"Żużel"

autor: użytkownik usunął konto | 2017-05-19, 13:15 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
W minionym tygodniu na Stadionie Miejskim w Tarnowie kręcono zdjęcia do „Żużla”, czyli najnowszego filmu fabularnego w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.
Na tarnowskim owalu powstawały jedne z najtrudniejszych ujęć – kamerą umieszczoną na specjalnym quadzie filmowano żużlowców w trakcie biegów.
 

Oprócz zawodowych aktorów, w produkcji biorą udział profesjonalni zawodnicy, a w scenach wyścigowych na motorach, zasiedli także tarnowscy żużlowcy i trenerzy.

Twórcy opowiedzą w nim historię, młodego zawodnika, który z pasją i determinacją realizuje swoje żużlowe marzenia, a na torze, jak to w życiu i sporcie  bywa - raz przegrywa, czasem zwycięża.
Zdjęcia do filmu kręcono już jesienią zeszłego roku, na stadionach w Rzeszowie i Częstochowie, a także na ulicach Przemyśla.

Ekipa filmowa gosciała również w halach Centrum Technologii Audioiwizualnej we Wrocławiu, gdzie realizowała część zdjęć specjalnych, (m.in z udziałem kaskaderów)
Ostatni etap zdjęć odbywa sie natomiast na stadionie żuzlowym w Mościcach, gdzie w minionym tygodniu kręcono skomplikowane ujęcia w trakcie wyścigów.
Realizacja tego typu filmu jest trudna logistycznie, bo wydarzenia sportowe, są integralną częścią fabuły i musż być dobrze nakręcone.
Choćby do nagrania scen odbywających sie na tarnowskim torze trzeba było specjalnie przebudować quad, który z kamerą podążał obok ścigających się żużlowców.


W filmowanych wyścigach na motorach usiedli m.in. trenerzy Paweł Baran i Mirosław Cierniak, a takze Jacek Rempała i młodzi żużlowcy.
Staramy sie być łącznikiem między światem filmowym i żuzlowym - mówi Paweł Baran, trener druzyny Unii Tarnów, który współpracuje z twórcami filmu.
- Naszym zadaniem jazda na motorach w scenach wyścigów, ale także podpowiadanie ekipie, dbanie o wiarygodne odtworzenie żużlowych realiów, żeby film był autentyczny i spodobał sie kibicom w całej Polsce.

 

Produkcja, która ma byc gotowa pod koniec roku, powstaje więc we współpracy ekipy filmowej, oraz profesjonalnych żuzlowców.
Spośród zawodników na ekranie, pojawią się m.in. Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Rafał Trojanowski czy młody adept żużla Krzysztof Sadurski.

Niektórzy występują nie tylko w scenach wyścigów, al też - jak np.Kostro, przyjaciel głównego bohatera - mają swoje konkretne role.
W głownych rolach widzowie zobaczą aktorów : Tomasza Ziętka, Pawła Wilczaka, Żanetę Łabudzką, Mateusza Kościukiewicza, Jagodę Porębską oraz Karolinę Gołębiewską.

 
 

- Oczywiście można poduczyć się o żuzlu i przymierzać do filmu na ten temat, ale jeślibysmy nie dotkneli bliżej tego sportu dzieki udziałowi  zuzlowców, trudno byłoby zrobić wiarygodny film - mówi rezyserka Dorota Kedzierzawska.
 

- My dbamy o aspekty filmowe, zawodnicy i trenerzy pomagaja przedstawic ich swiat. Jestem za to wdzięczna m.in. tarnowskiemu środowisku żuzlowemu, które swietnie nas przyjęło. W tym mieście bywam często z okazji Tarnowskiej Nagrody Filmowej, dlatego nie wyobrazam sobie, żeby nie nakręcić części scen do "ZUZLA" właśnie na stadionie tytejszej Unii.
.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: