Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Jakie talenty? Jaki monitoring? Jaka indywidualizacja ? Ktokolwiek ze środowiska piłki ręcznej obserwujący z boku działalność ospr czy SMS pewnie teraz ma niezły ubaw czytając tę szopkę. Mamy 4 smsy. Gdzie i w którym są te talenty ? Którykolwiek SMS posiada choć 1 talent wyróżniający się w swojej kadrze ? Wyróżniający się w taki sposób, aby trenerzy nie bali się na niego postawić w najważniejszych momentach? Przynajmniej w swoim roczniku ? Bo już nie wymagam, żeby nie daj Bóg w wyższym. I spójrzmy przecież tylko na tych pochodzących z chełpionego programu. Pomińmy już Olejniczaka i jego przygodę z tym śmiesznym programem.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Należy zweryfikować oddziaływanie tych panów na piłkę ręczną powiatową,coraz słabsza kadra nauczycieli w-f nie jest zainteresowana piłką ręczną.Wiele orlików nie ma mini boisk do piłki ręcznej,w powiatach nie prowadzi się regularnych,systematycznych rozgrywek w tej dyscyplinie.W rozgrywkach okręgów bardzo mała ilość zespołów uczestniczących w rozgrywkach.Dlaczego związek szkoli systematycznie sędziów a nie dociera do gmin,powiatów,tam są jeszcze nieodkryte talenty.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  ZPRP? Związek Polskiej Ręcznej Piłki? :) ...albo Związek Piłki Ręcznej Polski? ;] PZPR powinno być ;] hmmm... chociaż w sumie to mało się zmieniło ;] Samo Związek się już kojarzy z komuną ;] Jakby nie było tych związków wszystkich, to by pewnie ludzie nie uprawialiby sportu w ogóle i by poumierali ;]

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do ZPRP broni projektu szkolenia młodzieży. "W relatywnie krótkim czasie mamy wymierne rezultaty"

  Ciemnogód z Puławskiej zarasta jeszcze bardziej. Nie widzą na co dają pieniądze z ministerstwa albo nie chcą widzieć bo pewnie po drodze i oni skubną co trzeba. Sam zajmij się Pan koordynowaniem tego waszego cudownego projektu , pojedź i przyjrzyj się pracy tych twoich koordynatorów. Jedna 105 lat, ona wyszkoli nam prawdziwych herosów - Brawo. Druga, blond gwiazda już miała okazje spaść zanim zaświeciła. Kolejni, co się popisali obsadzaniem koleżków i tworzeniem ośrodków tam gdzie mają z tego interes. Albo tacy co to jeżdżą i na małe dziewczynki chętnie popatrzą. I wywiad i te całe OSPR to dalsza kompromitacja leśnych opowieści.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do ZPRP broni projektu szkolenia młodzieży. "W relatywnie krótkim czasie mamy wymierne rezultaty"

  Co to za statystyka , głowa boli. Do SMSow trafiają elementy z OSPR bo co lepsi zawodnicy nie chcą pchać się do związkowych szkół, a ZPRP swoimi działaniami w SMS nie robi dobrej reklamy. Zastanówcie się czy tak można coś zbudować. Przekupić możecie kilku na rok, z których i tak trzeba wrócić do podstaw żeby choć jeden wyszedł do góry.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do ZPRP broni projektu szkolenia młodzieży. "W relatywnie krótkim czasie mamy wymierne rezultaty"

  Jak zawidnicy z ospr mają rywalizować z Europa jak system ospr nie pozwala im rywalizować w meczach. Jedynie tylko trenują, a polskie kluby młodzieżowe grają w swoim krwigrajku. Zawodnicy wymienieni przez Pana Drobika wyróżniali się już w swoich klubach i tak by grali na wysokim poziomie bez względu czy byliby szkoleni w ospr czy nie. Większość z wymienionych rozwinęła się dopiero po opuszczeniu programu ospr, przy czym w przypadku nazwisk z wypowiedzi pana marionetki nie trawiło to dłużej niż rok.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do Mariusz Jurasik stracił pracę w kadrze. Artur Markowski następcą

