Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Warszawski_kangur napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A mnie ciekawi czemu umowa z Vesprem tylko na rok... ;)

  Dawno temu pojawiły się informacje, że Borozan związał się z Kielcami od sezonu 20/21. Potem oczywiście je dementowano. Ale Bertus też mówił, że Jureckiemu może dać umowę tylko na rok, bo potem ma zakontraktowaną gwiazdę w jego miejsce, wątpię by miał na myśli Turka.

 • Warszawski_kangur otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala odejdzie z Orlenu Wisły Płock

  A skąd pewność, że Gębala zostanie w Kielcach po podpisaniu umowy? O wiele realniejsze wydaje się wypożyczenie go gdzieś do Francji czy Niemiec, by tam spróbował się rozwinąć.Jeśli się rozwinie to wróci, a jak nie to rozwiążą umowę/ poczekają do jej wygaśnięcia. Ewentualnie dostanie szanse przez jeden sezon, bo przecież od 2020 podpisany jest ktoś za Jureckiego.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce szuka bramkarza. Adam Malcher na celowniku

  Świetny ruch. To bramka będzie 3 pozycją, po prawym skrzydle i kole, obsadzoną na najbliższe kilka sezonów i nie wymagającą wzmocnień. Widać nie tylko długofalowe budowanie zespołu z głową, ale też reagowanie na okazje rynkowe (transfer Wolffa, sprzedaż Cupary i ściągnięcie Malchera), czy szybkie podmienianie tych, którzy zawodzą (Cupara, Ivic, Bombac). Widać, że słowa Tałanta o ekipie gotowej by wygrać LM za 2 lata wcale nie muszą być przesadzone.

 • Warszawski_kangur napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jeśli zeszłoroczne plotki o zakontraktowaniu Borozana przez Vive się potwierdzą, to cała redakcja SF powinna szukać nowej pracy, za to jak od roku wciskają Vuko do każdego klubu z topu.

 • Warszawski_kangur napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Słuszna decyzja, korzystna dla obu stron. Do gry Vive Cupara niewiele wnosił, ewidentnie nie odpowiadał mu styl gry kieleckiej defensywy. Do tego blokował miejsce spoza UE, co jest też ważne w kontekście przyszłych transferów.

  Pytania są dwa. Do bramki wejdzie Sego czy Kornecki? Kto spoza UE trafi do Vive w jego miejsce? Może jednak Borozan?

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: zawiodła skuteczność. Bolesna porażka PGE VIVE w Skopje

  To teraz pora zatrudnić bramkarza.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: zawiodła skuteczność. Bolesna porażka PGE VIVE w Skopje

  Fatalna dyspozycja Vive. Chcąć grać w Final Four to takie mecze, z tak słabo dysponowanym rywalem, po prostu trzeba wygrywać. Ale bardziej od porażki boli, że Vive zawiodło całościowo jako zespół.

  Począwszy od trenera, który kompletnie nie pomógł zespołowi. Widząc jak Skube niszczy raz za razem obronę nie było żadnej reakcji, próby wyłączenia go. Po drugie żadnej próby zmiany słabego Cupary. Jak ważne są takie zmiany pokazała końcówka, gdy kapitalnego przez większość meczu Milosavljeva zmienił drugi bramkarz i swoją interwencją uratował wygraną dla Vardaru. Po trzecie jaki problem ma Tałant z Kuleshem? Dopiero gdy wszedł na parkiet to gra Vive w ataku zaczęła jakoś funkcjonować, bo wreszcie było zagrożenie rzutem z drugiej linii. Wymusiło to na Vardarze wyjście wyżej, przez co Cindric i Alex mogli grać to co lubią najbardziej. A mimo to każda przewaga grana na 2 kołowych i bez Kulesha. Nonsens.

  Dalej zawiodła bramka. Niby Cupara skończył w granicach 25% co sugeruje, że nie było aż tak tragicznie, ale znów kompletnie nie pomógł zespołowi. Miał moment gdy zaczął bronić trochę więcej w II połowie i wtedy Kielce bez problemów były w stanie dojść Macedończyków na jedną bramkę. Poza tym przez 3/4 meczu jedynie wyjmował piłkę z siatki, pomimo tego że co najmniej kilka rzutów powinien obronić. Niweczył tym samym starania obrony. Milosavljev pokazał co znaczy mieć bramkarza w zespole i jaką to robi różnicę.

