Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • gorofil lubi Komentarz

  Osoby mające cechy obu płci nie powinny mieć prawa do występowania wraz z osobami mającymi cechy tylko słabszej płci. Jeśli chcą, mogą występować z osobami mającymi cechy silniejszej płci. A teraz łopatologicznie - jeśli ktoś mający cechy mężczyzny przedstawia się jako kobieta, to jest to sprawa jego i jego psychiatry. Ale taka osoba nie powinna występować wraz z kobietami, ponieważ - stety lub niestety - kobiety są słabsze od mężczyzn. We WSZYSTKICH dyscyplinach sportu, w których wynik jest bezspornie mierzalny, kobiety osiągają słabsze wyniki niż mężczyźni (albo posługują się sprzętem o lżejszych parametrach niż mężczyźni - tak jest w kuli, młocie, dysku, biegach przez płotki). Mnie tam cieszy, że kobiety i mężczyźni się różnią, to nadaje życiu smak. A mniejsza siła fizyczna bynajmniej nie oznacza, że są gorsze (i uprzejmie proszę nie porównywać sztangistek z "osiągnięciami" przeciętnego mężczyzny, tylko ze sztangistami o podobnej masie ciała).

 • gorofil lubi Komentarz

  jak dlugo w mkol beda rzadzily takie lesne dziadki typu irena szewinska to tak bedzie bo liczy sie tylko kasa a nie sport a normalne zawodniczki powinny zejsc z biezni przed startem i niech te mutanty babo-chlopy same biegaja wtedy moze dziadki z mkol by sie obudzily

 • gorofil lubi Komentarz

  Caster Semenyi - tak sprawiła natura. Ale nie powinna ona i podobne uczestniczyć w rywalizacji kobiecej, gdyż to wypacza wyniki i czyni ze sportu kpinę, zamiast pięknej rywalizacji.

 • gorofil lubi Komentarz

  Trzeba było się rozgrzewać przed biegiem a nie pajacować do kamery. Niestety nikt na bieżni przed Boltem się nie położy.

 • gorofil lubi Komentarz

  Nie wiem, czy ktoś takie statystyki opracowuje...?
  Ale niewątpliwie ciekawy temat. I wielowątkowy.
  Ludzie mają prawo przemieszczać się i zamieszkiwać, gdzie im się żywnie podoba. No, prawie... :-)
  Nie można też przesądzać, że wszyscy urodzeni w pewnych krajach, zostali skaperowani w prosty sposób - z racji osiąganych wyników w sporcie.
  Jednak jest sporo dowodów na to, że jakaś liczba zawodników traktuje to w wymiarze stricte ekonomicznym, mając w głębokim poważaniu pod jaką flagą występują. Pięknym przykładem była reprezentacja Kataru na pewnych mistrzostwach w szczypiorniaka... :-)
  Podobnie jest w lekkiej. Cała rzesza Afrykańczyków stanęła do "draftu", zasilając reprezentacje krajów, trochę na zasadzie sklepu - masz kasę, to kupujesz.
  Jednak jest druga odsłona tego tematu. W drodze względnie normalnych migracji zarobkowych (choć to pojęcie wymagałoby rozwinięcia...) wiele rodzin osiadło w różnych krajach europejskich i wielu sportowców pochodzi z tego "źródła". I na to ani nie ma rady, ani też nie ma co z tym dyskutować.
  Wnioski?
  W przypadku prostego zakupu zawodników do reprezentacji można by to jakoś uszczelnić, ograniczyć. Nie ma natomiast wpływu na "naturalny" (cudzysłów konieczny) proces migracji i w efekcie na sytuację, w których białych zawodników reprezentujących pewne kraje europejskie jest jak na lekarstwo...
  Mistrzostwa świata oznaczają rywalizację ludzi zamieszkujących cały świat, wątpliwości jedynie mogą budzić takie, czy inne zasady reprezentowania danego kraju.
  Na pewno też (nadal świeży temat) - jeżeli chce się utrzymać konkurencje męskie i kobiece - należy wyraźnie i względnie obiektywnie określić kryteria płci. W alternatywie bowiem pozostaje tylko kategoria "open", ale to byłaby nuda :-)

 • gorofil lubi Komentarz

  O sile reprezentacji lepiej świadczy ilość medali niż to, ile było w nich złotych, a najlepiej liczba miejsc w czołowej ósemce i w tym przypadku polska reprezentacja zaprezentowała się naprawdę fenomenalnie, brawo Polki i Polacy! ;D Szkoda, że LA wciąż nie może liczyć na zakładkę na stronie.

 • gorofil lubi Komentarz

  Czas wziąć lekarstwo...

 • gorofil lubi Komentarz

  TAK, ale nie powinni go dopuścić do biegu z kobietami, bo to facet. W czym facet biegający z kobietami jest sprawiedliwszy niż doping?

 • gorofil lubi Komentarz

  To jakaś paranoja ! To jest jakieś monstrum o skomplikowanej płci /chormony??/, konstrukcja fizyczna nie świadczy o płci żeńskiej ! Nie wolno dopuszczać do współzawodnictwa sportowego takich osób !!!