  Już się zaczęło usuwanie komentarzy. To napiszę to ponownie ! Obciach, zażenowanie i ogłupienie ... to jedyne co kojarzy się z postępowaniem władz naszego Ciemnogrodu. Dorobek nowego trenera? IMPONUJĄCY ! Medal Pucharu ZPRP dzieci, medal „szczypiorniak na orlikach”, medal mistrzostw szkół podstawowych, awans z III do II ligi. Zaiste godne szacunku. Pytałem czy rzecznik z Puławskiej to przeczytał zanim pierwszy to opublikował. Takim dorobkiem nowego trenera obejmującego Reprezentacje już nie tyle co strzelają sobie w kolano, a się ośmieszają. To ma być Reprezentacja ? Tak działa Związek w Polsce? To jest ... straszne co się dzieje.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Wszyscy powinni się domyślić kto jest teraz zbawcą polskiej piłki ręcznej i kto dokonuje wyborów. Kwestia czasu, aby najbardziej wyróżniający się zawodnicy w swoich klubach zgłaszali niechęć do udziału w zgrupowaniach tak jak to ma już miejsce w kadrach A i B po kilku miesiącach pracy ze Zbawicielem.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  To że spuścili Jurasika to dobrze. Marny trener. Ale wychodzi że pojawił się kolejny czarodziej. A ile medali jako trener zdobył Pan Markowski? Trenerzy którzy mają dorobek nie mogą objąć kadry bo nie są z układu. Żenada. Rozgonić ten ZPRP- związek układowych kolesi.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Uuu... sukces! Awans z trzeciej ligi do drugiej, no,no,dobra prognoza na przyszłość... ciekawe co będzie dalej? Kolejne półtorej roku dołowania?

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do Mariusz Jurasik stracił pracę w kadrze. Artur Markowski następcą

  Gdzie my żyjemy ?? Środowisko, które już Trzeci Świat przegania. Przecież tego to by nawet Paranienormalni nie wymyślili!!!! Związek Piłki Ręcznej w Polsce kpi sobie nie tylko z zawodników, trenerów, ale i wszystkich którzy w tej lub przy tej dyscyplinie działają. Polski Handball nie tyle sięgną dna co już sprawdza co jest od nim. Dyrektor Drobik nie ma nic do powiedzenia, bo już bardziej nie można się poniżyć dobierając do szkolenia centralnego ludzi znikąd. Po co organizowane w Polsce kursy i tytuły MasterKołczów jeżeli do prowadzenia kadry brani są tzw. ludzie No name. Milewski i Marciniak, z tego co można się zorientować już w wieku juniora młodszego szkoleni byli w Gdansku. Brawo dla Redaktora, wg którego wychował ich Markowski. Na pewno bez niego nie trafiliby do Superligi. Druga sprawa, ze ogłoszony przez Związek Ciemnogrodu konkurs dotyczył kadry młodszej rocznika 2004!! Zastępstwo dla Jurasika dla „inteligentnych” odbyło się po cichu bez konkursu. Brawo za wykorzystanie zamieszania na wprowadzenie do układu kolejnego zbawcy piłki ręcznej z promowanych przez ZPRP ośrodków OSPR. Spojrzeć wystarczy na skład powołanych na najbliższe zgrupowanie. Człowiek nigdy niepracujący z danym rocznikiem powołuje 20 zawodników, ciekawe na jakiej podstawie akurat tych. Bo śmię twierdzić, że kto inny mu dokonywał wyborów, gdyż nie mógł to zrobić człowiek, który teoretycznie dziś objął reprezentacje, nie kontaktując się zapewne z trenerami klubowymi. Swoje dopisał. Powołanie zawodnika o nazwisku Zwierz ? Śmiech na sali powołanie zawodnika ze swojego klubu już na dzień dobry. Przydałoby się trochę pokory i zimnej wody dla powołujących. A dla związku to wstyd i policzek dla pozostałych trenerów szkolenia centralnego.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do Powroty do kadry. Patryk Rombel wybrał szeroki skład na turniej w Argentynie