  Obrona Kielc dziś wcale aż tak zła nie była. Powiedziałbym, że całościowo to w defensywie Kielczanie zagrali średnio, gdyby na podobnym poziomie zagrali Cupara i ofensywa to Vardar nie miałby czego szukać. Chociaż w kilku sytuacjach zachowali się fatalnie. Taki zawodnik jak Skube nie może kilkukrotnie w pojedynkę niszczyć środka defensywy, tak samo jak Shishkariev nie może minąć z piłką 3 defensorów i strzelić bramkę. Zwyczajnie nie przystoi to takiemu zespołowi jak Vive.

  Najbardziej zawiodła dziś jednak ofensywa. Ten filar, który ciągnął dotąd zespół i mimo słabego bramkarza i średniej obrony udawało się wygrać, dziś zawiódł na całej linii. Właściwie nikt, poza Kuleshem i Aguinagalde nie zagrał dobrego spotkania, co odbiło się na końcowym wyniku. Szczególnie zawiódł dziś Karalek, do tej pory jeden z najlepszych zawodników zespołu.

  Podsumowując, ta porażka boli i długo boleć będzie, bo rywal nie zagrał nic wielkiego. Vive w normalnej dyspozycji nie powinno mieć problemów z takim Vardarem, a tak tracą punkty, które mogą zaważyć na końcowym miejscu w tabeli. Wielka szkoda.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: niestrawność po Finlandii. Koszmarna połowa Orlenu Wisły Płock i porażka

  Jeśli Wisła ma 4,5 mln euro budżetu to ciekawi mnie realny budżet Vive. Bo podawane 5,5 - 6 mln euro to zdecydowanie za mało, by utrzymać Alexa, Cindrica, Janca, Lijewskiego, Jureckiego, Aguinagalde i dokupić jeszcze Wolffa. Patrząc na klasę sportową zawodników, to Vive musi mieć co najmniej 2 razy większy budżet od Płocka, pytanie dlaczego regularnie go zaniżają? Może względy marketingowe?

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: niestrawność po Finlandii. Koszmarna połowa Orlenu Wisły Płock i porażka

  Najważniejsze, że nie stracili 30 bramek. Teoria Maxiego o silnej obronie Płocka znów znalazła potwierdzenie w rzeczywistości :)

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: twierdza Kielce padła. FC Barca Lassa wypunktowała PGE VIVE

  Przed wypożyczeniem do Celje były informacje, że Branko będzie starał się o polskie obywatelstwo. Od tej pory nie zagrał w kadrze Czarnogóry, więc liczę że faktycznie coś jest na rzeczy i nie będzie zajmował miejsca non UE.
  Daniela widzę bardziej w roli środkowego niż na lewym rozegraniu. Byłoby to idealne uzupełnienie Cindrica, bo to zawodnik o zupełnie innym profilu, stanowiący większe zagrożenie na dystansie.
  Co do obrony, to Kulesh wczoraj w niej nie grał, więc nie wiem czy dałby radę, natomiast Daniel ma wiele braków w defensywie. Barcelona nie miała żadnych problemów, by go minąć, więc sam wzrost to nie wszystko. Z naprawdę solidnych defensorów jest Karalek, Tournat i Mamic, więc jest tu jeszcze miejsce dla jednego zawodnika.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: twierdza Kielce padła. FC Barca Lassa wypunktowała PGE VIVE

  Do kompletnego składu to brakuje trochę więcej, nawet biorąc pod uwagę Wolffa i Tournata. Potrzebny jest ktoś za Jachlewskiego i to znacznie lepszy niż Fernandez Perez, bo Hiszpan może być co najwyżej wartościowym zmiennikiem. Potrzeba też kogoś za Jureckiego, dobrego w ataku i defensywie. Zmiennika dla Cindrica był akurat nie szukał, Daniel pokazuje duży potencjał, należy dać mu szansę. Natomiast w miejsce Jurkiewicza przydałby się jakiś spec od obrony. Ostatnim transferem jest ktoś za Lijewskiego, nawet uwzględniając powrót Branko. Tak więc do optymalnego składu brak jeszcze 4 transferów, może 5 jeśli Daniel nie będzie dawał rady i nie wejdzie na wymagany poziom. Nie jest to mało, ale wydaje się do zrobienia o ile kasa w budżecie będzie się zgadzać.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: sprawdzian dojrzałości zdany. PGE VIVE Kielce wygrało z Mieszkowem Brześć

