieju głównego w Moskwie:
Sofia Arviddson (SWE) d. Bojana Jovanovski (SRB) 6-2 6-4. Mecz trwał 1h28'.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

Niestety Alicja Rosolska zakończyła w pierwszej rundzie start w Pucharze Kremla:
Lee-Waters/Moulton-Levy (USA/USA) d. Cornet/Rosolska (FRA/POL) 7-6(7) 6-7(5) 10-5

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

A oto komplet wyników finałowej rundy kwalifikacji w Moskwie:
(8) Anastasia Rodionova (AUS) d. (2) Olga Puchkova (RUS) 6-0 3-0 ret.
Vesna Dolonc (SRB) d. (5) María-Teresa Torró-Flor (ESP) 2-6 6-4 6-2
Valeria Solovieva (RUS) d. (6) Kristyna Pliskova (CZE) 6-4 3-6 7-6(3)
Elina Svitolina (UKR) d. Maria Elena Camerin (ITA) 7-6(5) 3-6 6-4

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

W pierwszym zakończonym meczu turnieju głównego w Moskwie:
Sofia Arviddson (SWE) d. Bojana Jovanovski (SRB) 6-2 6-4. Mecz trwał 1h28'.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

Pierwszą kwalifikantką w turnieju w Moskwie została:
Valeria Solovieva (RUS) d. Kristina Pliskova (CZE) 6-4 3-6 7-6(3). Mecz trwał aż 3h13'.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

@TenSybil zadał pytanie:

A kiedy coś w telewizji??? Moskwa o 16:30?


Odp. Transmisja telewizyjna z Moskwy rozpocznie się o godzinie 11:00 na kanale głównym EuroSportu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugene_64

"Galeria chwały" turnieju WTA w Moskwie:
Magdalena Maleeva (1994, 1995, 2002, Conchita Martínez (1996), Jana Novotna (1997), Mary Pierce (1998, 2005), Nathalie Tauziat (1999), Martina Hingis(2000), Jelena Dokić (2001), Anastasia Myskina (2003, 2004), Anna Czakwetadze(2006), Jelena Dementiewa (2007), Jelena Janković (2008), Francesca Schiavone(2009), Wiktoria Azarenka (2010) i Dominika Cibulkova (2011).
Kto do niej dołączy za tydzień?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 15 października 2012 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.