Klub Historyczno-Polityczny ... ---> i Wiedzy o Wszystkim ;)

autor: Tom. | 2015-01-13, 10:16 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Eva Green jako Sybilla Jerozolimska, Siostra Baldwina IV, "Króla Trędowatego" w filmie Ridleya Scotta "Kingdom of Heaven" z 2005 r.

Otwieram blog historyczno-polityczny ... ---> i wiedzy o wszystkim ;) (Strzałeczka musi być jako mój znak rozpoznawczy ;)). Jeśli ktoś chce tutaj podyskutować, proszę bardzo, zobaczymy :)

Pomału tekst wstępu do tego blogu się tworzy, lecz to jest jeszcze ciągle przymiarka:

KOLEJNY BLOG?...ALE O CO CHODZI?
O co chodzi w tym blogu? To nie ma być blog czysto polityczny, a już w ogóle nie zajmujący się obecną sytuacją polityczną w Polsce, wyborami itd. Także nie jakiś "rocznicowy", bo takie blogi już istnieją.

Chodzi mi tutaj raczej o spojrzenie historyczne, aby spróbować uszeregować procesy obecnie zachodzące w polityce.

Dajmy na to Ukraina: Zeby zrozumieć, co się tam dzieje, trzeba sięgnąć przynajmniej do czasów starej Rzeczpospolitej albo i wcześniej, poznać po prostu historię tego kraju. Itd. itd. Kto się zastanawia w dzisiejszych czasach w Polsce, dlaczego np. większość Niemców, czy Francuzów reaguje na kryzys ukraiński inaczej niż większość Polaków? Może mają ku temu powody? OK, podobne analizy polityczne można przeczytać w prasie, ale czasami warto sięgnąć do genezy historycznej, by zrozumieć te narody.

W Polsce za dużo się patrzy na historię "od środka", wyolbrzymia się znaczenie kraju, lub z drugiej strony bezpodstawnie umniejsza. Towarzyszą temu często postawy ekstremalnie narodowe, lub z drugiej strony wręcz prześmiewcze. Te ekstremalne postawy powodują, że znalezienie wspólnego mianownika przy spojrzeniu na Polskę, czy nawet Europę, jast prawie niemożliwe.

Na tym blogu spróbujmy jako dyskutanci (choć emocjonalnie nie zawsze jest to możliwe) wystrzegać się takiego ekstremalnego podejścia do tematów.

Jeden ze wzorców: St._Stephen's_Club w londyńskiej dzielnicy Westminster, otwarty zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn

Wyobraźmy sobie ten blog jako klub dyskusyjny, gdzie zasiadamy w głębokich wygodnych fotelach, kto chce to z podnóżkiem (;) albo z przechylonym oparciem w celu wygodnego leżakowania, na środku cisowy stoliczek, kawa i koniak podawana przez dyskretną obsługę (spoza tego forum, oczywiście :)), w oddali lekka muzyczka, a my dyskutujemy spokojnie, bez przerywania sobie w pół zdania, zaczynając od tematów najmniej spornych, historycznych właśnie. Jeśli tam nie uzyskamy konsensu, to nie ma po co przesuwać się do spraw bardziej bieżących, taki klubowy  "approach", mam nadzieję, że do zrealizowania :)

Ponadto ciekawa (?) jest dyskusja po prostu tylko czysto historyczna, bez spoglądania na Polskę, np. o - bo ja wiem - Belizariuszu podbijającym kraj Ostrogotów, albo już bardziej "aktualna"  dyskusja dotycząca Wypraw Krzyżowych (patrz zdjęcie na samej górze), bądź dyskusja o debatach w Bundestagu w latach 70-tych, dotyczących uznania granicy z Polską na Odrze i Nysie przez RFN. To już bardziej dotyczące spraw polskich, oczywiście.

WIEDZY O WSZYSKIM...
A w razie czego można poruszyć inne ciekawe tematy, dotyczące, bo ja wiem? geografii (to dla Pablo ;)), antropozofii, przeobrażeń społecznych, medycyny, genetyki, czego dusza zapragnie ... ale z ręką na sercu: historia i polityka zawsze będą w tym grały rolę ;)

UWAGI...
Tak, że na koniec wstępu takie dwa spostrzeżenia
---> Skoro na forum tenisowym wymienia się muzę, to można powymieniać i takie informacje:)
---> A jeśli ta wymiana informacji nikogo tutaj nie zainteresuje, to sam ten fakt też stanowi ciekawą informację :P

A OTO COS "DLA ROZGRZANIA"
Moi Drodzy Klubowicze, a raczej Ich Nieobecne Dusze w tradycji Dinner for One ! ;)
Zanim otworzymy WRESZCIE ten Klub, wypadało by zapoznać się na poważnie z Historią Swiata :P
---> Bez zapoznania się z tym pouczającym wykładem nie ma podstaw do dalszej dyskusji XD ::PP

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Tom_J

Jako mój ogólny statement do burzliwej dyskusji o uchodźcach nie tylko na tym forum, napisałem na tablicy usera "jerry.pl-relacje":
(BTW: --- To nie znaczy, że otwieram tutaj jakąś dyskusję na ten temat, wręcz przeciwnie, jest to mój końcowy post do tej dyskusji :) )
---> Post do Jerrego:
Cześć: chciałbym ustosunkować do tamtego Twojego postu, żebyś nie pomyślał, że nie chodziło mi to po głowie: znajdujemy się w Europie w krytycznej sytuacji, gdy miliony, a potencjalnie dziesiątki milionów uchodźców na skutek różnych konfliktów i wojen domowych prą od lat na Europę (nie mylić z Polską, do której tak na dobrą sprawę się nie pcha BEZPOSREDNIO prawie nikt). Jest to problem na całe pokolenia, może dojść na jego podłożu do rozpadu Unii Europejskiej, albo do gorszych następstw, niestety. Było nie było, Europa się ostatnio, tak od pół roku, "obudziła", stwierdzono nagle, że Bliski Wschód to "nie tak daleko" i ZACZYNA się debatować nad tym problemem, a przede wszystkim nad POWODAMI fal uchodźczych. Z tego punktu widzenia wszelkie debaty, również i tu (nie mylić z bezmyślnymi hejtami) są potrzebne, bo w ogóle zaczyna się myśleć nad problemem. Obawiam się przy tym, że - na dalszą metę - złudzeniem jest, że poszczególne państwa w Europie mogą się od tego problemu odizolować przez zamykanie poszczególnych granic. Albo Europa razem znajdzie na te problemy remedium - albo poszczególne państewka kiedyś, najpóżniej po rozpadnięciu się Unii, jedno po drugim "utoną" (w tym myślę również o wchłonięciu przez Rosję) ... Nacisk na Europę z zewnątrz jest w każdym razie potężny, i - mówiąc szczerze - ja żadnych "genialnych rozwiązań" nie widzę, murami Europy otoczyć się nie da.... I tymi raczej ogólnymi spostrzeżeniami chciałbym zamknąć dyskusję z mojej strony :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)

ostatnia odpowiedź: 24 listopada 2015 [12 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Mimo wszystko dzięki, że wpadłeś :)
Btw: Teraz to Ty jesteś mainstreamem, tak że wojnę podjazdową to teraz ja prowadzę :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Sorry Tom_Je , ale ja się nie nadaję tutaj...zaraz by latały te krzesła i stoliki z koniakami i kawą...za bardzo wyrywny jestem :P Was "odpowiednio" ukształtowały mainstreamowe media, z prawdziwymi guru...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Sorry Tom_Je , ale ja się nie nadaję tutaj...zaraz by latały te krzesła i stoliki z koniakami i kawą...za bardzo wyrywny jestem :P
Was "odpowiednio" ukształtowały mainstreamowe media, z prawdziwymi guru publicystyki: Tomaszem Lisem i Adamem Michnikiem na czele, a ja to wiadomo: ciemnogród, frustrat, ksenofob, faszysta :P
Nie widząc szans na nić porozumienia, wolę oddalić się na z góry upatrzone pozycje i kontynuować wojnę podjazdową ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)

ostatnia odpowiedź: 16 listopada 2015 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

No rzeczywiscie widzę, że tu sie bardzo krwawo robi ... Ok, kończymy lepiej ten temat, póki jeszcze możemy ... Miłego dnia :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Tak,to prawda. Już wielokrotnie tak było i zapewne znów nas i potomnych to czeka. Nie ma lekarstwa na ludzką chciwość i głupotę zarazem. Jedno nie wyklucza drugiego. By analiza tych przyczyn i ewentualnych...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Speed58