  Układ Rombel - Skórski ? Pewnie tak, im mniej na treningach w Puławach zostanie tym mniej pretensji Prezesa Witaszka. Trzeba sobie pomagać. To samo było, kiedy kolega Skórski był w Opolu. Ale kosztem jakiego poziomu? Moryń, Dawydzik, Szyba? Rozumiem, że Puławy to już głęboki wschód, ale te nazwiska w rozgrywkach ligowych to już Ukraina. Zgadzam się z kolegą poniżej, że opolski misiek to już dla własnego zdrowia powinien zostać w domu. Pozostała opolanka to już tylko kadra B z sympatii prowadzącego.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Bardzo prosta sprawa kompletny brak skautingu. Trener bierze zawodników ktorych widzi, reszta z polecenia kolegow. Dotyczy to wszystkich roczników. Ludzie ruszcie d...y bo wybieracie z dwóch roczników SMS i kilku zaprzyjaźnionych klubow. Beton, beton ?. Chcemy wygrywac, trzeba poszeżyc kadre. Proste analityczne działanie na informacjach ogólnie dostępnych - statystyka. Kazdy matematyk wybierze chłopaków którzy wygrają z obecną kadrą w każdym roczniku. Trener sportowiec ok, ale nie kazdy trener musi byc byłym zawodnikiem. Który x trenerów ogląda rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, żaden nikt nie pojedzie z Kielc do Olsztyna, Szczecina, czy do małej dziury w weekend.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Czy ktoś powie prawdę w oczy, nie owijając w bawełnę? Wyżej pępka nie podskoczysz i to jest w tym przypadku pewne. Jurasik był wielkim zawodnikiem, osiągnął duże sukcesy. Lecz jako trener minął się z wynikiem, słabe są kadry ekscesy. Trudno osiągnąć wyniki i nie ma na to rady. Gdy o kadrach decydują tylko związkowe układy.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Jeśli trenejro lekceważy wynik, który de facto obnaża jego efekty szkolenia to zastanawiam się o co temu panu tak naprawdę chodzi i jaki jest jego cel? Dla usystematyzowania powiem, że SMS-y [Jurasika ich szkoli na codzień] i kadry są po to by z jak najlepszym efektem kształcić kadrowiczów i wygrywać medale. trenejro tego nie osiągnął i z wiadomym tylko sobie lekceważeniem uważa że 15 miejsce, przegrana z Izraelem, Słowacją, Węgrami i Białorusią nie maja znaczenia! ot uważam, że mają i to wiele. powiem nawet, że wystawiają certyfikat "jakości" tego trenera!

  Tylko chłopaków żal, że musieli tak cierpieć i dostawać baty.
  może pan redaktor porozmawia z nimi jak oni to widzą?
  jakie jest zdanie tych chłopców? widziałem kilka meczów w internecie. nie zasługują na takie "baty", a organizacja gry pozostawia wiele do życzenia. Ale jak mówi Jurasik - "to nieważne"...

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Śmiechu warte ... jeżeli uważa się za 'trenera' i pracuje z grupą od prawie roku to czas chyba pokazać efekty. Efekty jego pracy pokazują kolejny replay jak u kolegów typu Obrusiewicz, Tomaszewski i cała reszta, gdzie obserwujemy wycieczkowiczów na zgrupowaniach. Powołują zawodników, którzy więcej czasu spędzają na parkiecie podczas rozgrzewki niż na meczu. W powołaniach regularnie te same nazwiska. Rozmowa z zawodnikami jest bez sensu. Wiadome jest, że żaden nie powie jak jest i nie wyrazi się negatywnie o kadrze czy trenerze, bo zdają sobie sprawę, że byłoby to ich ostatnie powołanie. Nawet wiedząc, że i tak nie powinni być w tej kadrze. Ale póki są, to będą siedzieć cicho i grzecznie, aby być jak najdłużej. Kilka nazwisk chciało pokazać charakter już na początkowych zgrupowaniach tego rocznika i co.... Nawet na rezerwie już nie figurują. Jeżeli chce się być trenerem formatu reprezentacyjnego to trzeba zdawać sobie sprawę z kim się pracuje i wiedzieć, jak z takim materiałem pracować. Jednak to są lata doświadczenia i praktyki, której wyżej wymieniony sztab nie posiada.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do Powód do bicia na alarm. Polscy juniorzy młodsi daleko podczas Otwartych Mistrzostw Europy

  Kogo jeszcze dziwi to miejsce ? Od dobrych kilkunastu lat nie było lepszego miejsca jak 8 za czasów Kuptela. Od tamtej pory constans, druga lub trzecia dziesiątka. Zależy ile drużyn startuje. Wstyd, żenada i kompromitacja. Brak materiału, brak szkolenia, brak pomysłu na to wszystko, stąd brak wyników. I jeszcze długo długo nic się nie zmieni. O jakim rozwoju ten Pan Jurasik mówi, jak ci zawodnicy się cofają. Paru teraz w Goeteborgu pokazało jak szybko to następuje.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do Najważniejszy test kadry Mariusza Jurasika. Pierwsze mecze o stawkę

