rademenes - lubi

 • rademenes lubi Komentarz

  Agnieszka Radwańska - tenisistka bezwstydnie obnażona, która nie wstydzi się JEZUSA! Paradoks, czy głupota?!

 • rademenes lubi Komentarz

  Czy innym są chyba freski lub nagie rzeźby aniołków namalowane/wyrzeźbione na podstawie ludzkich wyobrażeń, a dobrowolne i bezwstydne obnażanie i eksponowanie własnego ciała? Gdzie tu intymność, skromność czy ochrona prywatności? Ciekawe dlaczego na co dzień ludzie nie chodzą nadzy po ulicach? Bo jest zimno? No nie, mamy przecież lato... A może po prostu się wstydzą, czują że tak nie wypada... Albo są po prostu przyzwoici

 • rademenes lubi Komentarz

  No właśnie, jak rozumiem chodzi Tobie o zestawienie nagości jako materii w sztuce względem nagości polegającej na świadomym obnażaniu własnego ciała. Jeżeli ktoś rysuje lub rzeźbi gołego anioła z fistaszkiem na wierzchu to sądzę, że mało kto się gorszy, a przynajmniej nie toczy względem tego dyskusji. Dlaczego? Bo aniołek jest w istocie bezimienny i w swej naturze martwy (jest tylko pewnym wyobrażeniem autora). A tutaj mamy do czynienia z osobą w pewnym sensie publiczną, z kobietą, która posiada własne imię, własną godność i tożsamość, którą można zidentyfikować, która w pewnym sensie jest sportowym wzorem dla wielu głównie młodych ludzi i to na całym świecie. Nie wiem, czy jej dzieci lub też jej mąż będą dumne i zachwycone z tego, że goła dupa ich mamy/żony jest publicznie dostępna w Internecie? Dla mnie to byłby obciach, szczególnie wśród rówieśników.

 • rademenes lubi Komentarz

  Widziałeś kiedyś nagiego anioła Michała, Rafała, albo Gabriela?! Bo ja nie. Ale może coś bierzesz i wtedy nagie anioły zstępuję przed tobą? Zwyczajnie, zamień słowo dupa na pupa i sądzę, że wtedy moja wypowiedź nie będzie dłużej budzić twej odrazy. Nie wiem, czy przyszła żona/matka, która wcześniej publicznie deklaruje, że nie wstydzi się Jezusa (i tego zapewne będzie uczyła swoje dzieci), nagle okazuje się, że siebie, swej godności, prywatności i własnego ciała również się nie wstydzi (więc, co sobie pomyślą o takiej matce jej własne dzieci)?! Mama, fajna z ciebie pupa? To jeszcze pal licho, wystarczy przeczytać/obejrzeć w Internecie prześmiewcze komentarze lub memy wykonane na podstawie tych zdjęć... Śmiech i drwina internautów z obnażonej kobiety - chyba nie to było celem tej akcji?!

 • rademenes lubi Komentarz

  (..)podobnie ktoś nagi stawał przed twórcami rzeźb i obrazów nago w takim samym stopniu "dobrowolnie i bezwstydnie". I podobnie, przez niektórych takie obrazy stanowiły podstawę do "nieprzyzwoitych" myśli.

  - jak rozumiem, w twoim mniemaniu zdjęcia nagiej Radwańskiej to też sztuka, artyzm?! Gratuluję rozeznania! Ciekawe, ile taki obraz/zdjęcie może być warte (bo niby to sztuka)? Warte jest chyba tylko kupę śmiechu i politowania.

  Ochrona "prywatności", to jest wtedy potrzebna, gdy ktoś ją narusza, a w tym przypadku robiący zdjęcia nie robił niczego wbrew woli p. Agnieszki.

  - oczywiście, to Pani Agnieszka dobrowolnie zrezygnowała z ochrony własnej prywatności, czyli sama chętnie się rozebrała i wskoczyła tak, jak ją Pan Bóg stworzył przed obiektyw aparatu. Super! W takim razie: brać przykład, gratulować czy spojrzeć mam na to z politowaniem?

  W różnych ciepłych krajach ludzie chodzą (prawie) nago i nie ma sprawy.