Tak,to prawda. Już wielokrotnie tak było i zapewne znów nas i potomnych to czeka. Nie ma lekarstwa na ludzką chciwość i głupotę zarazem. Jedno nie wyklucza drugiego. By analiza tych przyczyn i ewentualnych skutków miała sens,to trzeba teraz z tym,niestety,żyć. Analizując niczego nowego nie osiągniemy. Bajdurzenie o gwałtach,już się wyjaśniło,bo gdy kobieta nie ma zakrytych włosów,to jest godna ukarania i najlepszym sposobem wymierzenia tej kary jest gwałt,ponoć przynoszący chwałę sprawcy. Ja pierdziu...gdyby o mnie szło i tyczyło to mojej rodziny (nawet tej wirtualnej),to jak to w tej chwili piszę,rżnąłbym wszystko,co arabskie,od niemowlaka po starca...bardzo tępym nożem!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

He, he, to z tym pracodawcą mi nie grozi ;) Gitary nie zawracasz, wręcz przeciwnie :) Pewnie, że tu nikt żadnych rozwiązań nie wprowadzi w życie. Ale poanalizować przyczyny upadków i trwania wielkich...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

He, he, to z tym pracodawcą mi nie grozi ;) Gitary nie zawracasz, wręcz przeciwnie :) Pewnie, że tu nikt żadnych rozwiązań nie wprowadzi w życie. Ale poanalizować przyczyny upadków i trwania wielkich państw w historii nie zaszkodzi ... Tylko czy ktoś się tym w ogóle interesuje? A historia bardzo lubi się powtarzać ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Raczej koniecznie,ale i tak nie mamy wpływu na efekt końcowy,co automatycznie obniża poziom dyskusji,bo pomimo najświetniejszych rozwiązań,żadne nie zostanie wprowadzone w życie. Nie zawracam gitary....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Speed58

Raczej koniecznie,ale i tak nie mamy wpływu na efekt końcowy,co automatycznie obniża poziom dyskusji,bo pomimo najświetniejszych rozwiązań,żadne nie zostanie wprowadzone w życie.
Nie zawracam gitary. Pracuj wydajnie,bo innego pracodawca najmie ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

Miałem na myśli, by nie ruszać tu u mnie na blogu, bo wyobrażam sobie, że może to doprowadzić do podobnych dyskusji jak przed wyborami prezydenckimi dzielących użytkowników. Chyba muszę zmienić nazwę...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Miałem na myśli, by nie ruszać tu u mnie na blogu, bo wyobrażam sobie, że może to doprowadzić do podobnych dyskusji jak przed wyborami prezydenckimi dzielących użytkowników. Chyba muszę zmienić nazwę blogu i wywalić słowo "polityczny". O to mi chodziło. Że Europa ma obecnie potężny problem to swoją drogą jasne. Ale niejasny jest optymalny sposób wzięcia się za ten problem. Jedni budowali kiedyś mury (Chińczycy) inni asymilowali Barbarzyńców (Rzymianie). Pytanie komu co pomogło ... O takim historycznym aspekcie może warto by było podyskutować ... Sam nie wiem... Ryzyko duże ... Dużo emocji ... Zastanowię się ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [5 komentarzy tej dyskusji]

My nie ruszymy,to nas ruszą. Nikt nie wie,co za dziadostwo wejdzie do Europy. Poznajesz te plakaty? http://l.yimg.com/fz/a...NA--/https ://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/95003620.jpg

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Dzięki za post.:) Tylko króciutko, bo z pracy: Ciężka sprawa ze "znalezieniem" tych najbardziej potrzebujących azylu uchodźców. Zdaje się, że np. chrześcijańscy Syryjczycy są naprawdę zagrożeni. Wyobrażam sobie, że oni byliby zdolni do asymilacji, ale ogólnie przyznam, że temat cholernie ciężki
Może lepiej nie ruszać ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Dziękuję za zaproszenie. Jednak już na wstępie muszę wyjaśnić,że historia,geneza powstawania problemów obecnego świata,nigdy nie były moją mocną stroną,a zagłębianie się w odległe czasy bardzo mnie męczy...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Speed58