  Poziom kadry ... zdecydowanie odbiega od reprezentacyjnego. Co w kadrze robią obrotowi, którzy nie potrafią w centralnym sektorze obony poradzić sobie w sytuacjach 1 na 1 i współpracować z bramkarzem podczas rzutów z drugiej lini. Pytam się czy taki Cichocki pseudoobrotowy ze swoimi warunkami fizycznymi ma szanse w przyszłości grać na tej pozycji na dobrym poziomie bo o wysokim to nawet nie śmię zapytać. Może lepiej poszukać innego perspektywicznego i rozwijającego się gracza, a nie ciągnąć takich zawodników po układach, jak ten i jego kolega Węgielewski. Zawodnika z nr 5 Powarzyńskiego obserwowałem podczas tegorocznego finału mistrzostw kraju juniorów młodszych w Ostrowie. Mając u boku kolegę mvp finału Reichela dyktowali warunki w grze całego zespołu w finale. Imponowali rzutami z drugiej lini, grą 1 na 1 i pokazem charakteru boiskowego. Patrząc na jego występy w reprezentacji mam wrażenie, ze chłopak chyba nie wie po co jest na boisku. Gra poniżej minimalnych oczekiwać, rzuty sygnalizowane, spowolnione i czytelne dla obrońców i bramkarza. Jak w miesiąc czasu można zrobić taki regres. Wina trenerów czy zawodnika, który bez kolegów z zespołu klubowego staje się bezproduktywny i nie potrafi stworzyć zagrożenia. Boi się podjąć ryzyka w grze z przeciwnikiem. Blado wypada w porównaniu z takimi zawodnikami jak Krawczyk i Bykowski, którzy są kreatorami gry. Nastawieni na ostrą grę do przodu. Na wyróżnienie mogą zasłużyć dziś skrzydłowi, Kosznik i Molski, którzy przynajmniej dziś nie mieli problemów ze skutecznością. Wydaje mi się, że wsparcie Rombla może być kluczowe w tym turnieju, bo dwa pierwsze mecze pokazały, że Jurasik jest bardziej zagubiony niż jego zawodnicy. Albo to presja lepiej usytuowanego kolegi na trybunach wprowadza problemy z koncentracją i kontrolą nad grą zespołu.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Jak już mamy cytować braki doinformowania redaktorów to zaznaczam, że swój żywot w Gdańsku dokończą roczniki 2002 i 2001. 2000 już blisko dwa miesiące temu zakończył swoją przygodę z SMS. Tego też dokładnie Ciemnogród z Puławskiej nie dopowiedział.

 • Król Żydowski napisał/a komentarz do ZPRP poszedł na kompromis. Dwa roczniki skończą SMS w Gdańsku

  Cytuję : Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku powstała w 1997 roku. Od ponad 20 lat kształci reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz większość zawodników Superligi.
  I pytam : czemu szkoła zostaje zamknięta? Czemu traci możliwość kształcenia reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata i Europy i zawodników Superligi? Mamy już aż tylu, że więcej nie potrzeba?
  Nasze Stuletnie Pnie wychodzą chyba z założenia, że Kwydzyń z tej spuścizny po trzech pozostałych smsach coś ukręci. Co najwyżej bat na siebie. Młodzież tam idąca to trzeci sort. Właśnie tak! Trzeci sort. Chcieli do Gdańska, do szkoły z tradycjami. Szkoły w Gdańsku nie będzie. To spróbują do Kielc. Gdzie przyciągają nazwiska, nie wyniki. Najbogatszy człowiek w Polsce z „Kasą” kojarzony i jego leworęczny friend. Nie dostaną się, bo tam tylko wybrańcy. To spróbują do Płocka. Nowa szkoła, ładna hala, są dziewczyny będzie fajnie. Co nie przeszło w Kielcach , zjawi się w Płocku . Niestety miejsc poniżej dwudziestu to trzeba szukać dalej.... i gdzie nasze biedne owieczki niemające szansy rozwoju w wiejskich klubikach lądują? W Kwidzyniu , gdzie każdy sort się nada, byle tylko chcieli przyjść. To SMS, to SMS, to SMS. Nazwa się zgadza, finansowanie z tych samych źródeł. Czyli co za różnica? Otóż kolosalna.... wystarczy spojrzeć na mapę, bo i 4 z geografii też może nie rozwiązać problemu.

 • Król Żydowski lubi Komentarz

  Od początku to zależało Wam tylko na interesie kolesiostwa Majdzińskiego z władzami ZPRP. Koniec kadencji się zbliża to trzeba zawłaszczyć nowy pieniek. Przeniesienie SMS do Kwidzyna to rekompensata kwidzyńskiemu układowcowi za stratę stołka prezesa okręgu.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.