 • gorofil lubi Komentarz

  Póki co jest to facet!Jak można legalnie dopuszczać do tego,żeby mężczyzna biegał z kobietami?To jest skandal i z tym należy walczyć.

 • gorofil lubi Komentarz

  Toto ma tylko zewnętrzne narządy kobiece, a nie jest kobietą. Sylwetka, sposób poruszania się, kształt i rysy twarzy świadczą o tym najlepiej. Po LO w Rio brała ślub ze swoją PARTNERKĄ. Mogę szanować tą osobę, ale nie wmawiajcie mi, że ma prawo startować na równi z kobietami, w momencie kiedy ani fizycznie ani psychicznie nie czuje się kobietą.

 • gorofil lubi Komentarz

  można sobie wyobrazić że IAAF rezygnuje z kontrolowania poziomu testosteronu u kobiet ale do czego by to doprowadziło. "pani" Semenya przeszła badania płci i zostały one utajnione. Z przecieków wiadomo że ma zewnętrzne narządy kobiece oraz tzw jądra wewnętrzne które produkują testosteron jak u mężczyzn, stąd męska budowa ciała i wyniki raczej męskie. Nie ona jedna jest przykładem - w MS całe podium zajęły osobniki z męskim poziomem testosteronu

 • gorofil lubi Komentarz

  "oddaje mocz jak inne kobiety" ...i pewnie jak inne kobiety ma... żonę.
  Nikt nie ma zamiaru jej dyskryminować ale rywalizacja powinna być uczciwa

 • gorofil lubi Komentarz

  Oczywiście człowiek ma prawo do szacunku ale sportowa rywalizacja o najwyższe laury powinna przebiegać w warunkach dających równe szanse wszystkim a tak nie jest w tym wypadku i o to jest halo. Oczywiście poprawośc polityczna nie pozwala dzisiaj nazywać rzeczy po imieniu i stąd mamy tą żenującą sytuację, że mężczyzna rywalizuje z kobietami i nikt z tym nic nie robi. Faktem jest że ona jest cały czas na naturalnym koksie wynika to właście z róznić w gospodarce hormonalnej u mężczyzn i kobiet. Dla mnie ona nie spełnia warunków, nie powinna być dopuszczona do zawodów, co z tego że to nie jest jej wina to również nie jest wina jej przeciwniczek a one przez to faworyzowanie jej tracą.

 • gorofil lubi Komentarz

  Sportowcy zawodowi dzielą się na dwie grupy:
  - tych których złapali na dopingu,
  - i tych których nie udało się złapać.
  Oczywiście każda reguła ma wyjątki ale to są raczej wyjątki.
  Pytanie jest tylko czy ta reguła dotyczy wszystkich dyscyplin czy tylko typowo siłowych - szybkościowych (mniej technicznych)?

 • gorofil lubi Komentarz

  ok
  grat dla anny
  a gdzie parę słów o Marcelinie
  tylko o Anicie
  ona jest w tym sporcie nie tylko dominatorem ale nawet terminatorem
  gdzie o dziewczynie trenowanej przez własnego dziadka czyli tej która w tak młodym wieku jest 3 w świecie
  i o tej która zajęła również 6 miejsce tylko że w rzucie młotem

 • gorofil lubi Komentarz

  Trzy przyjaciółki jakby się umówiły, dla każdej w tym roku wygranie nawet nędznego Internationala to mission impossible.

 • gorofil lubi Komentarz

  Roger bije rekord za rekordem . Ale dla mnie ważne jest tylko to jak gra i żeby grał jak najdłużej. Rekordy nieważne

 • gorofil został fanem Patty Schnyder

 • gorofil lubi Komentarz

  Dziękuję bardzo ! Niestety byłam mocno zajęta i dopiero teraz mogę napisać jak strasznie się cieszę , Roger jest fantastycznym tenisistą i człowiekiem , oby grał jeszcze długie lata ! Szkoda że finał bez wielkich emocji i Marin tak się spalił . Ale gratulacje za dobry turniej. Co do jego płaczu to go rozumiem , taka szansa a tu nic nie wychodzi - wszystko jedno czy to była psychika czy problem zdrowotny . Też pamiętam jak Roger płakał w 2009 roku na AO ...

 • gorofil lubi Komentarz

  Nie ma co się rozpędzać z rozdawaniem tytułów Fedowi. US Open to zupełnie inny turniej i inna historia także czas pokaże.

 • gorofil lubi Komentarz

  mysle ze Roger nie mysli az tak o 1 w rankingu celem jest wygranie Wimbledonu a ranking tez jest wazny ale nie az tak

 • gorofil lubi Komentarz

  Nie kuś losu. ;)

 • gorofil lubi Komentarz

  Wygląda na to, że Halep dołącza do swoich dwóch nieco starszych koleżanek, którym szlem nie jest pisany, zawsze cos stanie na przeszkodzie.

 • gorofil lubi Komentarz

  Halep przy piłce meczowej w tajbreku miała taką przewagę sytuacyjną, że aż prosiło się żeby raz mocniej uderzyć. Zamiast tak zrobić, włączyła tryb Radwańskiej "samo się wygra", i poniosła zasłużoną karę.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.