Dziękuję za zaproszenie. Jednak już na wstępie muszę wyjaśnić,że historia,geneza powstawania problemów obecnego świata,nigdy nie były moją mocną stroną,a zagłębianie się w odległe czasy bardzo mnie męczy i...najzwyczajniej w świecie nudzi. Co nie znaczy,że nie zachwyca mnie sztuka,architektura,i okalające te tematy fakty.
Bardzo drażni mnie sięganie do spraw katyńskich,smoleńskich i temu podobnych. Przyczyna? Jedna,jak dla mnie. Życie umyka zbyt szybko,by ciągle ślęczeć nad grobami nacji całego świata. Nie jestem zwolennikiem wszelakich rocznic,w tym związanych z rodziną,czyli rocznic ślubów,urodzin i temu podobnych imprez organizowanych obecnie,bardziej na siłę,niż z powodów ideologicznych. Temat powstań,to była najlepsza moja kołysanka. Może nie powinienem się aż tak bardzo "obnażać",ale wolę stać "nagi" niż zakłamany. Historia,którą jeszcze jakoś trawię,ma swoje dwie twarze. Mianowicie,chętnie czytam o czasach faraonów,ale już zupełnie odpuszczam sobie okres Królestwa Polskiego,angielskiego "empire",czasy Króla "Słońce",kolejny ciekawy dla mnie okres,to lata 20-45 ub. wieku,ale jedynie tematy dotyczące ówczesnego życia społecznego. Taki ze mnie historyczny dziwoląg.
Co zaś tyczy się innych tematów,to nie widzę większych problemów.
Wychodzę z założenia,że otaczający nas,współczesny świat jest na tyle smutny,że nie ma sensu zajmować się zagadnieniami,które nas dołują. Wystarczy spojrzeć na poczynania rządów i idiotyczne w ostatnim okresie dyskusje o islamskich emigrantach.
Batory w grobie się przewraca,jak wrzeciono w kołowrotku,a Kmicic kolejny pal już szykuje,tylko głupi ściąga sobie na łeb tę hałastrę. Nie ma wśród nich ludzi potrzebujących pomocy,tylko uciekający od obowiązku obrony własnego kraju. Spoglądając realnie,Europa ściąga do siebie całą masę nieszczęścia. Tylko w imię czego,wszyscy muszą się na to godzić?
Dla rozładowania nieco sytuacji,opowiem dowcip:
"Do taksówki wsiada Arab,podaje adres i po chwili stanowczym tonem żąda od kierowcy,by wyłączył muzykę.
-Za czasów Proroka nie było takiej muzyki,a szczególnie tej zachodniej,muzyki niewiernych!!!
Kierowca grzecznie wyłącza muzykę,po czym zatrzymuje samochód.
-Co robisz? Dlaczego nie jedziesz???
Kierowca wysiada,otwiera drzwi pasażerowi i mówi:
-Za czasów Proroka nie było taksówek,więc wypierdalaj i poczekaj na wielbłąda!!! "

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 14 września 2015 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control

No ale to tylko jeden z najlepszych (imo) trolli na fejsie i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, co innego komentarze pod postami. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Byłem na stronie tych Antifców. Co nie znaczy, że na stronie Mikiego nie można się również pośmiać

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Do tej pory w ogóle nie wiedziałem że istnieją (za dużo na tym forum siedzę i nie wiem co się dzieje wokół :P). Teraz byłem na ich stronie na FB i pośmiać się można, w samej rzeczy ;)
PS: Trochę wyrozumiałości i dydaktyki proszę dla laików politycznych, takich jak ja :P :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Że nie łapiesz. xd

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control

A tu coś dla stanzuka:
"Czas najwyższy powrócić do problemu polskiego antysemityzmu! W sądach ciągle są sprawy o oddanie zagrabionego mienia żydowskiego przez polskich faszystów podczas II wojny światowej. Wiele budynków, kamienic czy banków zostało bezprawnie zarekwirowanych i do dzisiaj nie powróciły one do prawowitych właścicieli. Antifa Polska w sojuszu z ‪#‎JudePolonia‬ domaga się ekspresowego rozwiązania tego problemu! Nasze antyfaszystowskie NIE dla antysemityzmu gospodarczego, społecznego i politycznego!" - "Antifa Polska". ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eleonor_

Wielce obiecujący rezultat przeprowadzonych działań matematycznych,
w kwestii przymusowej asymilacji narodowej oraz kulturowej Słowian
i Muzułmanów...:)))
Edit:
Jestem pod wrażeniem wyników badań,gratuluję:)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Na grupie wszystkich przedsiębiorców polskich i rasy muzułmańskiej. ;)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control