  Prawie (czyli nie do końca), a to jednak robi WIELKĄ różnicę :)

  i na koniec najlepsze:

  Dzieje ludzkości pokazały, że ubrani więcej krzywd wyrządzili nagim niż odwrotnie

  - zatem wg Ciebie lekarstwem na wszelkie zło, jest rozebranie się do naga! Genialne! Już pędzę :)

 • rademenes lubi Komentarz

  A co? W stroju do tenisa też nie widać jej ciała? Różnica polega na tym, że bez stroju pokazała tylko tyłek i biust, może brzuch. I co? Biust promuje zdrowy tryb życia?

 • rademenes lubi Komentarz

  "enisista dodaje, że udział w takiej sesji jest ogromnym wyróżnieniem i propozycję otrzymują wielkie gwiazdy sportu, a obok niego bronią Radwańską Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik.

  Akcja nie spodobała się chyba za to Justynie Kowalczyk, której ostatni wpis na blogu prawdopodobnie odnosi się do kontrowersyjnej sesji tenisistki. "Cudnie przeglądać się w oczach Mężczyzny. Tego Mężczyzny. Dziwnie w oczach połowy populacji. Po co? Dla kasy? Nie moja bajka..." - napisała polska biegaczka narciarska."

  Tylko Justyna Kowalczyk ma rację, prawdziwy sportowiec, skromny człowiek.

 • rademenes lubi Komentarz

  Świetna argumentacja

 • rademenes lubi Komentarz

  Bez urazy, ale twoje rozumowanie takich kwestii jak przyzwoitość, nagość, wstydliwość jest na poziomie 6 latka. Spróbuję wytłumaczyć ci to w inny sposób. Wyobraź sobie, że twoja matka, siostra lub dziewczyna pozuje bez żadnego odzienia, obnażona i ogląda to cały świat, a w szczególności najbliższa społeczność, w której żyjesz. Jak będziesz się wtedy czuł? Też powiesz: BRAWO! Super, mamo/siostro gratuluję ci, bo nie wstydzisz się własnego ciała. Mamo/siostro, tyle ludzi może teraz napawać się twoim nagim widokiem, ale z ciebie fajna pupa, ale jesteś zgrabna. Uwierz mi, bo tak jest na tym świecie, że nie jeden pomyśli, chętnie bym taką przeleciał, albo inne nieprzyzwoite rzeczy. Czy byłoby ci wtedy przyjemnie, gdybyś żył z taką świadomością? I nie wmawiaj mi, że niby odstaję od zachodu bo jestem Polakiem, albo dlatego, że uważam to za złe. Tak, to jest złe i niemoralne więc zło nazywam po imieniu m. in. za sprawą okoliczności, o których pisałem powyżej. Mnie osobiście obejrzenie nagiej Radwańskiej w żaden sposób nie zachęca do uprawiania sportu. Nie muszę też oglądać jej gołej pupy, aby dowiedzieć się, czy jest umięśniona czy nie. To jakiś obłęd! Powiedz mi, ile kasy ze sprzedaży tych zdjęć, tej sesji poszło na promocję sportu? Odpowiem ci: 0! A ile wydawca ESPN zarobił na sprzedaży - krocie :) Co to oznacza? Sport jest potrzebny, bo daje fajne zdjęcia wysportowanych ludzi, które inni chcą oglądać i kupować. Tak naprawdę (pod przykrywką) promocji sportu, kręci się normalny biznes wydawniczy. Innymi słowy: to się nazywa ka$a, a kiedy w ka$ie for$a, to $ukce$ pierwsza klasa!