  Też mam taką nadzieję. Wenta da dodatkową kasę i jak już się dogadają to Bertus znów zwoła wielką konferencję. Na niej ogłosi przedłużenie umowy z PGE i nowe transfery. Biorąc pod uwagę chęć odmładzania zespołu to najbardziej by pasowali Jaganjac i Richardson, ale nie wiem czy to realne transfery. Halil niby dopiero co zmieniał klub, ale na tak słaby, że Vive nie powinno mieć problemów, by go wykupić za kasę z transferu Bombaca.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: sprawdzian dojrzałości zdany. PGE VIVE Kielce wygrało z Mieszkowem Brześć

  Przechwyciły, czy dopiero się kontaktują? Bo to, że w mediach cisza o zainteresowaniu Kielc nie znaczy, iż tak wytrawny gracz jak Bertus nie ma go na oku.
  Chociaż to dość nikłe nadzieje. Ale taki zawodnik jak Richardson zazwyczaj gra bardzo dobrze, więc to żaden argument.

  Ktoś wie kiedy Vive podpiszą nową umowę z PGE lub innym głównym sponsorem? I czy wybranie Wenty zmieni coś pod względem dodatkowych funduszy z miasta?

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: ważne dwa punkty dla PGE VIVE. Kielczanie pokonali Mieszkow Brześć

  Natomiast ja za dzisiejszy mecz chciałem wyróżnić Jurkiewicza. Dopiero wrócił po kontuzji, a dziś dał drużynie dużo spokoju w grze. Do 4 bramek dorzucił mocną pracę w defensywie. Widać, że zwłaszcza z tyłu. brakowało takiego doświadczonego zawodnika. Jak wrócą Jurecki i Lijewski, to kielecka obrona zaskoczy jeszcze niejednego eksperta. Do tej pory to ją wskazywano jako najsłabszą stronę Vive, a z solidnym Cuparą w bramce, może to być większy atut niż ofensywa.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: ważne dwa punkty dla PGE VIVE. Kielczanie pokonali Mieszkow Brześć

  Największym problemem Janca na rozegraniu jest.... Alex. Zdecydowanie lepiej mieć ich obu jednocześnie na parkiecie, niż wybierać pomiędzy nimi. Razem zwyczajnie stanowią znacznie większą siłę rażenia i są większym zagrożeniem dla obrony przeciwnika.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: święta wojna tylko z nazwy. Pewne zwycięstwo PGE VIVE Kielce

  Kolejny mecz pokazuje, że największymi wzmocnieniami Vive w przyszłym sezonie będzie brak Ivica, Lijewskiego i o ile się uda załatwić szybciej transfer Tournata, brak Aguinagalde. Dwaj ostatni bardzo brzydko się starzeją i właściwie zostały po nich jedynie nazwiska. Nawet w meczu z tak słabym rywalem jak dziś Płock nie dają już żadnej jakości, a raczej przeszkadzają w grze. Prawdę mówiąc, nie mogę się doczekać Vive za 2 sezony, jak przejdzie już kompleksową zmianę pokoleniową. O ile uda się utrzymać obecne gwiazdy to kolejny sukces w LM będzie naturalną koleją rzeczy, a granie co rok w final four obowiązkiem.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: wielki mecz PGE VIVE Kielce! Vardar Skopje stracił pierwsze punkty

  Jedyne minusy w tym meczu to, co staje się powoli już tradycją, duet Lijewski i Daniel w ofensywie. Od pierwszego znacznie lepiej na rozegraniu wyglądał dziś nominalny skrzydłowy Janc, natomiast drugi nie może się odnaleźć w kieleckiej grze. Ani na środku, ani na lewym rozegraniu. O ile w przypadku Daniela są spore szanse na poprawę, to Lijek już raczej się nie odbuduje. Chociaż trzeba przyznać, że w obronie jest wciąż wartościowym zawodnikiem, Daniel zresztą też w defensywie wygląda o wiele lepiej.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: jedna połowa to za mało. PGE VIVE Kielce pokonało MMTS Kwidzyn

  Trochę za bardzo się rozpędziłeś, oceniając po jednym meczu. Zagrali niezły mecz z Kielcami, ale bądźmy szczerzy, to zupełnie nie ten poziom. Dla Potocznego czy Szczeciny nie ma w Vive miejsca, bo już obecnie mają w kadrze lepszych zawodników, natomiast dla Przytuły mogłoby być miejsce, ale to dużo za wcześnie. Wpierw niech ustabilizuje formę i regularnie zacznie grać na takim poziomie jak wczoraj, a wtedy na pewno Bertus go ściągnie.