Na grupie wszystkich przedsiębiorców polskich i rasy muzułmańskiej. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Hejka Minduś :) Z przyjemnością przeczytałam ten art. :)) Fajnie napisane tylko tak z ciekawości : Na jakiej próbie respondentów (i/lub jaka grupa badawcza) oparte jest to badanie ? Co wzięto pod uwagę...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Hejka Minduś :)
Z przyjemnością przeczytałam ten art. :))
Fajnie napisane tylko tak z ciekawości :
Na jakiej próbie respondentów (i/lub jaka grupa badawcza) oparte jest to badanie ?
Co wzięto pod uwagę (czyli kłania się średnia ważona) obliczając statystycznie zarobki, predyspozycje itd. ? I na jakiej grupie ? Czy jest to oparte na całym kraju czy tylko na małej miejscowości, a jeśli tak to niestety nie jest to grupa reprezentatywna i "zaciemnia obraz statystyczny".
Ale się wymądrzyłam, ale nie zawsze w matematyce liczba "O" jest faktycznym zerem ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Mamy rok wyborczy a że jest to blog również plityczny to pozwolę sobie zapromować "Antifa Polska", która postanowiła startować w tegorocznych wyborach. Mają ambicję aby zdobyć 10% głosów i bardzo ciekawe...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

No nieźle sieknąłeś, tu trzeba rzeczywiście porządnej analizy matematycznej, by uniknąć dzielenia przez zero ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [26 komentarzy tej dyskusji]

Mamy rok wyborczy a że jest to blog również plityczny to pozwolę sobie zapromować "Antifa Polska", która postanowiła startować w tegorocznych wyborach. Mają ambicję aby zdobyć 10% głosów i bardzo ciekawe...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mind Control

Mamy rok wyborczy a że jest to blog również plityczny to pozwolę sobie zapromować "Antifa Polska", która postanowiła startować w tegorocznych wyborach. Mają ambicję aby zdobyć 10% głosów i bardzo ciekawe pomysły. Alternatywa dla wszystkich zmęczonych tym co się obecnie dzieje jak i niezdecydowanych. Oto jeden z pomysłów:
"Udowodnimy na podstawie statystyk oraz prostej matematyki (choć wiadomo, że matematyka jest faszystowska, gdyż występuje tam dzielenie w sensie nietolerancja oraz dzielenie pozytywne w sensie redystrybucja dóbr i zasiłków), iż osiedlanie członków rasy Muzułmańskiej w Euroregionie Polin jest korzystne nie tylko ze względu na otwartość umysłową na obce kultury, ale również ekonomicznie. Zacznijmy może od paru faktów.

Fakt 1. przeciętni Polscy przedsiębiorcy zarabiają miesięcznie około 5.000 złotych.
Fakt 2. przciętny Muzułmański przedsiębiorca zarabia miesięcznie około 20.000 złotych.

Ze statystyk wynika, że Muzułmańscy przedsiębiorcy są 4 -krotnie lepsi od przedsiębiorców polskich. Co zrobić by osiedlić więcej Muzułmańskich przedsiębiorców? Należy zainwestować w meczety w każdym powiecie oraz dać im trochę wsparcia finansowego z funduszu państwowego, a także darmowego kałasznikowa dla obrony przed krewkimi prawicowcami.

Teraz trochę matematyki niestety. Wystarczy zwiększyć podatek każdego polaka o 100 złotych, by zacząć budować meczety oraz dać zapomogę dla Muzułmańskich przedsiębiorców o kwocie około 3.000 złotych do czasu aż nie zaczną zarabiać po 20.000 złotych.

Zwiększenie podatku dla polaków może część polskich przedsiębiorców pogrążyć, ale w ich miejsce wskoczą Muzułmańscy przedsiębiorcy, którzy są lepsi! polak zarabiający średnio 5.000 zł przy podatku 20% oddaje do skarbu państwa 1.000 zł. Muzułmanin zarabiający średnio 20.000 zł przy podatku zlikwidowanym nic nie oddaje do skarbu państwa. Niemniej za te pieniądze kupują oni nowe dobra oraz sprowadzają swoich pokojowych braci z Bliskiego Wschodu
Emotikon smile


Ba, możemy nawet zwiększyć Podatki dla Polaków i dopłacać do Muzułmanów, Muzułmanie będą mieli dużo pieniędzy, które i tak będą trafiały do skarbu państwa poprzez inwestowanie w Polsce! . A później to są same zyski. Wystarczy zainwestować na początek w meczety oraz socjal dla Muzułmańskich przedsiębiorców. I TO NIE KONIEC!"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