 • rademenes lubi Komentarz

  Kilku cennych uczestników niniejszego forum już odeszło z powodu działaczy nadzorczych. Były też wpisy wskazujące na tutejszą cenzurę. Ale usuwanie czyichś wypowiedzi podoba się niektórym z tutejszych. Pewnie tym, którzy chcą się bawić w dawanie cichcem "minusów" czy "plusów". I tych, dla których właściwym sposobem postępowania jest prośba do nadzorcy o działania przeciwko innym uczestnikom Forum lub ich wypowiedziom. Śmiesznie nieodpowiednia jest sama nazwa cenzora - "moderator". Niby on taki "umiarkowany" ... tylko, że usuwa wpisy rzeczowe, bez wyzwisk, bo mu się nie podobają. Zamiast ograniczyć się do wypowiedzi niezgodnych z prawem. Swoją drogą prawo polskie też jest okropne w tym względzie. Powinna być w ogóle wolność wypowiedzi poza złamaniem umowy czy oszustwem przy zakupie itp. Wtedy by się okazało, że wiele "pyskówek" obrażonych to ich osobista sprawa i prokuratura czy policja może się zająć istotniejszymi sprawami.
  Państwowa cenzura jest teraz pośrednia, za to bardziej bezpośrednio i według swego widzimisię działają "mali cenzorzy": nadzorcy forów, założyciele "blogów" itp.

 • rademenes lubi Komentarz

  Szanujemy Twoje zdanie i decyzję

 • rademenes lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • rademenes lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • rademenes lubi Komentarz

  Nazwisko Bartoli wygrawerowane na scianie Wimbledonu jak jakas katastrofa nie zmiecie Londynu z powierzchni ziemi będzie widoczne przez wieki, a pies z kulawą za kilka lat nie wspomni o Radwańskiej jak nie zrobi tego co dzisiaj zrobiła Marion.

 • rademenes lubi Komentarz

  O proszę, ktoś mnie rozumie. Nie spodziewałem się, że Ty :)

 • rademenes lubi Komentarz

  przyszła kryska na Matyska za to darcie pyska

 • rademenes lubi Komentarz

  Nie tylko Rafy. Ferrer gra doskonale dopóty, dopóki nie spotka się z kimś z wielkiej "czwórki". Przykład ostatni AOpen i gładkie 0-3 z Djokovicem. Kompleks wielkiej "czwórki" ?

 • rademenes lubi Komentarz

  Sybilu, tu chodzi o co innego. Problem kota polega na tym, że on ZA WSZELKĄ cenę chciał zaistnieć na tym forum, co chwila zmieniając avatara, podpis pod nickiem, co rusz wyskakując z kolejną głupotą, których już nie sposób zliczyć. Nazwę to wprost wręcz DESPERACKĄ próbą poszukiwania wzbudzenia zainteresowania własną osobą - a że często najłatwiej to wywołać kontrowersją, więc najprościej robić z siebie idiotę - co według mnie kot skutecznie czynił - jak bardzo nie próbowałby z tym polemizować i uważał moją ocenę za krzywdzącą.
  Wbrew pozorom jednak chęć zainteresowania innych własną osobą nie jest czymś złym, bo i pewnie wielu z nas to czyni, bo nie trzeba być próżnym, aby chcieć być docenionym przez innych.
  Ale może jednak warto się zastanowić nad sposobem - a jednym z najlepszych na tym forum jest po prostu starać się ciekawie pisać o sporcie, mieć tutaj coś sensownego do powiedzenia w tym temacie.
  A jeśli już ktoś takowego nic nie ma, to wypada się w ogóle zastanowić nad jakimkolwiek sensem bycia użytkownikiem tutaj, bo to tylko marnowanie czasu i to przede wszystkim swojego.
  To tyle z mojej strony, a jak bardzo bezsensowne jest to co teraz powiedziałem, to już pozostawiam swobodnej ocenie, bo przecież każdy ma prawo inaczej to widzieć.

 • rademenes lubi Komentarz

  Nosił kot razy kilka, ponieśli i kota, bo go poniosło! Uwierzył biedaczysko w swoją bezkarność i się przeliczył, przestroga dla innych "nietykalnych" na tym forum. Sybil'u nie wysilaj się w obronie niesłusznej sprawy, bo tylko się kompromitujesz, a to by była największa strata dla forum, skompromitowany Sybil ;(

 • rademenes lubi Komentarz

  Mylisz się. To nie jest posiadanie "specyficznego poczucia humoru", tylko co zatrważające nie dostrzeganie oczywistej głupoty. Ale błędem by było za dużo wymagać tutaj od niektórych, bo tu na forum panuje zbyt wiele kółek wzajemnej adoracji i najczęściej hipokryzja. Więc to co powiedziałeś do Pottera może spokojnie uznać za rzuceniem workiem grochu o ścianę.
  Szkoda tylko tej ściany ;)