Fabby - lubi

 • Fabby lubi Komentarz

  HuHu pasywnie okopał się na linii końcowej. Gdy w 2 secie nie
  ruszy z ofensywą do siatki, to przegra pojedynek z Janikiem,
  który jest zdecydowanie lepszym tenisistą i pokazuje wolę walki
  na korcie, w przeciwieństwie do człapiącego bez ikry Huberta.

 • Fabby lubi Komentarz

  Jeśli Tsitsi choćby seta zgarnie - będę pod wrażeniem. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić ile pewności siebie Novak zyska po dzisiejszym meczu - prawdopodobnie już permanentnie. Mimo wszystko, może sprawi sensację XXI wieku i to zgarnie... mam taką nadzieję.

 • Fabby lubi Komentarz

  Jestem wybitnie zadowolony ze składu finału :))). Jeśli już nie gra w nim Iga, to dla mnie skład optymalny. Z czwórki półfinalistek w finale chciałem właśnie Barborkę i Nastię. Z pełnym szacunkiem dla Tamary. Gdyby w pierwszym wygrała Tamara, byłoby mi szkoda Nastii, ale z kolei gra Tamary przypadła mi do gustu. Natomiast w drugim meczu obstawiłem przeciw sobie, bo chciałem wygranej Barborki, więc gdyby coś, to chociaż jakaś satysfakcja typerkowa. Ale jednak jestem zdecydowanie bardziej za subtelnym, cichym tenisem Barborki. No, nie przekonuje mnie Maria, chociaż nawet jest mi jej trochę szkoda, bo włożyła serce w ten turniej. Jednak chyba wyszła jej też mocno bokiem cała "oprawa" emocjonalna, tak jak może nawet jej nakręcanie się dawało przez większość turnieju pozytywne efekty, tak tutaj chyba już nie tak do końca. Raczej w meczu z Barborką potrzebowała schłodzenia i wyciszenia. Dla mnie super skład finału. Jedna z pań bardzo zasłużenie zgarnie tytuł. Będzie wreszcie znowu tytuł dla czeskiej szkoły tenisa albo wreszcie piękny tytuł dla Nastii. Ajajaj... Barborka z Nastią... Kto by to przewidział na początku turnieju?

 • Fabby lubi Komentarz

  Panie zaczęły pod tym względem brać przykład z Igi. Z pomocy psychologa sportowego korzystają zarówno Barborka, jak i Nastia. Jak widać, przynosi to właściwe efekty.

 • Fabby lubi Komentarz

  Abramowicz w tym teamie, to nie tylko psycholog. Ona jeszcze Idze organizuje czas wolny, zajmuje się jej social mediami i sprawami około-turniejowymi, oprócz tego chyba stała się kimś w rodzaju bliskiej przyjaciółki. Ciekawa relacja.

 • Fabby lubi Komentarz

  Dobrze, że wróciłaś. Forum bez elaboratów to jak Mattek bez Sands. ;)

 • Fabby lubi Komentarz

  Sakkari ogólnie kojarzona jest jako jedna z pierwszego szeregu grupy naczelnych chokerek WTA. Jest pewien powód, dlaczego rankingowo od dłuższego czasu "wisi" w zasadzie w jednym miejscu. Co ma wygrać - to zazwyczaj wygrywa. Co ma przegrać - to przegrywa. Nawet gdy pojawia się wielka szansa. Mecz z Igą to była anomalia w jej przypadku. Do ostatniego gema nie wykluczałem, że mimo słabszego dnia Igi - Maria sama jej wręczy ten mecz. To byłoby do niej podobne.

 • Fabby lubi Komentarz

  Nie przekonuje mnie "całokształt" Sakkari (u mnie jeszcze do niedawna Sakkarinicniewidziałambyłamdaleko). Nie przepadam za jej zachowaniem, choć, jak już gdzieś napisałem, co nie przystoi wielkiej Serenie, jest dopuszczalne u dziewczyn, które dopiero chcą być na szczycie. Jeżeli to tylko nakręcanie samej siebie oczywiście (na razie wolę nie dopuszczać, że to taktyczny, celowy "teatr"). Tutaj obiektywnie Maria robi znakomity wynik - na liczniku Elise, Sofijka i Iga. Z drugiej strony mam ogromną sympatię do Barborki. Klasyczny, inteligentny tenis, spokój. A już to, co robi w tym turnieju Barborka jest niepojęte wręcz :).

 • Fabby lubi Komentarz

  Wspaniała Krecik!

 • Fabby lubi Komentarz

  Maria z tymi okrzykami, już mnie lekko drażni ;) Dawaj Krecik!!!

 • Fabby lubi Komentarz

  A co one się tak przełamują jak na wigilii?

 • Fabby lubi Komentarz

  Pewna siebie, ale z domykaniem meczów jest u niej różnie.

 • Fabby lubi Komentarz

  Powiedziałbym, że optymalny byłby teraz tryb "lodowatej" Igi. Całkowity spokój i koncentracja. Jak podważyć pewność siebie Sakkari? Serena w takich momentach robi ostry wokal, piąchę z podejściem do siatki. Nie lubię tego, ale to byłby sposób...

 • Fabby lubi Komentarz

  Też mi się tak wydaje. Barborka i Nastia w końcu też deblują i jest to atut, a nie problem. Coś innego wchodzi w grę. Iga nie może prawidłowo "wejść" w mecz, nie ma pomysłu na Sakkari. Najpewniejsza była chyba w piątym gemie pierwszego seta, gdy uderzenia nabrały siły. Potrzeba więcej spokoju, Iga gra nerwowo. Mnie się wydaje, że jednak jest strasznie silna presja związana z rolą faworytki turniejowej. To jest niszczące.

 • Fabby lubi Komentarz

  Co do Sakkari, to moim zdaniem jest świetnie nastawiona mentalnie, jest teraz zdeterminowanym walczakiem. Dokładność i pewność zagrań w granicach jej normy. Teraz ważne, czy Iga będzie w stanie wywierać na nią presję, żeby z Marii uszło trochę pary. To jest cały czas do ogarnięcia. Jeżeli Sakkari straci trochę pewności siebie, obraz meczu może się szybko zmienić. Oby...

 • Fabby lubi Komentarz

  Iga dziś jakby nie była sobą. Od początku meczu nie ma jej na korcie praktycznie. Marysię bardzo lubię, ale dziś nie pokazuje nic specjalnego. Średnio bojowo nastawiona Iga taką Sakkari by zjadła. Coś musi być nie tak :/ Emocje opadły po tych deblach, a zostały po nich zakwasy. Nawet 20 latka czuje ponad 3 godzinny mecz przyprawiony w dodatku ponad tygodniem grania codziennie. Nauczka na przyszłość...
  Ale oczywiście wierzę nadal. Może jakiś cud się zdarzy. Jazda!

 • Fabby lubi Komentarz

  Jakiś lekki dyskomfort co najwyżej. Myślę, ze jest w tym też coś z zagrywki taktycznej. Nie było widać, żeby fizycznie było coś bardzo nie tak. Nerwy dzisiaj Igę zjadają.

 • Fabby lubi Komentarz

  Trudno powiedzieć! Iga wygląda, jakby miała psychicznego doła! Ale może to być spowodowane ilością błędów, w końcówce pierwszego seta!

 • Fabby lubi Komentarz

  Iga dzieciaku, oby Cię nie zjedli po tym meczu :(

 • Fabby lubi Komentarz

  Niedobrze. Strasznie wygaszona się Iga wydaje.