Sparingowo: Minimalna porażka Arki z mistrzem Cypru. Juszczyk i Kowalski blisko podpisania kontraktów

W kolejnym meczu sparingowym Arka doznała trzeciej, jednobramkowej porażki. Tym razem we Wronkach uległa 0:1 mistrzowi Cypru - Omonii Nikozja. Bardzo blisko podpisania kontraktów z klubem są: bramkarz Marcin Juszczyk z Polonii Bytom i pomocnik OKS-u Olsztyn - Jakub Kowalski. W sparingu testowani byli także: bramkarz Gryfa Wejherowo - Maciej Szlaga, Robert Rudnik z rezerw FC Energie Cottbus, Jakub Więzik ze Śląska Wrocław ME oraz Holender Hans Denissen z II-ligowego FC Emmen.

Aleksander Wójcik

Po dość wyrównanej grze, minimalne zwycięstwo odniósł mistrz Cypru - Omonia Nikozja. Pierwsi groźnie zatakowali goście, ale w 7 minucie strzał Da Silvy pewnie obronił bramkarz Arki. W odpowiedzi Janusz Surdykowski zbyt słabo główkował w stronę cypryjskiej bramki. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 35 minucie, gdy po dośrodkowaniu Efrema, niepilnowany Aguiar, mocno i celnie główkował z 7 metra.

W drugiej połowie obaj szkoleniowcy zdecydowali się na liczne zmiany w składach. Tylko 4 minuty na boisku przebywał testowany obrońca Arki Krzysztof Łągiewka (ostatnio Krylia Sovietov Samara), który po brutalnym faulu na przeciwniku został wykluczony z gry, ale w jego miejsce gospodarze mogli wpuścić innego zawodnika. Od 46 minuty, w cypryjskiej drużynie zagrał Peruwiańczyk Hernan Rengifo - napastnik znany z gry w poznańskim Lechu.

Całe spotkanie w barwach Arki zagrał w bramce testowany Maciej Szlaga z Gryfa Wejherowo. Oprócz niego sprawdzani byli także: 22-letni, posiadający polskie i niemieckie obywatelstwo Robert Rudnik z rezerw Energie Cottbus, Jakub Więzik z młodzieżowej drużyny Śląska Wrocław - syn bardziej znanego Grzegorza, który ponad 100 razy zagrał w ekstraklasie i 27-letni, holenderski napastnik Hans Denissen z II-ligowego FC Emmen.

Z punktu widzenia transferowego, ważniejszą informacją dla fanów żółto-niebieskich, jest fakt, że zarząd klubu uzgodnił już warunki kontraktu z 22-letnim pomocnikiem OKS 1945 Olsztyn - Jakubem Kowalskim oraz 26-letnim bramkarzem Marcinem Juszczykiem - z innego spadkowicza z ekstraklasy - Polonii Bytom. Obie umowy wejdą w życie, podobnie jak w przypadku pomocników Marcina Radzewicza i Piotra Kuklisa - po pozytywnym przejściu testów medycznych w poznańskiej klinice medycznej.

Arka Gdynia- Omonia Nikozja 0:1 (0:1)
0:1 - Aguiar 35'

Arka Gdynia: Maciej Szlaga - Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz, Mateusz Siebert, Wojciech Wilczyński - Hans Denissen, Paweł Czoska (46' Michał Płotka), Marcin Budziński (46' Krzysztof Bułka), Ensar Arifović (46' Jiri Prochazka), Robert Rudnik (62' Krzysztof Łągiewka, 66' Janusz Surdykowski) - Janusz Surdykowski (46' Mirko Ivanovski).

Omonia Nikozja: Antonios Georgallidis (66' Georgios Loizou) - Rasheed Alabi, Davidson Morais, Christos Karipidis (46' Iago Bouzon), Georgios Efrem (46 Dimitrios Christofi), Alex da Silva (46' Leandro), Bruno Aguiar (46' Andreas Avraam), Noel Kaseke, Christoforos Charalambous, Margaca, Josip Tadić (46' Hernan Rengifo).

żółte kartki: Płotka, Wilczyński - Marcasa.
czerwona kartka: Łągiewka (Arka).