WTA Eastbourne: Radwańska zatrzymana przez Kvitovą w ćwierćfinale

Porażka w tie breaku decydującego seta zakończyła próbę generalną Agnieszki Radwańskiej przed Wimbledonem. Krakowianka w turnieju w Eastbourne uległa Petrze Kvitovej (6:1, 2:6, 6:7[2] w 1h56'). Czeszka o finał zagra z Danielą Hantuchovą, pogromczynią Venus Williams.

Było to drugie spotkanie obu zawodniczek, przed dwoma laty w półfinale w Linzu górą także była Czeszka. Dla Radwańskiej był to piąty występ w Eastbourne i po raz trzeci zagrała tutaj w ćwierćfinale, przed trzema laty zdobyła swój czwarty i dotychczas ostatni tytuł w finale pokonując Nadię Pietrową, a w 2009 roku w walce o półfinał przegrała z Virginie Razzano. Półfinalistka Wimbledonu 2010 Kvitová, która pozostaje w grze o czwarty tytuł w sezonie (Brisbane, Paryż - hala, Madryt), o finał zagra z Danielą Hantuchovą.

CZYTAJ: Venus pokonana, Hantuchová w półfinale

Radwańska rozpoczęła od utrzymania podania na sucho, a w drugim gemie przełamała Kvitovą, która przy break poincie zrobiła podwójny błąd. Własnym serwisem krakowianka podwyższyła prowadzenie na 3:0. W czwartym gemie Polka po grze na przewagi zaliczyła drugie przełamanie. Jedynego gema Kvitová wyszarpała przy stanie 0:5, choć od 40-15 straciła dwa punkty. W siódmym gemie Radwańska od 15-40 zdobyła cztery punkty kończąc seta po 29 minutach.

W gemie otwarcia II seta Kvitová uratowała się po obronie dwóch break pointów, a w drugim przełamała Radwańską. W trzecim gemie Polka nie wykorzystała szansy na odrobienie straty i Czeszka prowadziła 3:0. Ubiegłoroczna półfinalistka Wimbledonu seta zakończyła jeszcze raz przełamując krakowiankę w ósmym gemie.

Radwańska w drugim gemie III seta wyszła obronną ręką ze stanu 15-40, a w trzecim odebrała podanie Kvitovej, ta jednak odpowiedziała natychmiastowym przełamaniem powrotnym. W siódmym i ósmym gemie nastąpiła podobna sytuacja: Polka zaliczyła przełamanie, a Czeszka natychmiast odrobiła stratę. O wyniku zadecydował tie break, w którym od 2-2 Kvitová zdobyła cztery punkty.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Tour Premier, kort trawiasty, pula nagród 618 tys. dol.