  Porównanie do Moryto też nietrafione, bo on przychodził do Kielc już jako reprezentant Polski i król strzelców całej ligi. Ewidentnie się wyróżniał i przychodził mając status gwiazdy ligi. A mimo tego przychodził jako zmiennik Janca i raczej na nic innego nie może liczyć w najbliższej przyszłości.

  To czego Kielce potrzebują, to nie Polak w składzie a wielki gracz na lewe rozegranie. Idealnie nadawałby się Jaganjac i myślę, że wcale nie jest to nierealna opcja. Od lutego już niby jest dogadany z Zagrzebiem, a jednak odkąd pojawiło się zainteresowanie Kielc to jego transfer momentalnie ucichł. Jaganjac sparzył się w PSG i niekoniecznie chce już teraz dołączyć do wielkiego zespołu, bo potrzebuje grać, a nie patrzeć jak grają inni, natomiast w Kielcach na lewym rozegraniu jest dla niego miejsce. Jest to jedyny zespół z czołówki, w którym Halil nie powinien mieć kłopotów z wywalczeniem sobie miejsca w składzie, bo Mamica czy Kulesha przerasta możliwościami. Dlatego nie zdziwię się jak finalnie wyląduje w Vive, z pożytkiem dla wszystkich.

 • Warszawski_kangur zaczął obserwować EQ Iskra

 • Warszawski_kangur lubi Komentarz

  Tym środkowym może być Duvnjak i tak obstawiam.Pewnie też lewe skrzydło i ktoś na lewą połówkę.Jeśli ogłoszą umowę z PGE i te transfery to po mistrzowsku rozegra to Servaas.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Miasto nie dofinansuje PGE VIVE Kielce. Prezydent: Nie mamy takich pieniędzy

  Dlatego piszę, że to tylko próby zwiększenia budżetu, a nie rzeczywiste problemy. A niewykluczone, że wraz z tym środkowym ogłoszą kogoś jeszcze. W końcu plotki o Dahmke, Borozanie czy Jaganjacu nie wzięły się z niczego.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Miasto nie dofinansuje PGE VIVE Kielce. Prezydent: Nie mamy takich pieniędzy

  A mi to wygląda na oczywistą próbę wydojenia miasta z kasy. Nieprzypadkowo zaczął od 4,5 mln, teraz schodzi do 2,5 mln. Tak samo z groźbami - wpierw był zaległe pensje, ryzyko nieprzystąpienia do rozgrywek i zaczęcia od zera, teraz już tylko obniżenie poziomu sportowego i niezagrożone istnienie klubu. Z województwa już dostał dodatkowe 700 tys, wedle tego co pisze Onet radni się ugną i dorzucą te 2-2,5 mln, a moim zdaniem dopiero wtedy Seervas ogłosi podpisanie nowej umowy z PGE, oczywiście za większe pieniądze. Potem na dniach ogłosi co najmniej jedną bombę transferową, powie że było możliwe dzięki dodatkowym pieniądzom z miasta i ich wsparciu. Wszyscy będą szczęśliwi i zapomną o problemach finansowych, a Vive wyjdzie z tego mocniejsze.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Bertus Servaas zaprzecza transferom. "Dahmke? Mniej niż pięć procent szans"

  To jeszcze 5% na Borozana/Jaganjaca i w 2020 będzie można mówić o najsilniejszym składzie świata.

 • Warszawski_kangur napisał/a komentarz do Liga Mistrzów: porażka w Paryżu. PGE VIVE odpadło z rozgrywek

  Dawno nie słyszałem o kimś tak brzydkim, by sam siebie musiał upić przed pamięciówką z ręką :D

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.