ostatnia odpowiedź: 16 kwietnia 2015 [26 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Cześć, dopiero teraz siadłem przed "prawdziwym" komputerem, w weekend tylko z doskoków na smarcie, dom pełen gości, permanentny "kocioł rodzinny". Nie ma to jak "praca", można odpocząć (:P), ale zaraz muszę rzeczywiście zacząć pracować, tak że króciutko trzecia część dot. Białorusi, i tu dopiero "zwykły Polak" no i Litwin może doznać "szoku", cytuję:
"W historiografii białoruskiej istnieją różne sposoby patrzenia na Ruś Kijowską. Wśród historyków akademickich reprezentowany jest głównie przekaz zbliżony do rosyjskich i radzieckich interpretacji. Natomiast wśród "patriotyczno-narodowych" publicystów Ruś Kijowska nie dodgrywa dużej roli dla historii Białorusi. Etnogeneza Białorusinów jest traktowana jako niezależny proces oparty na wykształceniu się lokalnych plemion słowiańskich i bałtyckich. Politycznie i kulturowo Białorusini identyfikują przede wszystkim z Wielkim Księstwem Litewskim (Ciekawe, nie?:przyp. Tom_J), wg. którego osiągnięcia przypisują Białorusini w szczególności SOBIE i stwierdzają, że Białoruś za czasów Wielkiego Księstwa Litewskiego doświadczyła swojego Złotego Wieku."
---> Tak, że teraz już nie chodzi o Ruś Kijowską, lecz o pytanie, do kogo "należało" Wielkie Księstwo Litewskie. A niech się kłócą ! ;)
---> Przyznam, że trochę ogólnie tam (w Wiki) pisano, bez poparcia źródłowego (a może nie zdążyłem dostrzec) na temat identyfikacji, czy też "zaborczości" Białorusinów w stosunku do WKL. Czy tak naprawdę jest? To bardzo ciekawy temat, chyba Litwini i Białorusini się tam nieźle za łby wodzą, mają sobie "co" wydzierać (pól Rzeczpospolitej, było nie było ;)), a Polacy? ...
---> Kim był Radziwiłł? Kim był Mickiewicz, kim był Miłosz? kim był nawet Czesław Wydrzycki vel Niemen? :P
---> Odpowiedź bardziej skomplikowana niż się wielu Polakom wydaje, tzn. dla nas jasna, ale dla "nich"? LITWO, Ojczyzno moja ..., nie POLSKO ...

-----> Trochę prowokacji nie zaszkodzi :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Trochę jestem w biegu i wczoraj pośliznąłem się o roku w dacie chrztu Włodzimierza, ale i tak spróbuję skomentować (wszak obiecałem :)). Do dziś pamiętam lekcję, na której nauczono mnie w szkole, że pojęcie...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Vesti la giubba

Trochę jestem w biegu i wczoraj pośliznąłem się o roku w dacie chrztu Włodzimierza, ale i tak spróbuję skomentować (wszak obiecałem :)).
Do dziś pamiętam lekcję, na której nauczono mnie w szkole, że pojęcie narodowości polskiej zaczęło funkcjonować dopiero w czasach Bolesława Krzywoustego, Obrony Głogowa i bitwy na Psim Polu. Wspólna walka kilku dzielnic/plemion przeciw jednemu, śmiertelnie groźnemu wrogowi. Podobnie działo się na Rusi, tylko tam - z jednej strony - zróżnicowanie językowe i etniczne było większe, plemiona były liczniejsze, a obszary rozleglejsze, ale i przeciwnicy byli odpowiednio bardziej straszni: Tatarzy, Litwini (dziś może to brzmieć śmiesznie, ale jakimś cudem ich państwo rozciągało się od morza do morza jeszcze przed unią z Polską), a także Niemcy, Szwedzi i Polacy (np. wyprawa kijowska Bolesława Szczodrego). Nawet zwycięstwo Aleksandra Newskiego (elekcyjnego księcia Nowogrodu) nad jeziorem Pejpus trudno nazwać sukcesem rosyjskim (w znaczeniu dzisiejszym). To wszystko oczywiście wpisuje się w tzw High Middle Ages, czyli czas, w którym m.in. rodziły się różne europejskie literatury narodowe. Poza tym Rusinów jednoczył także alfabet i wiara.
Moim skromnym zdaniem wszystkie trzy podejścia cechuje taki czy inny prezentyzm, a nie można zapominać, że do schedy po Wielkim Księstwie Kijowskim pretendowali również, powołując się na koligacje, także Jagiellonowie :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Obiecany dalszy ciąg tłumaczenia, tym razem "część ukraińska": Spojrzenie ukraińskie na Ruś Kijowską: Współczesna historiografia ukraińska uważa, że dziedzictwo Rusi Kijowskiej "należy się" PRZEDE WSZYSTKIM...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.